Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rölantide gelen takırtılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Merhaba, son 1 aydır motosikleti(vfr800) yan sehpada çalıştırdığımda rolanti sırasında takırtılar geliyor. Debriyaja bastığımda bu sesi kesiyor. Isındıktan sonra yapmıyor. Ali ustaya (Esengül) egzantirikten olabileceğini söyledi, sıkıntı yok dedi bana sıkıntı yaratır mı? Bu durumla karşılaşan var mı? Performans konusunda herhangi bir sorunum yok.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Egzantirik vuruyordur,ısınınca geçiyosa büyük ihtimal ondan.

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzantirik vuruyordur,ısınınca geçiyosa büyük ihtimal ondan.
    Servise girdimi de 400-500tl den aşağı çıkarmazlar, desene bayılacaz yine servise

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hondanın hacimli makinalarının gene sıkıntısıdır, düşük kilometrelerde egzantrik yüksek kmlerde tas sesi.
    600f ime egzantrik gergisi aldım aynı sıkıntıdan sebep 1 haftada bozuldu
    Verdiğim 150 lira nın karşılığında sadce garantiis yok dendi
    Kırk yıllık GKN gider honda alırsa bu kadar olur =)
    GKN MOTORS

fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Debriyajı sıkınca ses kesiliyorsa egzantirikten olucanı düşünmüyorum.benim motordada benzer durum vardı servis uygun yağ kullanılmamış olduğunu söyledi.motor 2.el olunca.debriyaj bilyası yada rulmanı gibi bişeyden geldiğini söylemişlerdi.ama sıkıntı yok demişlerdi banada.

Motosikleti
    intruder c800 2007
    [/COLOR]2-3 hafta evvel motoru çalıştırdığımda birkaç dakika ''çık çık'' sesi gelmeye başladı.ustaya götürdüm ki kendisi 10 yıldır tanıdığım ustadır.bana motoru çok dinlemeye başladığımı o seslerin olabileceğini bir sorun olmadığını söyledi.parçalar yani sübaplar ve ekzantirik yağlanana kadar o sesin gelmesi normal dedi.ben aksini iddia ettim.o samimiyetle tatlı sert bi kavga ettik.
    sonra ben de bu sabah başka bir ustaya gittim.o da motorun sesini dinledi bişey duymuyorum dedi.2 saat sonra motor soğuyunca tekrar denedik.bir ses var ama sorun değil istersen bi de gelince diğer usta dinlesin dedi.vaktim yoktu bekleyemedim.
    bu ''çık çık''sesinin peşini bırakmayacağım.sizinle de paylaşırım.(dragy rumuzlu arkadaşla özelden konuşmuştuk bu konuda.)
    bu arada tombo kardeşim seninde bu konudaki yorumunu bekliyorum.sonuçta aynı motor.

bunları neden yazdım?istanbulccc rumuzlu arkadaşım.adamlar beni motoru fazla dinlediğim konusunda neredeyse ikna ettiler.ben de kulağıma mı inanayım ustaya mı karar veremedim.ama mesleğim icabı bildiğim bişey var:eğer bir yerde gerçekten bir sorun varsa o kendini sen istemesen de belli eder.
    acaba biz gerçekten motoru fazla mı dinliyoruz bazen?

debriyaj konusuna gelince debriyajı bırakınca soğukken,extradan bir ses gelmesi normal bana göre çünkü zaten bir anda sürtünen parça sayısı artıyor.

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı fesmer17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajı sıkınca ses kesiliyorsa egzantirikten olucanı düşünmüyorum.benim motordada benzer durum vardı servis uygun yağ kullanılmamış olduğunu söyledi.motor 2.el olunca.debriyaj bilyası yada rulmanı gibi bişeyden geldiğini söylemişlerdi.ama sıkıntı yok demişlerdi banada.
    Doğru tespit bu sefer Pazarbaşı Hondaya gittim ustaya anlattım derdimi bindi bir tur attı ve debriyaj bilyası dedi birazda uğultu olduğunu söyledi. Bana mantıklı geldi egzantirik olabilir mi dediğimde 200bin de filan gelirsen olabilirdi dedi

İşin komik tarafı bu parça 30tl lik ve ellerinde yok Belçikadan getirmemiz lazım filan dedi bende araştırayım dedim bu şekilde kullanmamım bir zararı olmayacağını söyledi. Bilya SKF marka 16003 seri numaralı

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın hacimli makinalarının gene sıkıntısıdır, düşük kilometrelerde egzantrik yüksek kmlerde tas sesi.
    600f ime egzantrik gergisi aldım aynı sıkıntıdan sebep 1 haftada bozuldu
    Verdiğim 150 lira nın karşılığında sadce garantiis yok dendi
    Kırk yıllık GKN gider honda alırsa bu kadar olur =)
    Hepsi aynı yolun yolcusu değilmi

Alıntı hlkbldl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]2-3 hafta evvel motoru çalıştırdığımda birkaç dakika ''çık çık'' sesi gelmeye başladı.ustaya götürdüm ki kendisi 10 yıldır tanıdığım ustadır.bana motoru çok dinlemeye başladığımı o seslerin olabileceğini bir sorun olmadığını söyledi.parçalar yani sübaplar ve ekzantirik yağlanana kadar o sesin gelmesi normal dedi.ben aksini iddia ettim.o samimiyetle tatlı sert bi kavga ettik.
    sonra ben de bu sabah başka bir ustaya gittim.o da motorun sesini dinledi bişey duymuyorum dedi.2 saat sonra motor soğuyunca tekrar denedik.bir ses var ama sorun değil istersen bi de gelince diğer usta dinlesin dedi.vaktim yoktu bekleyemedim.
    bu ''çık çık''sesinin peşini bırakmayacağım.sizinle de paylaşırım.(dragy rumuzlu arkadaşla özelden konuşmuştuk bu konuda.)
    bu arada tombo kardeşim seninde bu konudaki yorumunu bekliyorum.sonuçta aynı motor.

bunları neden yazdım?istanbulccc rumuzlu arkadaşım.adamlar beni motoru fazla dinlediğim konusunda neredeyse ikna ettiler.ben de kulağıma mı inanayım ustaya mı karar veremedim.ama mesleğim icabı bildiğim bişey var:eğer bir yerde gerçekten bir sorun varsa o kendini sen istemesen de belli eder.
    acaba biz gerçekten motoru fazla mı dinliyoruz bazen?

debriyaj konusuna gelince debriyajı bırakınca soğukken,extradan bir ses gelmesi normal bana göre çünkü zaten bir anda sürtünen parça sayısı artıyor.
    Ses konusunda size katılıyorum, iyi ustalar çoğu zaman sesinden motorun ne durumda olduğunu anlayabilir. Bizede düşen farklı birşey duyduğumuzda bunu iyi ustalara sormak, ben bu durumda 2 ustanın fikirlerini aldım. Pazarbaşı Hondanın ustasının fikirleri daha uygun geldi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Debriyajı sıkınca sesin kesilmesi kafamı karıştırdı ama, piston vuruntusu olayı olabilir mi bu durum? Bu sorunda motor belli bir sıcaklığa ulaşınca ses kesilir diye biliyorum.

Motorçok sıcakken de rolantide yapıyor mu bu sesi?

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Kerim ben rulmanı buldum istiyorsan söyle bana bugün getirtiyim yarın elimde olur,yarın akşamda veririm sana.

fiyatı 12+kdv bişi değil.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Sadece krank rulmanı değildir..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kerim ben rulmanı buldum istiyorsan söyle bana bugün getirtiyim yarın elimde olur,yarın akşamda veririm sana.

fiyatı 12+kdv bişi değil.
    Eyvallah Demekki servis Düdük moduna girmiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)