Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamur sonrasi motorum calsimiyo !!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 Zc
    Iyi gunler arkadaslar dun ufaktan bi 5-10 dakka kadar yagmurun altinda kaldi motorum, sonra hemen apartmanin icne cektim. Ufaktan bezle kuruladimfln. Lakin bugun sabah calismadi birturlu. Baktim Aku ceyrek gosteriyo normalde yarim gosteriridi kontagi acinca, ayak marsiyla sarj ettim ama gene olmadi. Onerilerini nedir benim yapabilcegim bir sey varmi. servis bana cok uzakta halledebilirsem kendim halledeyim...

Motorum Mondial 150 Zc Iyigunler ve simdiden cok tesekkurler oneri ve gorusleriniz icin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    buji kablosunu kontro letmelisin. sorun yağmurla ilgili olmayabilir.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Mondial 150 Zc
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji kablosunu kontro letmelisin. sorun yağmurla ilgili olmayabilir.
    BEn bi bakiyim ozaman nerden bakmam gerekiyo ? Bu koltugun altindaki vidalari acsam denk gelirim sanirim...

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    hiç bir yeri sökmene gerek yok bujiyi kapatan plastik pipo sunu çevirince kablodan çıkar zaten kablonun ucu dişli o şapkayı değiştirirsen hallolur. yinede kabloyu kontrol et çatlak falan varsa onuda değiştirirsin.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Çin motorlarının genelinde sanırım böyle bir skıntı var sabah aynı şey benimde başıma geldi sabah sanırım hava biraz soğuk olduğundan çalışmadı bende işe arabayla gittim öğlen eve gittim hava biraz daha sıcaktı bir kere de çalıştı motor ???

senin dediğin bütün emareler bende de vardı hava sıcaklığı ile alakalı diye düşünüyorum ????

Motosikleti
    Mondial 150 Zc
    Cevaplar icin cok tesekkurler. Saniyorum bujide sorun yok, Yeni bi teorim var Aku. Akunun icinde hic su yok :S Bi gecede bosalirmi o su yada zaten azdida, bu gecemi bitti tam afalladim... Motor daha yeni 3000 km de. Normalde kontagi cevirince aku orta cizgiyi asardi, simdi ise bu noktada....

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    akün bitmiş kardeş.saf su koy şarj ettir olmazsa değiştir...yağmurla alakası yok bunun...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Bws gitti 2011 Agility geldi
    Aküyü bir şarj ettir, Veya direk ayak marşı yap, ama fazla zorlamadan aküyü şarj ettir bas marşa sonucu yaz kardeş. Yağmurda çalışmıyorsa elektrik tesisatına su geliyor. Buji mesela ama duran motor ve yeni motor diyorsun bunlarda olmamalı. Aküyü bir şarj ettirde.

Motosikleti
    mct 250
    benim motorum mondial 250mct, soğuk havalarda ya da ıslanınca çalışmadığı çok oluyor.
    öncelikle bir wd40 alıp tüm motoru speyle yıkamanı tavsiye ediyorum çalıştırdığın zaman bu madde yanacak motorundan dumanlar çıkacak ama sonrasında aktif maddesi motora yapışıp kalıyor, metal ile su ve nem arasında kalıyor.
    ilk aldığımda motorum hemen hiç çalışmıyordu sonra bujileri değiştirdim, yine sorun tam çözülmedi en sonunda usta mevzunun debriyaj ile alakalı olduğunu söyledi. ne alaka diye anlamasam da ondan sonra motor anında çalışır oldu, o zamana kadar genelde motoru yokuş aşşağı sallandırarak marş veriyordum.

Motosikleti
    Mondial 150 Zc
    Son durum, evin yakininda servis buldum goturdum akuyu. Olcum yaptilar aku bosalmis komple. Sarja koydular. yarin gitcem alicam bakalim ne olcak. Dip not benim aku su konulmayan cinstenmis iyiki su koymadin dediler cok garibime gitti ... bakicaz yarin...

Motosikleti
    Bws gitti 2011 Agility geldi
    Kuru akü kullanıyosunuz yani, kuru aküye su koyamazsın :S, Direk el marşıyla bas çalışmazsa fazla zorlama, 2-3dk bekle tekrar dene ve gaz vermeden dene, Sonrasında çok ama çok az gaz verecek şekilde marş yap. Umarım çalışır.

Motosikleti
    Mondial 150 Zc
    Selamlar yeniden, dun sarja biraktigim akuyu bugun aldik ama sonuc husran. Aku bitmis resmen. Mecbur yenisini aldim ( 50 tl ). Orjinal Ugur Mondial takdirdim canavar gibi oldu... Motor cok uzun suredir bekledigi icin aku kendi kendini yemis... Kismet.... Herkeze tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)