Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motora Dinleme Tertibati...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    hocam ben anlamadım bu olayı sabahtan akşama kulaklıkla gezip motoru mu dinlicen. biri gelicek motoru kurcalıyacak sende duycan çok zor gibi geliyor bana
    bebek dinleme telsizleri varya onun gibi yani
    evet. bebek dinleme telsizleri gibi.
    evde bilgisayar başındayken, yada en çok ziyaret ettiğim mekanlarda, göremediğim motordan tıkırtılar duyunca, n'oluyor diye bakıcam. yoksa akşama kadar kulaklıkla tabiiki gezmiycem.
    Telsize gelince hiç bir işe yaramaz.Telsiz 2tane olması gerekir ve sürekli açık olmalı.ve de inanılmaz cızırtı yapıyor. Ama gezilerde diğer gruptaki kişilerle görüşmek için idealdir...
    evet 2 adet telsiz olacak, ve mesafeye göre squelch ayarı yapılarak, gereksiz hışırtı vs önlenecek. vox özelligi sayesinde mandala basmadan ses gönderebilecek.hatta titresim modu istersen, onuda kullanabilirsin.
    500 miliwatt, pmr telsizler için tr'de zaten yasal sınır. yaklaşık 3 km'ye kadar açıkalan menzili sağlıyor. gücü yükseltme düşüncem sadece 3 km'yi biraz daha arttırmak. yakalanana kadar çoğu şey serbesttir
    telsiz, bana en mantıklı çözüm olarak geldi. ve fm verici kullanmak frekans kirliliğinden, yasal mevzuattan dolayı, zor görünüyor.
    heytbecom dostum; telsiz için aynı şeylerimi düşünüyorsun?
    sence vox, squelch, titreşim ve kullanım amacına yönelik çalıştırma taktikleri işe yaramazmı?
    bu arada verdiğin 2. linki okuyorum hala. sagol
    benzeri (belkide aynısı) burada. http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=1373292
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gültekin olm sen alemsin ya .....
    yap bi şey de bizde görelim en son halini bu arada ben f 650 gs e doğru meillendim iice bakarsın bende benim müstakbel motoruma takarım sistemi armut piş azıma düş yaparım............
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    BMW F650FB
    ayıbettin abi.
    telifsiz melifsiz emrindedir
    sen al da hayırlısıyla gönlündeki arslanı...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olm valla ben alırsam herkesw alır inan ne zaman denk getiriyom parayı hep bi şey çıkıyo bu yaz amcamın biri ile 8500 e el sıkışıyoduk nerdeise 2001 f 650 gs için son dakkada başka bi iş çıktı para oraya gitti .....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Selamlar.
    Motorun sesini dinlemek son derece mantıksız geliyor...
    Çünkü motorla ilgilenmeyip , yanından geçen insanların da seslerini duyacak ve her seferinde paniğe kapılacaksın.Paniğe kapılmak biryana , hemen motorun yanına gitmek isteyeceksin.
    Eğer dikkatini çektiyse , herkes sana en son çareyi tavsiye ediyor.Oto alarmı.
    (Merak etme ben alarm tavsiye etmeyeceğim.)

Sadece düşüncelerine yorum yapacağım.
    1.Arkadaşların da bahsettiği gibi , FM verici olayı , hem diğer frekansların karışmasına hem de çekim alanında problem yaratır.
    2.Telsiz de bunun gibi.. Dikkat ve frekans dağıtıcı olacaktır.

En geçerli çözüm alarm olur.
    Sanırım sen bunları hobi olarak görüyorsun.O zaman kendi tasarımın olarak bir alarm sistemi ve devresi yap / ya da yaptır....

En güzel çözüm...

