Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

marş basmıyor??

Motovento
    REKLAM ALANI
    brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Arkadaşlar 2004 kawasaki er5 motorum çalışmıyor.En son 1 hafta önce çalıştırmıştım bugün gene aklıma geldi kontağı çevirdim herşey normal fakat marşa bastım çalışmadı yani tık bile yok tepkisiz ilk defa böle bişey başıma geldi. Akü bitmiş olsa göstergeler , korna , sinyal , far çalışırmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Marşa basınca far göstergeler sönüyormu sönmüyorsa büyük ihtimal stop tuşu açık kalmıştır
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tabi calisir. Sonucta gostergelerin ampulleri cok dusuk Wat ile beslenen ampuller. Bitik bir aku bile onlara yeter. Ama bujinin ve mars motorunun calismasi icin daha yuksek Amperlere ihtiyac vardir. Akunu sokup sarja verebilirsin. Akun sulu aku ise , acikcasi yenisini almani tavsiye ederim. sarj olan akuler bile ancak gecici cozum oluyor. Yada motoru 2. viteste vurdurarak calistirip hic stop ettirmemek kaydi ile en yakin servise goturup aku degisikligi icin birakabilirsin
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru bilmiyorum ama, Yan ayak yada debriyaj müşüründe problem olabilir mi?..
    112ciyiz

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Evet galba sorun aküde. akü sulu akü yenisi gerekiyor artık demekki ömrünü tamamlamış ben aküden şüphelendim ama 1 haftada bitmesine ihtimal vermemiştim.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2004 kawasaki er5 motorum çalışmıyor.En son 1 hafta önce çalıştırmıştım bugün gene aklıma geldi kontağı çevirdim herşey normal fakat marşa bastım çalışmadı yani tık bile yok tepkisiz ilk defa böle bişey başıma geldi. Akü bitmiş olsa göstergeler , korna , sinyal , far çalışırmı ?
    Tık bile demiyorsa bence suçu aküde aramamak lazım. Acaba bir müşir yüzünden mi çalışmıyor ya da marş düğmen mi oksitlendi? Bunlara bakmak lazım.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bilmiyorum ama, Yan ayak yada debriyaj müşüründe problem olabilir mi?..
    sanmıyorum dediğim gibi motoru çalışır bıraktım 1 hafta olduğu gibi durdu sonra çalışmadı ama oda aklıma gelmedi değil artık yeni aküyle çalışmazsa hepsine tek tek bakıcam.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:26 ----------

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tık bile demiyorsa bence suçu aküde aramamak lazım. Acaba bir müşir yüzünden mi çalışmıyor ya da marş düğmen mi oksitlendi? Bunlara bakmak lazım.
    O zaman biz bi usta getircez buraya benim teknik bilgim bunu tamir etmeye yetmez heralde. Çok yakınımda bi kanuni servisi var ustaya bi rica etcez artık.

Motosikleti
    Suzuki Marauder 250
    Ben de aynı sorunu yaşamıştım, sorun debriyaj müşüründe çıkmıştı.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    akün bitmiş dostum bende de aynısı olmuştu.2. viteste vurdurdum çalıştırdım yarım saat tur attım şuan sıkıntı yok.şimdilik değiştirme hemen aküyü.bi vurdur çalıştır şarj olsun sen gezerken.bakalım bi daha yapacak mı boşalma işini.yaparsa değiştirirsin
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Bugün bi daha ilgilenemdim motorla ama yarın uğraşıcam bi vurdurma ile çalıştırıyım dediğin gibi sora ne olcak bakalım ona göre yeni akü alıcam artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)