Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ustalar kafayı sıyıracağım bir yardım edin lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kınalı kuzu
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 metre gidince bujin yağlanıyorsa sonra çalışmaz. belki problem ateşlemedeydi. baktımı kıvılcım az mı çok mu diye

ben kafayı yerim motorum yatsa

inşallah yapılır kısa zamanda başka bir tamirciye sor derim hacım

zaten ilk işim bildiğim iyi bir usta var uzakta ama olsun. Kar kıyamet olsada motoru yükler bir kamyonete götürürüm Gözüm kapalı teslim ederim ona o muhakkak halleder teşekkür ederim yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara
    İnsanlar iki şeyin kıymetini bilmezler. Sağlık ve boş vakit.

Gaziantep Mt

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    [QUOTE=öztürk27;1940253]utenmen bizdeki musluklar biraz farklı diğer motorlardan. Bundan emme yapmayınca gram benzin akmıyor. Karbüratörü komple temizledim memeleri dahil.

benim söylemek istediğim meme değil memenin arkasında bulunan kelebeğin önünde duran üzerinde ufak bi delik bulunan küçük bi boru var o delik tıkanmış olabilir. emme olmazsa musluk benzin bırakmıyorsa o ayrı, benim motorun karbüratörü beni baya üzmüştü ben karbüratör sanmıştım usta ile iki saat uğraştık, karbüratörü yıkamak için depodan benzin almak isteyince sorunu anladık musluk tıkalıymış. geçmiş olsun diyelim....

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    çalışmıyor çalışıyor duruyor elektrik tesisatını kontrol ettinizmi konaktan ateşlemeyi kesiyor olabilir lambalar korna filan nasıl çalşıyor motor çalıştığı zaman onlarda sapıtıyorsa bir kez düz kontak ile çalıştırı ondan sonra bakın illa karbüratör diyebirşey yok yanibelki beyindende kesiyordur ateşlemeyi ki karbüratörde olduğunuda sanmıyorum açıkçası sorununun son durumu ve yapılanları yapıldığınd ne oluyor sonuç nasıl bitiyor yardımcı olmaya çalışırım geçmiş olsun

umtbytmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    merhaba arkadaşım anladığım kadarıyla senin motorun beyin de sorun var ya beyin kablolarından birisi bir yere sıkışmış kırılmış yada temassızlık yaşıyosun ustana beynide kontrol etmesini rice edersen muhtemelen sorununu çözmüş olursun KAZASIZ BELASIZ CEZASIZ SÜRÜŞLER ...

öztürk motorun depo içi pas tutması içinde su oldugunu gösterir iyice temizlet sonrada bezin katkısı koy işin kolaylaşır bide depo kapağı yıkama esnasında içine su alabilir sıkca karşımıza gelen sorunlar içerisinde yer alıyor.

bide motor boğluyordur buji islak çıkıyorsa kablolar oksit yapmışta ollabillir....

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bujilerine baktınmı?_
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    üstad banada acizane elektrik arızası gibi geliyo benzin gelişiylede alakasıyoksa motor hava alıyo olabilir keçelerden biyerlerden inş.. en kısa zamanda düzelir....selametle...saygılar...
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Karbüratörü değiştir bence.Bende yeni değiştirdim seninkine benzer sorunlar vardı şimdi rahatım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler