Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

depoyu nasıl boyayım..yada boyamayım mı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    slm arkadasalar...
    gecenlerde depo deliniyo diye basınızı ağrıtmıstım...
    simdi yeni depoyu aldım....
    illaki depoyu boyamam lazım...
    baya bi fark var eskisi ile yenisi arasında...
    yaza doğru full grenaj değistirebilirim...ama su anki renk daha cok hosuma gidiyor...sade kırmızı...
    bu yeni depo...ve üstündeki kanuni yazısını da sökecem...gecen sefer oldugu gibi bunu sökerken de baya bi yaralıycam depoyu...bunu nasıl sökerim fikri olar varmı....yazının yapıstırıldıktan sonra üstüne virnik atılmı...depo ile birlesik gibi duruyor...

depoyu su sekilde boyasam olur mu acaba...
    resimdeki kuyruk grenaji...aküyü kapatan kısmı kırıktı...bende icerden plastık parça ekledim üstünede beyaz folyo cekip boyadım...cok güzelde duruyor...
    resme dikkatlı bakarsanız sol tarafta yukardan asağı doğru cizgi var...ordan sağa doğru komple folyo...üstüne attığım boyada güzel durdu...basınçlı suyla yıkamama rağman genede atmadı...

depoyu bu sekilde yapsam....hem boyaya zarar vermemis olurum...hemde baya bi zahmet cekmemis olurum...
    depoya folyo cekmek biraz zor...çünkü eğimli yer baya bi cok depoda...yada grenaj aldığımda onlarıda mı boyayım...
    kafayı yiyecem yaw...bi öneride bulunun arkadaslar....

motorumda bu halde...
    baksanıza ne güzel duruyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:24 ----------

bide az önce depoyu yere düsürdüm...resme iyi bakarsanız depo kapağının yakınında bi eziklik var...
    gülüyüm mü ağlayım mı sasırdım valla...bacağımı bile feda ettim genede yere düsmeden kurtaramadım...aaagghhh bacam agriyooo...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    hadi hayırlı olsun kardeşim.kavuştun sonunda.ben anlamam bu işten ama folyo çek derim ogün konuştuğumuz gibi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:35 ----------

gerçi o şekil kalsada çok sırıtmaz ben sana diyim.

depodaki yazı sticker gibi birşeyse, saç kurutma makinesi ile ısıtarak çıkar..maket bıçağı gibi şeylerle zorlama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı baran06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlı olsun kardeşim.kavuştun sonunda.ben anlamam bu işten ama folyo çek derim ogün konuştuğumuz gibi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:35 ----------

gerçi o şekil kalsada çok sırıtmaz ben sana diyim.
    sağol kanki....bi takıp deniyim bari...nası duruyo...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

Alıntı Blacklove16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depodaki yazı sticker gibi birşeyse, saç kurutma makinesi ile ısıtarak çıkar..maket bıçağı gibi şeylerle zorlama
    kardes yazı sticker ama onu yapıstırdıkatn sonra vernik atmaslar depoyla birlesmis gibi...bozuk depodakini sökmüstüm ama bıraz yaralamıstım depoyu...mecbur verniği almam lazım...suan yazılı yer biraz cıkıntılı duruyor...yazıyı söküncede tam tersi girintili duracak...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yazilar vernik alti ise sadece zimrapa ile cikar. Bence bu isi bir boyaciya yaptir derim. Yaptigin boya akacak ve yagli boya gibi cirkin duracak. Sifir depo cirkin bir hal alacak. Depo boyamak cidden zordur.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazilar vernik alti ise sadece zimrapa ile cikar. Bence bu isi bir boyaciya yaptir derim. Yaptigin boya akacak ve yagli boya gibi cirkin duracak. Sifir depo cirkin bir hal alacak. Depo boyamak cidden zordur.
    zımpara ile olabilir onu yapıcam...
    depoyuda zımpara yapmadan boyarsam boya dağılacak...zumpara yaparsam deponun güzelim boyası gidecek...yaza doğru belki grenajları değistirirsem biseyler olacak...kafam karıstı yaw...
    boyacıya versem, o boyarsa benden güzel boyayacak
    suanmi boyayı ben atmıstım....
    grenajlarla arasanda biraz fark olacak...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Kırmızıların rengi tutuyorsa hiç boyamana gerek yok.Motoruna daha bir hava katar.Tek kırmızı renk zaten motorunu biraz baymış.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızıların rengi tutuyorsa hiç boyamana gerek yok.Motoruna daha bir hava katar.Tek kırmızı renk zaten motorunu biraz baymış.
    yarın takıp deneyecem abi....
    bakalım nasıl duracak...

