Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şu sorunu bulalım artık kafayı yiyeceğim

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    arkadaşlar motorum 8 bin devir üzerine çıkmıyor normalde 10 bin devire kadar çıkıyordu neden olabilir üst kapak sübablar silndr pşiston hersey yeni ve orjinaj bugün uzun yola gittim motor iniş asğı olsun düz yol olsun 8 bn devri geçmiyo kafa yiyeceğpim buji dendi denedim cdı beyin dendi ona baktık sente ayarı dendi oda değil biri ayardm etsin artık.ustalarım lütfen bi elin atın
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYO GT250R SATILDI---UFALTACAZ GİBİ GÖRÜNÜYOR..
    dişlilerde oynama yaptın mı?

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    dostum o motordan çok bişi bekleme hem ,her motor herzaman son hızını vurmaz 80 yapan motor her bastığında o devri bulup 80ne dayamıyor.böyle şeylerede merak sarma götürsün getirsin seni yeter takma böyle şeylere
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Alıntı GOKHAN42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişlilerde oynama yaptın mı?
    ya hepsini denedik boştada 8 bin devirde kesiliyo 5.viteste düz yolda 2 kişi gidiyorum 8 bin devrle gttm sürekli 60 km boyunca bildiğin devir kesisici
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Devir saatinde sorun olmasın ?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir saatinde sorun olmasın ?
    3 sefer denedk yenisiyle ve baska motoskletinkyle onlarınkiylede aynı.ya abiler 2 kişi gidiyorum düz yol olsun iniş asağı olsun 8 bin devre geliyo nınınını devir kesici başlıyo 6.vites olsa onda bile yine devr kesiciye gircek motor

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 sefer denedk yenisiyle ve baska motoskletinkyle onlarınkiylede aynı.ya abiler 2 kişi gidiyorum düz yol olsun iniş asağı olsun 8 bin devre geliyo nınınını devir kesici başlıyo 6.vites olsa onda bile yine devr kesiciye gircek motor
    Muhterem cok rahatsiz edici bi olay yoksa o sekilde kullan artik. Anlattiğina göre servis bile cözüm bulamamiş anlaşilan.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhterem cok rahatsiz edici bi olay yoksa o sekilde kullan artik. Anlattiğina göre servis bile cözüm bulamamiş anlaşilan.
    abi sübab kesmesinden korkuyorum artık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:30 ----------

motor 8 bine gelince devri kesik kesik nı nı nı nı devir kesiciye giriyo motor bi tekliyo bi çalısıyo bi tekliyo bi çalısıyo aynı redlıne devre gelir ya motor öyle ses geliyo kesik kesik

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yav güzel kardeşim derdinin dermanı yokki altındakide r6 değilya bu kadar motorun hakkını vermeye.5 -10 km daha hız yapmaya ne gerek var.kafaya takılıcak sorunmu bu ya.zaten bu motor sana geçiş motoru olucak sonra bunu satcan başka bitane alıcan millet bırak geçen geçsin motordan hız yapcam diye düşmek dahamı güzel.rahatsız edici bir durum olamaz senin her bulduğun yolda hız yapmaya çalışman kadar.sür motorunu rüzgarı hisset
    Mustafa Kemal Atatürk

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    aslında uag, breton falan çok devirli çalışabilen makinelerdir.Hele uag nin uzamasına hastayım.Ama senin dediğin subap ayarından falan olamaz mı acaba?Sen de çok oynadın o motorla be abicim.

Motosikleti
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında uag, breton falan çok devirli çalışabilen makinelerdir.Hele uag nin uzamasına hastayım.Ama senin dediğin subap ayarından falan olamaz mı acaba?Sen de çok oynadın o motorla be abicim.
    ah bi uag gibi uzasa çok rahat kullanışlı olcak abi.abi, kullanılan parçalar hepsi orjinal olarak takıldı ayarlandı motor çekişi olsun ataklığı olksun mükemmel bi tek bu sorun var

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    arkadaşım son hız motor değişimi yapılmadan önceki hıza ulaşıyorsa problem yok. ya devir göstergesinin telinin dişlilerinde bi sorun vardır ya devir göstergesi bozulmuştur

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Merhabalar...Basit kullanım özellikleri ile üretilmiş olan bu motorlarda (genel olarak tek silindirli scooter ve sizin tip motosikletler için söylüyorum)sürekli yüksek devirlerde kullanıma bağlı olarak supap yuva aşınması veya kam silinmesi sorunları ile karşılaşılıyor. Bu motorlar sürekli yüksek devir çevirmeye müsait değiller. Göstergede 10.000dev/dk'da kırmızı bölge uyarısı olmasına rağmen hepsi ortalama 7500-8000 devirde maksimum gücünü vermektedir. Motor devrinin boştayken bile birden bire belirli bir değerin üzerine çıkamamasının iki nedeni vardır. Ya ateşleme sorunu, yada supap zamanlama sorunu. Ateşlemede sorun yoksa, dediğim gibi supap yuvalarının veya egsantrik milinin aşınma kontrolü yapılmalıdır.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    subapları büyütüp dereceli egzantrik takmak lazım.

nereden bulunur, bilemiyorum.

Motosikleti
    klr 600
    arkadaş endüksiyon bobininden olabilir hatta bobin bozulmamışta bobine giren kablolarda temassızlık olabilir tam elektirik vermez bide buji kablosu ve buji piposuna bak bunlardan çok oldu bana

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    olay tamamı ile yeni taktıgın sübapların alıştırmadan takılmasından kaynaklanıyor arkadaşım.. merak etme çok zor bi durum diil tabi sübap yuvaların eğilen sübaplarından dolayı hasar görmediyse..
    motorunu tekrar sök sübapları çıkar bi matkabın ucuna tak matkabı çalıştır nasıl bi egrilik oldugunu göreceksindir. sonrasındada adam akıllı bi tamirci bul yeni sübaplarını alıştırarak taktır sorunun çözülecektir.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    bujiden olabilir diye düşünüyorum

Motosikleti
    arkadaşlar sübabları motor yenilemeci usta alıştırdı gerekn işlemleri yaptılar.sübabları tekrrar güzelce ayarlatıp birde öyle deneyeceğim.bizim motrlarda egzantrik zinciri yok sübab itici miller var

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    bak söylüyorum tekrar sübablarından kaynaklanıyor sorun çıkarttır sübaplarını bak eğik oldugunu göreceksin bu kadarda emin konuşuyorum bak

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    arkadaşım senin motordan bir tane daha bu son olarak kaç bin devre çıkıyor gör her motorsiklet aynı devirde çevirmiyor bildiğim kadarı ile belki sınırları budur motorun yada elektrik yetmiyordur kesiyordur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler