Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hararet göstergesi içn yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    arkadaşlar hararet göstergesi takmak istiyorum motorum kymco ck 125 internetten bir kac model buldum ama müşürleri uyarmı nereyye montaj yapıcam bilgi verirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    yağ harareti için bi çalışma yapmış arkadaşımız işine yararmı acaba

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-montaji.html

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    su soğutma olmadığı için radyatör yada üst kapak su hararet müşürü olmaz.. fakat oil temp olabilir.. yani yağ ısısını görebilmek için
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    kymco ck125
    oil temp zaten aradığım şey

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bende böyle birşey düşünüyorum ama müşürü takıcak yer yok
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Ne işe yarayacak bu gereksiz bişey bence,Vosvosa da takanlar olur; motorun çekişi düşüp - bayılma yapar - şişerse bil ki motorun ısısı tehlikeli düzeydedir.

Motosikleti
    kymco ck125
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne işe yarayacak bu gereksiz bişey bence,Vosvosa da takanlar olur; motorun çekişi düşüp - bayılma yapar - şişerse bil ki motorun ısısı tehlikeli düzeydedir.
    doğru diyosun arkadaşım ama cok zor bişi değil tahminimce bunun montajı gözümün önünde dursa ne zararı olurki

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende böyle birşey düşünüyorum ama müşürü takıcak yer yok
    motor yağı boşaltığın yerdeki vida yerine montajı yapılabilirdiye düşünüyorum ama ben sende oaya montaj yapabilirisin

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Göstergeli yağ çubukları var onlardan takabilirsin
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Siz gibi motosiklet konusunda bilgili birisinin böyle bir cevap yazması çok üzücü.

Bu soruyu soran herkese gereksiz demiş oluyorsunuz, peki ya gerekli bir yerde kullanacak biri çıkarsa? Böyle bir konu açıldığına göre de gereklidir. Ya acemiyse, ya birşeyleri test etmek istiyorsa, ya süs olarak takmak istiyorsa?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yağı boşaltığın yerdeki vida yerine montajı yapılabilirdiye düşünüyorum ama ben sende oaya montaj yapabilirisin
    bu müşür nasıl birşey peki, o dediğin yere nasıl takabilirim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    degerlı kardesım motoruna bu tertıbatı yapman senı sadece tatmın edecekse hıc yapma.motorunun cok ısındıgını en kolay cekısten anlarsın motorun hatırı sayılır derecede ısınması ıcın devırsız kullanman sıkıstırman gerek eger devamlı boyle kullanıyorsan yap içinin rahatlaması gecer bıde devamlı randıman verecegınıde dusunmuyorum sonucta olsaydı fabrıkası hararet gostergelı cıkarırdı yanı sonradan bır tertıbat koyacaksın ona gore yap

Alıntı tuyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz gibi motosiklet konusunda bilgili birisinin böyle bir cevap yazması çok üzücü.

Bu soruyu soran herkese gereksiz demiş oluyorsunuz, peki ya gerekli bir yerde kullanacak biri çıkarsa? Böyle bir konu açıldığına göre de gereklidir. Ya acemiyse, ya birşeyleri test etmek istiyorsa, ya süs olarak takmak istiyorsa?
    Çok isteyen araştırsın gerekli aksesuarını bulsun taksın, umurumda değil.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    hocam bu iş zaten oyle herkesın yapabılecegı bı iş degıl uygularken motorun nasıl yaglama yaptıgını bılerek sıstemı etkılemeden musur ve ısın elektrık ksımlarını ılerı derecede bılen işin ehli insanlar takar yoksa bu sıcaklık olcer olumsuz calısırsa motorda telafısı olmayan sorunlara yol acar bunuda belırtmenızı beklıyordum ama umrunuzda degılmısarkadasımızın motorunu dusunmuyorsunuz lutfen gereklı teknık bılgıyıde acıklarsanız yapmak ısteyen arkadaslarımıza ışık tutmuş olacaksınız

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu iş zaten oyle herkesın yapabılecegı bı iş degıl uygularken motorun nasıl yaglama yaptıgını bılerek sıstemı etkılemeden musur ve ısın elektrık ksımlarını ılerı derecede bılen işin ehli insanlar takar yoksa bu sıcaklık olcer olumsuz calısırsa motorda telafısı olmayan sorunlara yol acar bunuda belırtmenızı beklıyordum ama umrunuzda degılmısarkadasımızın motorunu dusunmuyorsunuz lutfen gereklı teknık bılgıyıde acıklarsanız yapmak ısteyen arkadaslarımıza ışık tutmuş olacaksınız
    Öncelikle yağ hararet müşürünün motora takılabileceği bir giriş açılması gerekli... Civalı kablonun zarar almadan dolaştırıp bu hayali girişe takılıp göstergenin yanda abuk duracak yağ hararet göstergesine takılacak, bu kadarcık.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Öncelikle yağ hararet müşürünün motora takılabileceği bir giriş açılması gerekli... Civalı kablonun zarar almadan dolaştırıp bu hayali girişe takılıp göstergenin yanda abuk duracak yağ hararet göstergesine takılacak, bu kadarcık.
    asıl sorunda bu?yanı karter bolgesıne gereklı torna ıslemı uygulanacak ?uygulandıktan sonra cıvalı kablomuzu buraya montajlamak? daha sonra tesısatın calıstırılması? bu iş için gereken ustalık?

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    ben bir kaç ay önce resimde göründüğü gibi bir gösterge takmıştım.hararet göstergesi ucu civalı tip.civalı ucu motor silindir blok arasına monte etmiştim yani motor blok sıcaklıgını gösteriyordu .denediğimde motoru sıkıştırınca hararet 90 dereceyi gösterirken motordan sibop sesleri geliyor ve motor ısındıgını belli ediyordu,normal sürüşlerde hararet genelde 70 derece civarı seyrediyor.montaj gayet basit.gösterge aynı zamanda yağ basıncınıda gösteriyor ,motorumda bağlamak için aparat oldugu halde onu bağlamadım,belki daha sonra baglarım.sonuçta hava sogutmalı motora takılsada olur takılmasa da.motor ısındıgını zaten belli ediyor dengesiz çalışarak,sibop sesinden,çekişten düşerek.bu da resmi
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

O zaman bu hocalık niye? Çıkarın kavuğunuzu

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir kaç ay önce resimde göründüğü gibi bir gösterge takmıştım.hararet göstergesi ucu civalı tip.civalı ucu motor silindir blok arasına monte etmiştim yani motor blok sıcaklıgını gösteriyordu .denediğimde motoru sıkıştırınca hararet 90 dereceyi gösterirken motordan sibop sesleri geliyor ve motor ısındıgını belli ediyordu,normal sürüşlerde hararet genelde 70 derece civarı seyrediyor.montaj gayet basit.gösterge aynı zamanda yağ basıncınıda gösteriyor ,motorumda bağlamak için aparat oldugu halde onu bağlamadım,belki daha sonra baglarım.sonuçta hava sogutmalı motora takılsada olur takılmasa da.motor ısındıgını zaten belli ediyor dengesiz çalışarak,sibop sesinden,çekişten düşerek.bu da resmi
    montaj basıt derken kendınız mı yaptınız yoksa baska bırımı.yaparken bloga işlem uyguladınızmı?memnunmusunuz

Motosikleti
    kymco ck125
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu müşür nasıl birşey peki, o dediğin yere nasıl takabilirim
    gördüğüm kadarı ile emin olmamakla birlikte ve forumda başka bir arkadaşın taktığındana göre kör tıpayı yani boşaltığımız yedeki vidayı söküp o vidalı müşürü oraya vidalamak yani kör tıpa yerine müşürü monte etmek

degerlı kardesım motoruna bu tertıbatı yapman senı sadece tatmın edecekse hıc yapma.motorunun cok ısındıgını en kolay cekısten anlarsın motorun hatırı sayılır derecede ısınması ıcın devırsız kullanman sıkıstırman gerek eger devamlı boyle kullanıyorsan yap içinin rahatlaması gecer bıde devamlı randıman verecegınıde dusunmuyorum sonucta olsaydı fabrıkası hararet gostergelı cıkarırdı yanı sonradan bır tertıbat koyacaksın ona gore yap
    içimin rahatlmasından ziyada cekişten düşmesi falan anlayacağıma gözümün önünde bi gösterge dursa kötümü olur arkadaşım

bir yer acmayı düşünmüyorum yağ tahliye yaptığım kör tıpayı söküp müşürü oraya takmayı düşünüyorum motorumun sağını solunu delmeye pek niyetli değilim

asıl sorunda bu?yanı karter bolgesıne gereklı torna ıslemı uygulanacak ?uygulandıktan sonra cıvalı kablomuzu buraya montajlamak? daha sonra tesısatın calıstırılması? bu iş için gereken ustalık?
    yağ tahliye yeri bana mantıklı geliyo ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:24 ----------

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    montajını biraz bilgi verirsen sevinirim arkadaşım nereye nasıl müşürü taktını felan

Alıntı tuyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman bu hocalık niye? Çıkarın kavuğunuzu
    Gereksiz bişey uğraşmaya değmez onun için diyorum,hocalıkla ne alakası var bunu takmanın,kavuk takmanın,göstergenin nasıl çalıştığını vs. sorulsa yardımcı olurum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler