Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

10 Liralık benzinle 60 km sizce normalmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuh bune yaa??? bu kadar yakarmı hiç skutır....=??? benim 301 mz den fazla yakıyo
    yakar arkadasım.o mz bu rs.rs lerın en pis huyu benzını ıcmeleri zaten11kurustan az yakıor dıen arkadaslara ınanmayın rodajını ıyı yapsanda karburatore ayar ceksende rsler ne yasıkki benzin dusmanı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ?????????????????

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Şimdi bende bir kaç arkadaşımda var aynı 151 Rs Scooterdan Ve hemen hemen aynı değerler çıkıyor.Hani bu arkadaşa desek senin scooterda problem var .ozaman benim ve diğer arkadaşların scooterlarında'da problem olabilir Ama bir Ybr,Tvs,Honda cbf 150 deseydi ben derdim çok aşırı bir tüketim diye ..Otomatik olması bana göre benzin sarfiyatını arttırabilir..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bende bir kaç arkadaşımda var aynı 151 Rs Scooterdan Ve hemen hemen aynı değerler çıkıyor.Hani bu arkadaşa desek senin scooterda problem var .ozaman benim ve diğer arkadaşların scooterlarında'da problem olabilir Ama bir Ybr,Tvs,Honda cbf 150 deseydi ben derdim çok aşırı bir tüketim diye ..Otomatik olması bana göre benzin sarfiyatını arttırabilir..
    sızın rs km de kac kurus yakıor tam olarak yazabılırmısınıs?

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    otomatik olması sarfiyatı kesinlikle arttırır....

vitesli motorlarda kalkış anında yeteri kadar minimum gaz vermeniz yeterli olurken otomatik motorlarda kalkışlarda yük tamamiyle benzine biner ne kadar çok benzin o kadar kalkış diyebiliriz tabi birde giderken yavaşlayıp hızlanmak vs vs buda tüketimi ciddi bir şekilde arttırır
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sızın rs km de kac kurus yakıor tam olarak yazabılırmısınıs?
    3litre benzinle 75 km gidiyor.Yani 10 tl lik benzinle 70 km diyelim.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    3litre benzinle 75 km gidiyor.Yani 10 tl lik benzinle 70 km diyelim.
    tesekkurler km 14 krs zaten normal benımkıde 13 krs yakıo ama bıras gıdıklarsam 15krsa kadar cıkıo neyse arkadasımısınkıde rodajı bıttıkten sonra saten 2-3 krs daha az yakar hersey normale doner dıyelimm

Motosikleti
    İşte Malesef Bizlere benzin hesabı yaptırıyorlar ...İnşallah ilerde bir gün bu benzin hesaplamalarını yapmaz doya doya gezeriz..Belki bir gün.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Bende 150t1 Var Dün Sabah 10 Liralık Benzın Koydum (Benzın Ve Km Göstergem Çalışmıyor)
    Tahmınen 40-50 Km Gezdım Ve 1 Saat Once Işıklarda Motorum Stop Etti Aniden Motor 1 Beygire Düştü (: Bende Bu Kadar Yakmaması Gerekıyor Dedım Birde Hava Filtresini Değiştirip Deniyicem
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bu demektir ki aslında küçük cc scooterlar tasarruflu değiller, uzun vadede yüksek cc motor veya commuter tarzı çok ama çok daha karlı
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ben sukıtırımı öpüp başıma koysam iyi olcak
    10 Tl 'lik benzin alıyorum 9o-1oo km gidiyo
    Basa bildiğim yere kadarda basarım hani
    Asya 150T19A
    2500 km'de
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu demektir ki aslında küçük cc scooterlar tasarruflu değiller, uzun vadede yüksek cc motor veya commuter tarzı çok ama çok daha karlı
    Sayılır.Şehir içinde tasarruflu

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Sayılır.Şehir içinde tasarruflu
    2 Katı Yaksada Şehir İçinde Scooter'ı Tek Geçerim Araçların Arasından Geçerken Olsun,Yokuşlarka Dur Kalk Olsun Benım Motorum Biraz Geniş Ve Büyük Ama Yinede Gayet Rahat Girip Çıkmadığım Delik Yok Mübarek Magirus Şöförü Gibiyim (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    110 cc cup kullanıyorum.Hem de silindir sonradan 110 yapma.Genellikle iki kişi ve hep şehit içi 5 lira ile 65 km gezdiğimi biliyorum son 2 ay içinde.Şimdi zamlandı falan ama hiç daha 10 kuruşun üstüne çıkamadım.10 lira ile en az 115 km gezerim.Benim hiç scooter ım olmadı ama bence cok..

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    AZ YAKIYOR bıraz daha gıd€rim zat€n b€nzın göst€rg€sıd€ yok d€rk€n bu akşam yolda kaldım b€zınlik yakındı şanslıydım aklım iyic€ karişmış30 tl b€nzın alıyorum d€po 16 lt alır ama dıyorumki adama abi taşmasın ya zat€n 8 lt b€nzın n€sı taşacak ki

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen Bende yeni motosiklet için araştırma yapıyorum şu sıralar en ekonomik hangisi olabilire bakıyorum hiç aklımda olmayan tarzlarda motosikletlere bakıyorum sonumuz hayrolsun diyelim.
    oy oy çok fazla yakıyor maşallah.şu da bir gerçek otomatik vites her zaman fazla sarfiyat yapar.benim TVS 14.5 litre benzinle 600-650 arası yol yapıyor.hesaplaması sizden
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    bence çok yakıyor. rodaj dan sonra inşallah düşer.
    bende kymco ck 125 var 22000 de. 1 litre benzinle 2 kişi 50 km gidiyo. düşük devirde 60 rahat yapıyorum.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı kubi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok yakıyor. rodaj dan sonra inşallah düşer.
    bende kymco ck 125 var 22000 de. 1 litre benzinle 2 kişi 50 km gidiyo. düşük devirde 60 rahat yapıyorum.
    BU da normal değil be abi alışılmışın dışında. 100km de 2 litre ye gelir en kötü iht. bu ne yaw

Motosikleti
    Piaggio FLY
    10TL'ye 2,7lt civarı benzin alınıyor. Şehir içi çok fazla dur kalk yaparsam ben de 10liraya 70km civarı yol yapıyorum. Yokuşlar, adım başı dur kalk,kontak aç-kapa vs. derken içiyor benzini Kullanım şartlarına göre değişir kısaca, 10liraya 100km de gittiğim oldu 60km de.

Buraya yazanlar en düşük tüketimlerini yazıyorlardır büyük ihtimalle, o hesaba göre çok yakıyorsun tabi :D Yazan arkadaşlar dediğim şartlarda kullansın bakalım yazdıkları kadar km gidebilecekler mi ?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    o motorların km sayaçlarıda %10 fazla gösterdiğini hesap edersek! 10tl ortalama 2.7lt benzin eder fazla tabi yakıtı 10 tl ben 120km+ gidiyorum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler