Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Marş Basıyor rolantide çalışıyor gaz açınca stop ediyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Merhabalar: kış bitti motor yaklaşık olarak 3 aydır kapının önünde yatıyor,ondan önce ara sıra çalıştırıyordum,yağlama yapsın diye son 3 aydır pek bakamadım.normal şartlarda tek marş ta alırdı.akü yeni hala tek marşta alıyor,rolantide çalışıyor,gaz verince stop ediyor.önce benzin varmı diye kontrol ettim, benzin var,musluktan rezervede ve normalde benzin geliyor,benzin filtresindede benzin var karbürotöre kadar olan kısmında sorun yok gibi bujiyi kontrol etmedim,ona da bakacağım ama rolantide çalıştığına göre buji sağlam diye düşünüyorum,sizce bu problem neden kaynaklanır.zaten bakıma götüreceğim ama, yaz bakımına girecekti şimdi servise gidecek kadar çalıştırayım diyorum.
    belki içimizden birisinin başına gelen bir sorundur,tecrübelerinizden istifade edeyim dedim.
    motor 2005 model ck 125 13000 km de bakımları düzenli olarak servisinde yapılmıştır. bu arada ben yine başka benzer konulara göz atayım.
    Aklınız ve Kaskınız herdaim başınızda olsun.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motorun 13000'de olduğuna göre 8000km.de bujini değiştirmiş olmalısın. El kitabına göre 8000'de benzin filtresi de değişecek. Uzun süre yatmış olduğu da göz önüne alındığında problem şunlardan olabilir ;
    1. Karbüratör
    2. Yakıt filtresi

Ben olsam yağını da değiştirirdim. İyi sürüşler.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Akünü şarz ettir dün benimde başıma geldi.Takviye yapınca gaz yemeğe başladı motor.Her halde düşük voltajdan dolayı ateşlemeyi kesiyor.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun 13000'de olduğuna göre 8000km.de bujini değiştirmiş olmalısın. El kitabına göre 8000'de benzin filtresi de değişecek. Uzun süre yatmış olduğu da göz önüne alındığında problem şunlardan olabilir ;
    1. Karbüratör
    2. Yakıt filtresi

Ben olsam yağını da değiştirirdim. İyi sürüşler.
    evet yakıt filtresi galiba değişmedi. ama hava fitresi ve buji 11 000 de değişti.bakıma sokmadan zaten binmem motoruma normalde kışında binerim motoruma fakat bu kış biraz tembellik yaptım. ilgilenemedim ayrıca.birde kış olsun yaz olsun ben marşa bastımmı çalışır ısınmasını beklerim bikaç dakika,bu arada giyim kuşamımı hallederim devam ederdim böyle bir şey ile ilk defa karşılaştım,Allahtan evin önündeyken başıma geldi,daha önceleri 2 defa yolda kaldım ikiside benzinden ben filtreyi bi kontrol edeyim yarın ilk iş. ilgine teşekkür ederim.sana kazasız belasız sürüşler dilerim.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

kardeş ben muharrem motorsiklet tamircisiyim motorunun gene karbürötörle ilgili sorunu var benzin tam yetiştirmiyor demektir karbürötörün şamandıda haznesini temizlemen gerekiyor

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünü şarz ettir dün benimde başıma geldi.Takviye yapınca gaz yemeğe başladı motor.Her halde düşük voltajdan dolayı ateşlemeyi kesiyor.
    Akü yeni ve bayağı güçlü görünüyor,farlar çok canlı,tek marşta alıyor, ama yinede bir ölçtürmekte fayda var,
    SUZUKİ BURMAN UH 200

kitaba göre hareket etme aldanırsın kardeş bu iş kitapla olmuyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:36 ----------

ya n akıllar çıkıyor motorun şarz etmiyormu kardeşim adamın marşı basıyorsa n alaka akü şarzı sen karbürötörünü temizle kardeşim

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı muharrem54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben muharrem motorsiklet tamircisiyim motorunun gene karbürötörle ilgili sorunu var benzin tam yetiştirmiyor demektir karbürötörün şamandıda haznesini temizlemen gerekiyor
    depo dibi biraz kirli görünüyor baya pislik var gibi,karbürotöre giren benzin hortumunun altında bir vida vardı sökünce benzini boşaltıyordu orasımı acaba.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:39 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:36 ----------

ya n akıllar çıkıyor motorun şarz etmiyormu kardeşim adamın marşı basıyorsa n alaka akü şarzı sen karbürötörünü temizle kardeşim
    teşekkür ederim, ben bir kabüratörü temizletip yakıt filtresini değiştireyim.
    şamandıra kısmı benzinin dolduğu hazne değilmi?
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Motosikleti

Benim motor tamircisi dallama bana öyle söyledi
    Herhalde hepiniz aynısınız.
    Depoda yarım depo benzin görmeyin
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Depoda yarım depo benzin görmeyin[/QUOTE]
    abi burasını anlamadımbiraz açarmısın?
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Motosikleti
    Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoda yarım depo benzin görmeyin
    abi burasını anlamadımbiraz açarmısın?[/QUOTE]

Yok açmayayım sonra hakaretten ceza puanı alırım

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    aynı durum benim başıma gelmişti. benzinde aşırı su vardı . Bu ihtimli de düşün istersen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:14 ----------

Yok açmayayım sonra hakaretten ceza puanı alırım[/QUOTE]

Tam depo ile de gitmek sakıncalı .Nedense b.rden buharlaşıyor benzin,SICAKTANMIDIR NEDİR????

Motosikleti
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durum benim başıma gelmişti. benzinde aşırı su vardı . Bu ihtimli de düşün istersen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:14 ----------

Tam depo ile de gitmek sakıncalı .Nedense b.rden buharlaşıyor benzin,SICAKTANMIDIR NEDİR????[/QUOTE]
    Ulan ENGİN usta rezil etmezmiyim ben seni net alemine
    Evet tamirhaneler aşırı sıcak yerler oldğu için buharlaşma meydana geliyor(buna bazı yörelerde hortumlama da deniyor)
    Hatta öyle buharlaşma oluyorki sadece karbiratördeki benzin kalıyor nedense.Rezerve bile uçuyor gidiyor.

Sorun karbüratörün relanti ayar vidasının konumunda ayarı oynanmış,ikinci ihtimal karbüratör pis,yeterli debide yakıt gönderemiyor. Son ihtimal de benzin hortumu ters yere, karbüratörün havalandırma girişine takılmış.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Yok açmayayım sonra hakaretten ceza puanı alırım[/QUOTE]

neyse sende kalsın önemli değil.tahmin ediyorum ama genelleme yapmamak lazım hepsi bir olmaz; beş parmağın beşide bir değil.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Motosikleti
    Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse sende kalsın önemli değil.tahmin ediyorum ama genelleme yapmamak lazım hepsi bir olmaz; beş parmağın beşide bir değil.[/QUOTE]

Valla bizim burada 3 tane var.üçününde parmakları aynı

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun karbüratörün relanti ayar vidasının konumunda ayarı oynanmış,ikinci ihtimal karbüratör pis,yeterli debide yakıt gönderemiyor. Son ihtimal de benzin hortumu ters yere, karbüratörün havalandırma girişine takılmış.
    heh bak şimdi hatırladım enson bu olaydan önce gaz teli klavuzunun hemen yanında bir (plastik) ayar için bir vida var onun çevresini temizlemiştim, temizlerken onu çevirip tekrar aynı konuma getirmiştim.motor bloğunun ayrıntılarında yağmur çamur birikintileri vardı motoru yıkayıp kurulamıştım.ozaman bir yerleri heralde bozdum.
    benzin hortumlarını hiçbir şekilde yakın zamanda söktürmedim.sadece kendim yakıt filtresine kadar olan bölümü söktüm taktım.yalnız sitede çoluk çocuk çok kurcalamış olabilirler.ben bunları not edip yarın akşam bir kontrol edeyim en iyisi,

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:48 ----------

neyse sende kalsın önemli değil.tahmin ediyorum ama genelleme yapmamak lazım hepsi bir olmaz; beş parmağın beşide bir değil.
    Valla bizim burada 3 tane var.üçününde parmakları aynı[/QUOTE]

Eee bazen bir olabilirde o ihtimalde var tabii
    SUZUKİ BURMAN UH 200

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    söylediklerine göre sorun hiçbirinde değil..
    sana bir tavsiye hemen şimdi de bakabilirsin..ateşlemeden bujiye çıkan kabloyu bi kontrol et derim..çok büyük ihtimal kablo yerinden oynamış ve atlamayı bujiden değil oradan yapıyor..bu yüzden gaza bastığında ateşleme yetmiyor ve oradan atlıyor..
    motorun muhtemelen cdi ateşleme o yüzden kesinlikle ateşleme kablosunun çıkışını kontrol et..cevap bekliyor olacağım..kolay gelsin..

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tam depo ile de gitmek sakıncalı .Nedense b.rden buharlaşıyor benzin,SICAKTANMIDIR NEDİR????[/QUOTE]

evet su olayınıda göz önünde bulunduracağım sağolasın aklıma gelmemişti.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:48 ----------

Alıntı artiiist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylediklerine göre sorun hiçbirinde değil..
    sana bir tavsiye hemen şimdi de bakabilirsin..ateşlemeden bujiye çıkan kabloyu bi kontrol et derim..çok büyük ihtimal kablo yerinden oynamış ve atlamayı bujiden değil oradan yapıyor..bu yüzden gaza bastığında ateşleme yetmiyor ve oradan atlıyor..
    motorun muhtemelen cdi ateşleme o yüzden kesinlikle ateşleme kablosunun çıkışını kontrol et..cevap bekliyor olacağım..kolay gelsin..
    şuan motora uzaktayım kendi evimde değilim ancak yarın iş dönüşü bakabilirim.onuda kontrol edince neticeyi buraya yazacağım.teşekkürler dostlarım.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    arkadaşlar dün akşam hepsini tektek kontrol ettim depodan bir pet şişeye benzini biraz boşalttım benzinde acaip tortu var ve benzinin rengi çok kötü ve su mevcut, benzin üstte,altta su ve tortu var, rolantidede hazneden önce benzin çekiyor gaz açınca sulu benzini çekiyor muhtemelen,bu gün depoyu söküp benzini tamamen boşaltmayı düşünüyorum,pislikten dolayıda musluk içindeki delikler tıkanmış görünüyor çünkü benzin yakıt filtresinden önceki hortumdan az geliyor yakıt musluğunuda söküp temizleyip toplayacağım yalnız karbürotörü sökmeyi düşünmüyorum.onu serviste yaptıracağım.beklediğindende benzinin kalitesi bozulmuş,fazla benzinde yok gerçi içinde, depoyu neyle temizleyebilirim,bilen varmı içinizde.belki resim çekip resimli anlatabilirim,aslında bunların hepsini servistede yaptırabilirim,gittiğim serviste bunlara ektra bir fiyat yazmazlar çok çok 15 20tl bir fark olur ama ben motorumla uğraşmayı bazı bakımlarını kendim yapabilmeyi seviyorum.motoru tanımak açısından iyi oluyor.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler