Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motora turbo taktırma hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela TDM 900'e Yunanistanda turbo takanlar var. Bir tanesi 140bg olmuş diğeri 210bg +Nos ile 30Bg daha kazanmış. 140 Bg olan 8000€ ya satılık (yanlış olmasın motosikletin tamamı) Keşke yurtdışından getirtebilseydim.
    Resimleri varsa ekleyebilir misin bahs ettiğin tdm lerin.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Alıntı Su Silahı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimleri varsa ekleyebilir misin bahs ettiğin tdm lerin.
    210 +30 Bg'in videosu pek tatmin edmedi ancak bir çok yunan motosiklet dergisinde veforumlarında yer alıyor http://www.dailymotion.com/video/x84...0hp-nitro_auto

Bu da linki http://www.power-house.gr/index.php?...id=40&Itemid=9

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:10 ----------

http://www.power-house.gr/index.php?...d=122&Itemid=1
    Bu da bir başka Turbolu TDM

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Turbo her motora takilir aslinda yada supercharger. Aprilianin kawasakinin seri uretim turbolu modelleri vardi. Ama bunu cok bilincli yapmak sart. Kamyonlarin turbosunu tamir eden bir usta senin motorundan anlamaz. Ben kendi motoruma yapacaktim, hatta USA den projesini satin aldim.Marka model ve teknik proje olarak TUV den onaylatmak icin. Ama baktim motor bu sekili ile fazla guclu bundan sonra gereksiz olacak. Acikcasi vaz gectim.

Oncelikle Turbolarin fiyatlari 300-800 Euro arasidir. Motor icin tasarlanan turbolar turkiyede pek yok.En dusugu 800 cc uygun olan italyan turbolar var. Sifir alman cok onemli.

Turbonun kendine ait yaglamasi oldugundan . Motoruna yag filtresi konulmasi ve tum yag basinc hortumlarinin en iyi kalite olmasi sart.
    Hava filtren ve manifolttan donusum borularinin cekilmesi gerekiyor.
    Motor blogun kalitesiz ise , cok iyi yag ve sogutma sistemi sart olacak. Yada turboyu sehir icinde devre disi birakacak bir dugme yaptirman sart.
    Turbo manifoltan aldigi basinci 35,000 rpm gibi deli bir hizla donerek pistona basan bir guc. En kucuk bir sizinti inanilmaz bir yag kaybina yol aciyor.
    Egzozu komple iptal ettirmen sart , cunku turbo egzoz sikismasi aninda infilak etme riski tasir. Modifiyeli motorlarda egzoz pek bulunmaz.
    Maliyetinin tescili ile birlikte 3000 TL civari olacagini dusunuyorum. Turbo ile muayeneden gecmen imkansiz direk gorecekler ve , projesini isterler.

Buna nazaran supercharger daha az modifikasyon ile calisan bir sistemdir. Kran milinden guc alarak bir pervane gibi hava filtresine hava basar. Sen gaza bastikca bu oran artar. Isinma orani turboya gore cok dusuktur. Fakat sadece amerikan arabalarinda tercih edilen superchargerlar , Turkiyede pek tutmamistir, bu yuzden de bunun montajindan iyi anlayan usta sayisi hayli azdir. Turboyu burda bulabilirsin ama superchargeri bulman imkansiz gibi bir sey. Asagidaki motorun sahibi benim projeyi cizen adam ile ayni kisi. Uygulamali ornegini gorebilirsin

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    TDM900
    Biraz araştırdım Motosiklet için Supercharger bulmak gerçekten çok zor :\

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    250 mct ye turbo takmışlardı ama ne kadar randuman verdi bilmiyorum ama güzel bi çalışmaya benziyordu.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bnm motor için kuryakyn marka var 2. el temiz 1000 tl ..

Hypercharger turbo degildir... guzel gorunen dikkat ceken bir hava filtresi o kadar... bir de 1000 tl'ye o 2. eli sakin alma... yenisi yurtdisinda 250-300 $ Turkiye'de 500 - 550 Tl'ye bulabilirsin...

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taktırsak mesela ne kadarlık bi etkisi olur hme beygir hemde hız açısından 200 görcek halimiz yok onu biliyorumda en azında 140-150 görsek yeter 150cc de
    1000 cc alti cruiser'larda 7-10 bg, daha yuksek cc'lerde 10-15 bg. Dusuk cc motorlarda cok birsey farkettirecegini sanmiyorum O kadar para verecegine sanayide acik hava filtresi yaptirabilirsin
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçak motoru takın oda olur.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...t-mtt-y2k.html
    var öyle bişilerde

Motosikleti
    yamaha xt-350
    arkadaşlar motorum yamaha xt-350 bunun için

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

öncelikle Turbo yu neden taktıracağız (ya da motoru tamamen baştan modifiye edeceğiz) Esas soru budur.

Öncelikle,standart dizelleri ayrı tutarak söylüyorum, benzinli motorlarda Turbo için dizayn edilmemiş olanlarda nerdeyse motoru tamamen değiştirmek (Modifiye?) gerekir. Yani arkadaşımızın yazdığı gibi neredeyse kat be kat fazlasına yeni bir motor yapmak... Çok basit bir gerekçesi vardır: yeterli ısıl enerji barındırmayan egzost gazı, gerektiği kadar etkili olamaz. Dizel makinelerde, Turbo Charger taktırıp tam modifiye yapmak (standart! Yarış ve ve ya deneysel değil) yaklaşık %25 güç artmasını sağlar.
    Özetlemek lazım ki anlaşılır olsun: motorunun değerinden fazlasını ve iyi bir mühendislik ve ustalık ile beraber, harcar isen gerçekten süper olur. Onun haricinde,sadece turboyu takıp uçayım mantığı düşüncesi sadece fantazidir

Eskiden ben çocukken komşu çocuk 124 Murat arabalarının Turbo olduğuna ve bu sayede 300 yapabildiğine beni inandırmıştı Halbuse babası egzostu deldirtmişti matkap ile
    Poturdak

Motosikleti
    yamaha xt-350
    :d anladım arkadaşlar bilgileriniz için çook teşekkürler

Motosikleti
    Honda 1000 RR
    Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırdım Motosiklet için Supercharger bulmak gerçekten çok zor :\
    Hacı gitme yunanistanlara Sen ver bize Batuhan la biz 200 Hp çıkartırız O makinadan Ama durma işine ben şahsen karışmam :D
    [B]AnıL DOĞRU[/B]
    anildogru@mynet.com

Motosikleti
    TDM900
    Alıntı GSXRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı gitme yunanistanlara Sen ver bize Batuhan la biz 200 Hp çıkartırız O makinadan Ama durma işine ben şahsen karışmam :D
    .olur canım yeter ki siz bana yaparız deyin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler