Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

vizör çizikleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    hema123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS 2003
    eski diş hekimlerinin protez parlatma yöntemi en etkili çizik giderici çözümdür. ben yıllardır saat camı, cep telefonu camı, araç tv camı vb plastik vizörlü eşyalarda bu yöntemi kullanıyorum, çok memnunum.
    yöntem çok basit: saf alkolle (beyaz ispirto) karıştırılıp cıvık macun kıvamına getirilmiş saf beyaz alçı ile vizörü ovalamak. bu cıvık macun bir pamuğa emdirilerek de kullanılabilir. bu ovalama işini tek elle yapmak lazım. dört parmak alttan desteklerken ovalama işini ise baş parmak yapmalıdır. ama sabır çok önemli. bir vizörün tamamen çiziklerden arındırılması 1-2 saat sürer. bir diğer püf noktası da alçının sertleşmeye başlamasına fırsat vermeden alçılı pamuğu yenilemek veya cıvık macunla ıslatmak gerekir. ilk denemeleri çizik cd kapaklarında yaparak kendi yönteminizi oluşturmak daha anlamlı olacaktır. çiziklerin kaybolup ilk günkü gibi parlamasına çok şaşıracaksınız. geç sertleşen alçı bulabilirseniz işiniz daha kolaylaşır. ama dikkat edin alçı saf olsun, içinde minik parçacıklar varsa vizörü daha da çızer. saf alçıyı anlamak kolalay: iki parmağınızın arasına alıp parmaklarınızla basıp-ovalayarak test edin, pudra gibi hissediyorsanız saftır, yok içindeki milimetrik partikülleri hissediyorsanız kullanmayın. sert alçı, normal alçı, geç sertleşen alçı vb değişik alçı çeşitlerini diş depolarından bulabilirsiniz. pomza tozları da var ama sakın kullanmayın fena halde çizer.
    hadi kolay gelsin bakalım
    Kerem Akın ve mehmetenis bunu beğendiler.
    F650 GS 2003
    06 H 0090

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    saol denemek lazım
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Gerçekten çok işe yarayacak bir bilgi paylaşımın için teşekkür ederim
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R

hema123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS 2003
    alçı çamuru hem çok çok ucuz ve hem de efektif. ayrıca ulaşması da çok kolay. bu işi yapan profesyonel malzemelere iyi bir alternatif bence.
    Kerem Akın bunu beğendi.
    F650 GS 2003
    06 H 0090

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    birde fena halde kuflenmis yuzeylerin kufunu su+cimento ile alabilirsiniz.ben denedim ise yariyo

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    çok saol dostum. gerçekten faydalı bir bilgi
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bilgiler için teşekkrler..
    CBR 600F Honda,

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    saolsın bende kara kara dusunuyodum cızıklerden neredeyse yolu goremıyordum ya saol
    Kawasaki z750s O Bir Aşk

harduro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM-SkyTeam
    Teşekkürler hema123 copy aldım. İlk fırsatta deneyeceğim..

Janus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su+çimento ve toz Vim+su da pasları çıkarır doğru ama bir sonraki seferde tutan pas yada küf çıkardığınızdan iki kat fazla olacaktır arkadaşlar emin olabilirsiniz. Çünkü ovulduğu için mekanik olarak söküyor ya da çıkarıyor bu maddeler. Yüzeyi iyileştirmiyor. O hataya ben düştüm. Siz düşmeyin. VD 40 diye bir sprey var onu kullanın yağlı bir sıvı. Pahalı da değil.
    Freni var, duruyo.

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Sonax'ın vizör çizikleri için yapılmış mendili var. Sonaxlarda satılıyor. Fiyatıda uygun.

dishchy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f+Varadero
    Alıntı hema123 adlı üyeden alıntı
    eski diş hekimlerinin protez parlatma yöntemi en etkili çizik giderici çözümdür. ben yıllardır saat camı, cep telefonu camı, araç tv camı vb plastik vizörlü eşyalarda bu yöntemi kullanıyorum, çok memnunum.
    yöntem çok basit: saf alkolle (beyaz ispirto) karıştırılıp cıvık macun kıvamına getirilmiş saf beyaz alçı ile vizörü ovalamak. bu cıvık macun bir pamuğa emdirilerek de kullanılabilir. bu ovalama işini tek elle yapmak lazım. dört parmak alttan desteklerken ovalama işini ise baş parmak yapmalıdır. ama sabır çok önemli. bir vizörün tamamen çiziklerden arındırılması 1-2 saat sürer. bir diğer püf noktası da alçının sertleşmeye başlamasına fırsat vermeden alçılı pamuğu yenilemek veya cıvık macunla ıslatmak gerekir. ilk denemeleri çizik cd kapaklarında yaparak kendi yönteminizi oluşturmak daha anlamlı olacaktır. çiziklerin kaybolup ilk günkü gibi parlamasına çok şaşıracaksınız. geç sertleşen alçı bulabilirseniz işiniz daha kolaylaşır. ama dikkat edin alçı saf olsun, içinde minik parçacıklar varsa vizörü daha da çızer. saf alçıyı anlamak kolalay: iki parmağınızın arasına alıp parmaklarınızla basıp-ovalayarak test edin, pudra gibi hissediyorsanız saftır, yok içindeki milimetrik partikülleri hissediyorsanız kullanmayın. sert alçı, normal alçı, geç sertleşen alçı vb değişik alçı çeşitlerini diş depolarından bulabilirsiniz. pomza tozları da var ama sakın kullanmayın fena halde çizer.
    hadi kolay gelsin bakalım
    Doğrudur hala aynı yöntemi kullanıyoruz protez cam gibi olur... Hatta elinizde elektrik motorlarına takılan pamuk uçlu gibi birşey varsa bu iş 1 dk sürer... (En iyisi girin bir diş laboratuarına 2 dk da hallederler işleri çok değilse tabii....)

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    bu alçıyla vizör temizlemeyi deneyen oldumu? ben bi 20 dk kadar uğraştım beceremedim.hatta temizledikten sonra ufak çizikler farkettim.idare edicez.gitti güzelim cox vizör.bi ara gidip siyah vizör alıcam bitane..

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    way süperrrr
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    saat tamircilerinde cam parlattıkları bir makina var.hafif çizikleri tamamen derinleri ise rahatsız etmeyecek kadar temizliyor
    Kerem Akın bunu beğendi.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    way beee kankam yeni aldıgım vizörümü aynı gün içinde yere düşürüp çimişti bende hayıflanıp duruyodum ama bu yöntemi denicem paylaşım için sagol...
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    çizikler nasıl gidiyor gidiyormu yoksa içimi doluyo
    MoToCroSS RuLeZZ

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Eski bir topic,

Paylaşım için teşekkürler...

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    bakalım denemek lazım gerçekten
    Ride your way

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler