Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Anlaşılamayan sorun ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Arkadaşlar , öncelikle motor bu..

Sorun ise düşük devirde motor sıcak veya soğuk farketmiyor gaz verirken biraz boğulma oluyor devir yükselince sorun kalmıyor. Karbüratör ü temizledim hava filtresini yıkadım hava tutup kuruttum. Fakat sorun devam ediyor. Seyir halindeyken vites değişiminde eğer devir düşük kalırsa yine aynı şeyi yapıyor hafif eğimde ama devir yükselince sorun kalmıyor. Rölantide gaz verince egzosttan çıkışı yine boğuluyor.

Sizce sorun nedir ? Umarım doğru şekilde anlatabilmişimdir.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    arkadas manıfoldda catlak var mı bi bak bakalım?ufak bı yerden hava alıyorsa yapabılır.

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    motorda problem yok, kullanicida hata var.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı JUSTice4all adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda problem yok, kullanicida hata var.
    yani 6500 km dir kullandığım motorun huyunu suyunu bilmiyorum ???

Teşekkür ederim

Motoruma bir serviste baktı arkadaşlar ama anlamadı her ne hikmetse ????
    Yokmu avcılar'da servis bilen ??? adam gibi ???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:34 ----------

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadas manıfoldda catlak var mı bi bak bakalım?ufak bı yerden hava alıyorsa yapabılır.

Teşekkür ederim arkadaşım ciddiye aldığın için ..
    Manifold taş gibi hiç bir problem yok ayrıca hava filtresinden aktarma direk yukardan dönmüyor dolayısıyla kısa ( hava filtresinden çıktıktan sonra üstten koltuk altından dolaşan tipte değil...) en ufak bir çatlak yok..

Ayrıca araba karbüratörlerinde ki gibi hava ayarıda yok zaten karbüratör küçücük birşey zaten ona da baktım. Anlamadığımı sananlar için ...

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    devir yükselince sorunun kalmadıgını soylemissin, hangi devirde bogulmayı kesiyor?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı JUSTice4all adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir yükselince sorunun kalmadıgını soylemissin, hangi devirde bogulmayı kesiyor?
    4 bin gibi kurtuluyor ama bariz bir boğulma var ...

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Öztürkkaan kardeş senin motosikletinin karbüratöründe hava ayar civatası yokmu? Nasıl şey o ,olmazolurmu hiç (.Araba karbüratörlerindeki gibi hava ayarı yok zaten karbüratör küçücük bişey) ,gibi tuhaf bi takım satırların var ...Bence yanlışın var.Bidaha gözden geçir o küçücük bişeyi derim...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    aynısı bende olmuştu. alakası varmı bilmiyorum ama egzozun bağlandığı yerdeki contayı değiştirdim, bir iki gün sonrada vidadaki boşlukları aldım iyice, düzeldi sonra.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Sübap ayarları sıkı olabilir,boşluk değerlerini sentille tam olarak ayarlatın.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı tekintekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öztürkkaan kardeş senin motosikletinin karbüratöründe hava ayar civatası yokmu? Nasıl şey o ,olmazolurmu hiç (.Araba karbüratörlerindeki gibi hava ayarı yok zaten karbüratör küçücük bişey) ,gibi tuhaf bi takım satırların var ...Bence yanlışın var.Bidaha gözden geçir o küçücük bişeyi derim...
    Arkadaş ya ben gözden kaçırıyorum herhalde...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:20 ----------

Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ya ben gözden kaçırıyorum herhalde...
    iğne ayarından bahsetmiyorsun değilmi ?

başka bir ayar yok çünkü bundan eminim.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    benim bir arkadaşımın başına gemişti bu tür bbir durum. sonra farkettik ki diyafram gerçek anlamda inip kalkmıyordu. diyaframın olduğu bölgeyi temizledikten sonra düzeldi. sendede böyle bir sıkıntı olabilir.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    şöle bi durum olabilir.. ama motora binilirse daha iyi anlaşılabilir, sölediklerine göre ihtimalleri sıraliyim ben kardeşim..

1. karbüratör ( ama temizledim diyosun, başka bir karbüratör koyup deniyebilme şansın varsa dene derim )

2. subap ayarlarından olması muhtemel gibi gözüküyor. egzos kısmında bi boğulma var, ayarını yaptırırsan sorun kalmaz.

3. sorun hala devam ediyorsa, bobinden yapabilir. belli devirlerde kesinti olduğunu sölediğine göre, iç bobin veya dış bobinden dolayı elektirik kesebilir.

4. zor ihtimal filtre..

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöle bi durum olabilir.. ama motora binilirse daha iyi anlaşılabilir, sölediklerine göre ihtimalleri sıraliyim ben kardeşim..

1. karbüratör ( ama temizledim diyosun, başka bir karbüratör koyup deniyebilme şansın varsa dene derim )

2. subap ayarlarından olması muhtemel gibi gözüküyor. egzos kısmında bi boğulma var, ayarını yaptırırsan sorun kalmaz.

3. sorun hala devam ediyorsa, bobinden yapabilir. belli devirlerde kesinti olduğunu sölediğine göre, iç bobin veya dış bobinden dolayı elektirik kesebilir.

4. zor ihtimal filtre..
    karbüratörün temiz olduğuna yemin edebilirim sübaplarda kontrol oldu servisteski arkadaş uğraştı bayağı ama bobinlerden olacağını zannetmiyorum elektrik kesintisi gibi bir sorunu farkederdim ..

Avrupa yakasında kendi ustalarınızı bana öneren olursa memnun kalırım. Neticede iki teker , çok kaliteli bir makinaya binemesemde sağlam gitmek isterim.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    karbüratörün temiz olduğuna yemin edebilirim sübaplarda kontrol oldu servisteski arkadaş uğraştı bayağı ama bobinlerden olacağını zannetmiyorum elektrik kesintisi gibi bir sorunu farkederdim ..

Avrupa yakasında kendi ustalarınızı bana öneren olursa memnun kalırım. Neticede iki teker , çok kaliteli bir makinaya binemesemde sağlam gitmek isterim.

walla benimde bi motorda böle bi olay geldi başıma, bende motordan biraz olsun anlıyorum kardeş. elektirik kesintisi olarak anlaşılmıyo işte, aynı böle bi durumdu.. bobinden olduğu zaman hissedilmiyo işte, sen bilirsin ama hiç bi çare kalmadıysa dediğimi denemende fayda var.. maksat yardımcı olmak dediğimi yap teşekkür ediceksin.. avrupa yakasında bilmiyorum ama anadolu yakasında iyi motorcular biliyorum

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400

dostum egzozun vidalarını bi sık sen.
    bide buji başlığının bobine takıldığı fişleri kontrol et. kevşeklik olabilir. 2 dklik iş
    basit bir çözümü olduğuna eminim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla benimde bi motorda böle bi olay geldi başıma, bende motordan biraz olsun anlıyorum kardeş. elektirik kesintisi olarak anlaşılmıyo işte, aynı böle bi durumdu.. bobinden olduğu zaman hissedilmiyo işte, sen bilirsin ama hiç bi çare kalmadıysa dediğimi denemende fayda var.. maksat yardımcı olmak dediğimi yap teşekkür ediceksin.. avrupa yakasında bilmiyorum ama anadolu yakasında iyi motorcular biliyorum
    ,,,

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    karbüratör stedği kadar ufan olun hava ayarı vardır çünkü motorun çalışma prensibine aykırı senin dediğin hava filitresi takmazlardı o zamn hava ayarına bak olmadı karbüratörü selilozik tinere yatır bi gün dokunma %99 karbüratör heran gibi bir çatlak tan hava alsa rolantide sabit durmaz stop eder sende o sorun yok sanırım boğuluyor rolatide ve giderken vites araların da dediğim olaya bir bak istersen
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

bujını ve sübap ayarlarını kontrol ettır sorun duzelıcektır

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sentil ayarı istiyor

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum, Avcılar'da İnsa Lisesi'nin karşısında Bilge Motor var. Orada Hayri ya da Abdullah Ustaya gösterebilirsin motoru. Mt'den Dalyan'ın selamı var dersen yardımcı olurlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)