Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Açık hava filtresi acil yardım !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125 uag
    Arkadaşlar motoruma performans açık hava filtresi takmak istiyorum ama tam olarak nereye takacağımı bilmiyorum karbüratörün çıkışına direk olarakmı yoksa bi aparatlamı takacam bilmiyorum motosiklet mondial 125 uag takan arkadaşlar varsa resim koyarlarsa sevinirim..teşekkürler..
    [COLOR="Red"]ÖLÜMÜ ENSESİNDE HİSSEDEN MOTOSİKLETE BİNER:queen:.[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Motorun için üretilen özel bir performans filtre yok, arabaalra takılan açık filtreleri senin ki ve türevi motorlara uyarlayıp takıyorlar, bunun üzerine mantıken karbüratör ayarı gerektirir ama performans artışı olmayacağı için yapılmıyor. Boşuna paranı harcama, sadece karbüratörden emlirke çıkan havanın sesi artacağı için motorun hızlı gittiğini zannediceksin..
    GKN MOTORS

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    dostum sana bir öneri, açık hava filt. yerine, filtre kutusunun uygun yerlerine yeni delikler aç. tabi filtrenin arkasına değil -yani filtre işlevsiz hale gelmesin- böylece gerçekten performans artışı sağlarsın. ama abartırsan o da bir işe yaramaz.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    mondial 125 uag
    ya motorumdaki hava fitresini çıkardım sonrada kaybettim şimdide hava filtresi olmadan geziyorum ama motora zarar vereceği için hava filtresi takmak istedim ama motora uygun bulamadım motorculara sordum ama satan biyer bulamadım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:34 ----------

arkadaşım orda araba için olnlarından alacksın demişsinde arabanın modelini ve markasını verirsen sevinirim..hangisi daha uyumlu olur

Dostum her motosikletcide üretilmiş açık hava filtreleri var.Burada 10 liraya satılıyor.Afilli bir görüntüsü var.Nikelajlı felan.Ama çok fazla bir artış bekleme.Kışın motosiklet kullanırsan su alması mümkündür.Tavsiye etmem.Tazyikli suyla yıkatırsan da aynı durum geçerli.Sadece tatlı bir sesi olur.Ben de düşünüyordum ama vazgeçtim.Bazı şeyler orjinalken güzeldir;)

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Git bir oto aksesuarcısına açık oto filtrelerinden en uygun olanını tak, canavar gibi olur. Tercihen üstü plastik nikelajlı kapaklı modeller var. Onlardan takarsan ( hatta uygun bir kapama iilemi yaparsan ) Filitreye kadar suya bile girersin. Mesela bir arkadaşımda CR250 var açık hava filtresi var ( kendisi motor tamircisi) filtreye kadar suya girdim derede direk mtooru kapadım su almaması için ve sonrasında filtreyi falan söküp temizledik ona bile grem zarar gelmedi. Uygun bir şekilde kapatırsan su alabilecek yerleri hiçbirşey olmaz. Hatta istersen arkasına ufak bir hava kazanı takabilirsin uyan modellerden o zaman kesinlikle su girmez.

Ama direk karbüratör çıkışına takacaksan kesinlikle kapaklı olanlarından al.

Kolay gelsin.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    mondial 125 uag
    hepinize teşkkürler ama benim sorunum hava filtresini direkmi yoksa aparat yardımıylamı takacak olmam sizce hangisi daha iyi olur..

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    aparat yardımı ile çünkü gkn nin dediği gibi motoruna uygun bi açık hava filtresi yok
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Bak şu filtrelerden diyorum kapaklı derken. Bunun girişine de bir bez yapıştırdığın zaman sorununu çözer.

Bundan takarsan biraz daha işlem yapman gerekir. Ya da yağmurlu havada binmemeyi de tercih edebilirsin.

Kapaklı olanı direk aparatsız karbüratör çıkışına takabilirsin.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    mondial 125 uag
    sağulun arkadaşlar yarın takacam allah izin verirse hepinize teşekkür ederim

Dostum takmadan önce buraya da bir bak.Simota kaliteli markadır bildiğim kadarı ile.Filtrenin giriş çapına bakıp ölçerek uygun filtreyi alabilirsin.
    http://www.cumapazarlama.com.tr/catinfo.asp?cid=794

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler