Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

komprasyon??

Motovento
    REKLAM ALANI
    alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    arkadaşlar benim asya t19a motorum yaklaşık 1 ay önce elektrik sorunları nedeni ile prblem çıkarmıştı ve yolda kalmıştım yakınım da bi motorcu vardı baktı sigorta atmış dedi ve ordan bana iyi bi kazık attı.Mecburen yaptırdım sonra farların yanmadığını fark ettim herzaman gittiğim ustaya götürdüm farlar patlamış dedi ve değiştirdi.sonra tekrar sigorta yandı motorda şase var dedi halletti.akşam tam evin önünde tüm ışıklar söndü ve birdaha elektrik gelmedi.Birkaç defa ayak marşı ile çalıştırdım fakat bir süre sonra ayak marşı da arızalandı ve motor 1 ay yaklaşık yattı ve şiddetli yağmurda kaldı.c.tesi günü ustaya bıraktım aradı beni motorda komprasyon yok dedi;?? siboplar kaçmış falan dedi.Akü de bitmiş ayrıca şimdi bu komprasyon sorunu nedir anlamış değilim motoruda aşırı zorladığım yok 80 km hız limitini aşmadan kullanıyorum tek kişi biniyorum ve bakımlarını da zamanında yaptırdım...lütfen beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılar...bu arada motor yaklaşık 3 hafta çalışmadı hiç..
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial kn 150
    arkadaşım öncelikle geçmiş olsun diyeyim.
    komprasyon, motorun çalışması için gerekli olan sıkıştırma olayıdır.
    motorun çalışması için gerekli olan yakıt - hava karışımı silindir içierisinde piston yardımı ile sıkıştırılır ve sıkıştırmanın maksimum olduğu seviye ateşlenir motor çalışır. bu sıkıştırma işlemine komprasyon denir.
    motorun çalışması için gereklidir senin anlayacağın.
    senin tarifine göre ustan sana motorunun sübaplarının kaçırdığını ve bu sıkıştırma işlemini yapamadığını anlatmaya çalışmış.
    bunun nedeni ise sübaplarda yada piston-segmandandır.

bu bilgiler açıklayıcı olduysa sevinirim.
    tekrar geçmiş olsun

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı mustafa20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım öncelikle geçmiş olsun diyeyim.
    komprasyon, motorun çalışması için gerekli olan sıkıştırma olayıdır.
    motorun çalışması için gerekli olan yakıt - hava karışımı silindir içierisinde piston yardımı ile sıkıştırılır ve sıkıştırmanın maksimum olduğu seviye ateşlenir motor çalışır. bu sıkıştırma işlemine komprasyon denir.
    motorun çalışması için gereklidir senin anlayacağın.
    senin tarifine göre ustan sana motorunun sübaplarının kaçırdığını ve bu sıkıştırma işlemini yapamadığını anlatmaya çalışmış.
    bunun nedeni ise sübaplarda yada piston-segmandandır.

bu bilgiler açıklayıcı olduysa sevinirim.
    tekrar geçmiş olsun
    evet anlşılmıştır sağolasın...ya teknik konularda tam bilgim olmadığından kafama takıldı..bu sorun motorda çalışma bakımından bi sorun çıkarır mı???
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Kompresyon ile ilgili her şeyi buradan .Pdf olarak indirebilirsiniz.Powerpoint gerekiyor.

http://www.google.com.tr/custom?doma...ORID%3A1&hl=tr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler