Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yağ değişti böyle oldu yardım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    merhaba iki teker sevenler...
    benim sorunum; racer 200 motorumda 2000 km de yağ değiştiririm normalde. şimdiye kadar 10 40 yağ kullandım, geçen hafta 15 50 koydum hava şartlarından dolayı, ilk defa yaza giricez ya bu değişiklik olduktan sonra vites değiştirirken zorlanma oldu. yağdan olur mu? (bilmiyorum.)
    birde 10 40 yağ kullanırken motor soğukken bile tek marşta çalışıp stop etmiyordu, 15 50 koyunca yeni farkediyorum, ısınınca sorun yok ama ısınana kadar sürekli gaz vermek zorundayım, rölantide stop ediyor. bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    şimdiden teşekkürler...
    KAZASIZ SÜRÜŞLER...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    gereğinden fazla kalın yag koymussun yagını değiştir stop etmesi başak bişeydende olabilir. yag olarak 15w40 kullan.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    15w 40, 10w 40 arasında pek bi fark yok daha doğrusu bu sorunları çıkartıcak bi fark yok
    hava filtreni falan kontrol et ayarlarına baktır yağ ölçüsünü fazla veya eksik koymadığına emin ol
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Ewt arkadaşın dediği gibi Yağ kalın gelmiş mootor o sıcaklığa ulaşınca düzgün çalışabilir Vitesler ozaman rahat çalışır diğer tğürlü sert geçiş yapar. Koyduğunuz yağın markası neydi peki, 15 50 tam sentetik oluyo galiba. Bendde windy s var bende 15 50 yağ koymayı düşünüyodum yaz geldi ya o yüzden ama senin dediklerine bakılırsa motoru zorluyo bende olmazsa 15 40 koydurayım

Motosikleti
    arkadaşlar teşekkür.
    edrim fakat daha önce bu yağ değişene kadar herhangi bir sorunum olmadı.
    2 hafta önce komple bakımdan geçti. fren balatası, hava filtresi yeni, bujide yeni sadece yağ değişmemişti onuda 2000 km olması için bekledim ve sanırım yanlış yaptım.
    yaz aylarında 10 40 kullansak ne sorun olur.
    yarın dğiştirecem tekrar kısmetse.

Motosikleti
    Çok yakında...
    10 40 ince yağdır genelde kışın kullanılır. Kanuni 15 40 öneriyo 4 mevsim için. Sizin koydurduğunuz yağın markası neydi...

Motosikleti
    castrolden şaşmıyorum
    ancak yağdan olduğunu düşünüyorum bu stop etmenin
    ne yapıcamıda bilmiyorum açıkçası bi tavsiyede bulunursanız sevinirim

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Biraz kullan düzelir ilk başta yağ kalın geliyor sonra düzeliyor bizim Ford Fiestadada oluyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz kullan düzelir ilk başta yağ kalın geliyor sonra düzeliyor bizim Ford Fiestadada oluyor
    Bu arkadaşta doğru söylüyo zaten yaz daha yeni yeni geliyo bence değiştirme tekrar , birde yağ belli bi km sonra uyum sağlar diye düşünüyorum... 20 50 yağ koydursaydın ozaman değiştir derdim kesinlikle

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Arkadaşların da belirttiği gibi 15/50 yağdan kaynaklanıyor sorunun. Şu serin günlerin geçmesini bekle, düzelecektir.

Ben de 125 KT'me geçen hafta 15/50 yağ koydum. Motor apartmanın bahçesinde duruyor. Sabah evden biraz geç çıktığımda bir müddet güneş gördüğü için bundan yağ da etkileniyor ve bu tür sorun yaşamıyorum. Ancak işime gidip motoru iş merkezinin oldukça serin olan kapalı parkına bıraktığımda, 3-4 saat sonra çalıştırdığımda bahsettiğin sorunu yaşıyorum. Hatta ısıtmak için hafif gaz verirken arka tekerleğin hafiften döndüğünü görüyorum. Motor ısınınca herşey normale dönüyor.

Motosikleti
    hepinize ayrı yarı teşkkür ederim ilgilendiğiniz için biraz daha dursun bakalım zaman ne göstercek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)