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Telsizler hakkında pek bir bilgim yokh ama kafama bir şey takıldımı kesin araştırır bulurum.Dağcı arkadaşlara bir sormam gerekiyor ya da senin arkadaşların varsa dağcılık, mağara,yamaç paraşütü yapan onlara bir danış.Çünkü en çok onlar uğraşıyorlar.Gpside onlara sorabilirsin(GPS yön bulma servisidir.Pek yararı dokunmaz ama).İnan kafana takılan tüm sorulara cevap verecek kadar bilgileri vardır.(birazda adrenalinin etkisiyle belkide daha mükemmel fikirler bile verirler sana)
    -Anladığım kadarıyla bayağı heveslisin ve gerçekleştireceksin bu gidişle.
    ---------------------------------------------------------------------

1.si alarm kesin olması gerek.Gerek alarm takıp sonra benim alarm değildir diyip bakmayanlara kızsamda motosikletler için kesin çözüm.
    2.si fren disklerine takılan kelepçeler var (ismini bilmiyorum mağdur görün)Adam motosikleti sürükleyerek götürecek değil.Hemde alarmı çalıyor.
    benim de bir önerim var:
    -*belki biraz hayal ürünü olacak ama bu devirde de herşey gerçeğe dönüşme ihtimali yüksek,
    -motosiklet hareket ettiğin de ve ya marşa basıldığında sana bir sinyal gönderilsin.Düşünce şu şekilde:
    -alarmın tam tersi şekilde.Motosiklette bir hareket olunca ve ya marşa basılınca aynen kumandanın tuşuna basmış gibi sana sinyal gönderir.Yani sende olan alıcı sinyali alır. Kumandaların çoğu kızılötesi kullandığından menzilide yeterli olacaktır.

----------------------------------------------------------------------
    Ayrıca bunları buldum:
    -http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=371052&productid=te larac1
    -googledan arattım:
    http://www.google.com.tr/search?hl=t...btnG=Ara&meta=
    bunlarada bir göz at.En azından elektronik devreler.Elektronikçilerde daha basit halinide yaptırabilirsin.
    iyi geceler......
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

nightdrive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    heybetcom a kesinlikle katılıyorum
    ha heves olarak yapmayı istiyorsan hiç durma kesinlikle yap
    gps nin maliyetini bilmiyorum ama en kolay ve en kapsamlı yolu gps dir ama maliyet açısından ne olur bilemem

ama ben güvenlik için yapıcam diyorsan
    1.alarım
    2.o disk kelepçesimidir nedir ondan
    3.o marşa basıldığında haber verek kızılötesili alet

Motosikleti
    BMW F650FB
    Anladığım kadarıyla bayağı heveslisin ve gerçekleştireceksin bu gidişle.
    mecburiyetten. dediğim gibi uykularım kaçıyor.
    1.si alarm kesin olması gerek.Gerek alarm takıp sonra benim alarm değildir diyip bakmayanlara kızsamda motosikletler için kesin çözüm.
    2.si fren disklerine takılan kelepçeler var (ismini bilmiyorum mağdur görün)Adam motosikleti sürükleyerek götürecek değil.Hemde alarmı çalıyor.
    ah be abicim. sese karşı aşırı duyarlıyım. yeminle söylüyorum, cep telefonum bile 7/24/365 sadece titreşimdedir.
    bağıran alarm benim olursa, intihar sebebidir. (abarttım)
    disk kilidinden bahsediyorsun sanırım, var.
    Motosiklette bir hareket olunca ve ya marşa basılınca aynen kumandanın tuşuna basmış gibi sana sinyal gönderir.Yani sende olan alıcı sinyali alır.
    yanılmıyorsam, buna "pager" diyorlardı. ve yıllar önce yurtdışından getirip, araçlara kuruyorlardı.
    bugün bunu araştırdım ben de. ancak hiçbir yerde rastlamadım. en doğru çözüm bu olsa gerek.
    __________________________________________________ ________________________________

http://www.hepsiburada.com/productde...tid=teltekser1
    buradaki ürün ise montaj hariç 840 ytl.
    biraz ucuz geldi.
    ilgin için teşekkürler.

viper_1 arkadaşın önerisiyle, elektronikle ilgili bir siteye üye olup, bu konuda forum açtım.
    gelişme olursa, buraya aktaracağım.
    pratik bir uygulama bulabilirsek, belkide çoğumuzun işine yarayacak bir çözüme ulaşmış olacağız.

__________________________________________________ ______________________________
    galiba birşeyler buldum.
    almancası olanlar burayı inceleyip aktarırlarsa, öğreniriz yarayıp yaramayacağını.

http://cgi.ebay.de/Alarmanlage-origi...QQcmdZViewItem

Motosikleti
    BMW F650FB
    MUTLU SON İÇİN,TIKLAYIN...
    http://www.motosiklet.net/forum/show...748#post205748
    Moderatör arkadaşlar, kilitleyebilirler...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler