Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Motosikletimin Başına Gelenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    Arkadaşlar 7 günlük iznimi kullanırken motorumun 20.000 km bakımını da yaptırayım dedim. yaptırdım fakat motor tuhaflaştı, rolantide çalışırken sanki motorun bir yerinden biri vuruyormuş gibi ses ve vuruntu gelmeye başladı, motorda gaza basınca yükselip alçalan bir sesle devirlenme olmaya başladı bu sese titreşimde eşlik ediyor yani bu ses ve titreşim düşük devirlerde uzun uzun orta devirlerde daha seri biraz daha devirlenince yok oluyor, uğultu yapıyor ne oluyor anlayamadım, doğru ustaya, usta krank arızası dedi, söktüler baktılar içerisinden bir tane ekzantrik mili çıktı. motorum seyhan 125 t 2006 model. bu mil boşta yani bir yere bağlı değil yani fazladan. mil ekzantrik dişlisine değmiş ve bir ucu baya bir erimiş tabi ekzantrik dişli bozulmuş. piston üzerinde çizikler oluşmuş ama silindir sağlam. parçalar değişti motor toplandı fakat çalışması düzelmedi motoru bırak yarın alırsın dediler motoru bıraktık krankta değişmiş netice düzeldi dediler, ben binemedim motora iznim bitti. babam motor eskisinden iyi diyor. şimdi sorum şu piston, krank, ekzantrik dişlisi ve contalar artı el emeği bu motor için kaça çıkar fiyat verebilirmisiniz bana, ayrıca subap ayarları yapılırken hariçten bir ekzantrik mili kullanmak gerekir mi? oradaki boşluklardan o mil sığarmı? zira motor normal bakım dışında hiç sökülmedi bu bakımlarda da sadece silindir kapağının üzerindeki kapak sökülüyor. yardımcı olursanız sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    dostum tam fiyat biçemem ama mondialde işçilik dahil 250 tl tutar (uag125)

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ortalama 300,veya 350 lira gibi masraf çıkarabilirler sana...
    __________________________________________________ ___________________________
    sanıyorum egzantırık mili değilde subap iticilerinden biri olabılır,

fakat sen motor bakımdan sonra oldu dıyorsun ::::S

bakım esnasında fazladan parça içeriye kaçırmış olamazlarmı,
    fazla parça bakıma gidene kadar orada yoktuda bakımdan sonramı asılı olduğu yerden çıktı,
    veya içeride tohum halındeydide yağlandıkçamı filizlenip büyüdü :S

bence sen tamircin ile görüş veya değiştir.
    bir yerde bir sakatlık var,
    kendiliğinden orada olması gibi ihtimali yok,
    motor içerisinde fazladan boşluklar yok,
    yani fazladab parçaların içinde olupta bir gün arıza vermesi gibi ihtimal söz konusu değil,

içinden çıkan parça buna benziyor ise,
    bu subap iteceği.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    serkan hocam parça o parça, evet içinde önceden olmasının imkanı yok, ama merak ettiğim şu subap ayarları yapılırken bu parça kullanılır mı ki içeri kaçsın yada orada unutulsun, diğer ikisi yerinde takılı, o itici içeride fazladan. Allah korudu bu ses ve vuruntular başlamadan hemen önce motoru 100 km üzerinde hızlarda kullandığım 60 km lik biz gezinti yaptım sonra motor tuhaflaştı, bu soruma bir cevap verebilirmisin yani subap ayarları yapılırken bu parça kullanılır mı?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    hayır elbette yok öyle bişiy,
    ama bana sorarsan kesinlikle senden para koparmak adına yapılmış büyük bir komplo,
    çünki,
    eğer ikiside yerınde duruyorsa,
    sende bakımdan önce ses yok diyorsan,
    tabikide bakım sonrası bu sorun ile karşılaştın ise,
    bu Kesinlikle Tamirci Hatası

ameliyat esnasında hastanın içinde unutulan makası çıkartmak için hastahane ücret almaz,
    ve tüm bakım masraflarınıda karşılar.

sana hakkını araman konusunda ısrarlı olmanı öneririm,
    yoksa,
    yok yere en az 15 günlk maaş ücreti kadar para yatıracaksın...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    serkan hocam eğer ki bu mil subap ayarları yapılırken kullanılmıyorsa ve o milin sadece üst kapak açıldığında içeri girecek bir boşluğu yoksa durum biraz farklı bir hal alıyor, motorumun bakımı yapılırken başında dururum ve daha hiçbir şekilde silindir kapağı sökülmedi, sadece üst kapak bakım için sökülüyor, ustala telefon ile konuşuyorum, bakalım sonuç ne olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler