Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardım önden ses gelmekte!:(

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar mrb 2005 model bir maxi scotter ım var.... ön taraftan bayır aşağı inerken tıkır tıkır ses geliyor...sanki plastiğe değer gibi....

ben ön tulum dediğimiz şeyi komple söktüm plastik aksamda kırık yerleri onardım... şuan hiç bir yer sürtme vs falan yapmıyor.... önde buluna demir aksamı da kontrol ettim fakat onlarda çatlama kırılmada yok.... ama halen ses devam ediyor...ön tekerdeki bilyalarda değiştirdim.... arkadaşlar sorum şudur.... bu ses ön amartisörden gelirmi. ? yani bilinen bir arızamı ? ön amatrisörede durduğum yerde yükleniyorum ama ondanda ses gelmiyor..genelde 10-50 km hız arasında bu ses geliyor...ve beni korkutuyor..lütfen yardımlarınız esirgemeyin...sizlerden yardım beklemekteyim....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    ön çamurluk vidalarını kontrol ettin mi bendede aynı sıkıntı wardı ordan geliodu. vidalar gevlşio oda amartisör kollarını çarpıp zırıltı yapıyordu bende belki senin kide öyledir...
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Fren balatası yapabilir. Hatta km ve varsa devir görtergelerinin tellerinden biri bile ses yapabilir.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Direksiyon mafsalında (tam adını bilmiyorum) boşluk olabilir.Kontrol etmende fayda var.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direksiyon mafsalında (tam adını bilmiyorum) boşluk olabilir.Kontrol etmende fayda var.
    yazılanlara göre direksiyon mafsalında... diğerlerini bakmıştım..ama km göstergesine bakmadım sanırım.... biraz mekanik birazda plastik sesi tarzında tam bi dengeleyemedim sesi :D o kadar müzisyenim .ama tam çözemedim...ödüm kopuyor ...servisede götürecek durum yok :( bi türlü bulamadım... mafsal ise bu dediğin yeri nasıl sökecem hacı ya bi yardım etsen

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Ben ifadene km gösterge telinden şüpheleniyorum
    Yağsız kalmışsa belli bir hızdan sonra ses yapmaya başlar. Bu kadar basit bir sorunun olabilir yani.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düşük hızlarda geliyorsa yani durma anında değilse fren merkezinin orda lastik takozlar var muhtemelen ondandir. Istersen elinle oynatarak kontrol et aynı sesi duyacaksın. Korkacak birşey yok...
    112ciyiz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ifadene km gösterge telinden şüpheleniyorum
    Yağsız kalmışsa belli bir hızdan sonra ses yapmaya başlar. Bu kadar basit bir sorunun olabilir yani.
    Aynen

ewt arkadaşlar o fren merkezini biliyorum kontrol ettim.oda sapasağlam... artık çıldırcam...sanırım bu arkadaşın dediği mafsal olayı....peki bu mafsal olayı nedir? nasıl sökerim..boşluğu nasıl giderebilirim....km sayacınada baktım...önde bulunan tüm vidaların kontrolünü yaptım.....tek kalan saydıklarınıza göre mafsal gibi bu konuda yardım etmenizi istiyorumm....
    teşekkürler....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)