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Abi vernik nası bi vernik ki tinerle denesen o bölgeyi çıkarsan sonra da çok ince su zımparası falan yapsan iş görür belki? Yapı marketlerde vernik çözmek için kimyasallar satılıyo olabilir bi bak istersen. Çok ağır zımpara yapmanı önermiyorum. Sonu diğer depo gibi olabilir. İnce yapmışlar sanırım depoyu.
    Edit: Çok ince bir vernikse bıçak ucuyla falan sticker ı kanırtıp bi ucundan dikkatlice çekersen de çıkabilir.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aga ben orjinalciyim illa da orjinal olacak zaten deponun orjin rengi çok güzel. Oldu olacak diğer parcalarıda al komple orjinal olsun tabi benim kişisel zevkim ben olsam öyle yaparım

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    hadi hayırlı olsun yardım lazım olursa bi telefon aç. kendine motora baktığın kadar baksan nolacaktı ben onu düşünüyorum aslında

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    bence depoyu olduğu gibi takıp biraz öyle sindirmeyi dene resim koy görelim biraz motor tek renk çok boğuk kalmış cidden kuyruk da bir yerleri de deponun beyazına boyayabilirsin
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence depoyu olduğu gibi takıp biraz öyle sindirmeyi dene resim koy görelim biraz motor tek renk çok boğuk kalmış cidden kuyruk da bir yerleri de deponun beyazına boyayabilirsin
    evet arkadaşın dediği yakışabilir

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    deponun üzerindeki beyaz çizgi formatında sakala da iki tarafdan çıkartma yapıştırabilirsin epeyce ucuza biter bu iş bence
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    o ezikte nazarlık olsn boşver.. xD
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadasalar...
    arkadaşım depoyu cok ınce bır bıcakla stıckerın orayı bıraz kaldırırsan cok rahat cıkıyor ben kardeşimin motorunu öyle yaptım cakmakla deneyın dıyen oldu ama ınce bır bıcakla cok rahat cıktı tavsıye ederım sana evet cılanın ustune yapıstırılmamıs o cıktımı cılasız kalıyor ama cok farkedılmıyor

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    boyanırken dikkat edinde benzin koyduğun yeri boyamayın zamanda aç kapa aşınma gibi konularla oralar soyulur depona pislik kaçmış olur.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi vernik nası bi vernik ki tinerle denesen o bölgeyi çıkarsan sonra da çok ince su zımparası falan yapsan iş görür belki? Yapı marketlerde vernik çözmek için kimyasallar satılıyo olabilir bi bak istersen. Çok ağır zımpara yapmanı önermiyorum. Sonu diğer depo gibi olabilir. İnce yapmışlar sanırım depoyu.
    Edit: Çok ince bir vernikse bıçak ucuyla falan sticker ı kanırtıp bi ucundan dikkatlice çekersen de çıkabilir.
    abicim önceki deponunkini söktüm...beraberınde boyayıda söktüm...çok sağlam yapıstırmıslar...tek sağlam yaptıkları bu sanırım
    bide öyle biseyki,kalıp halinde cıkmıyor parçalanıyor...ve her seferinde tekrar tekrar bıcakla ugrasmak lazım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:02 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga ben orjinalciyim illa da orjinal olacak zaten deponun orjin rengi çok güzel. Oldu olacak diğer parcalarıda al komple orjinal olsun tabi benim kişisel zevkim ben olsam öyle yaparım
    para para para...
    depoyu zaten 2 taksitle aldım...full grenaj 350 ytl....onları daha sonra alıcam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:02 ----------

Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlı olsun yardım lazım olursa bi telefon aç. kendine motora baktığın kadar baksan nolacaktı ben onu düşünüyorum aslında
    eyvallah kanki...
    valla bilmiyomki bi denesek mi ne oluyom...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:03 ----------

Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deneyilim bakalım....boya isini folyo ile yapabılırım sanırım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:04 ----------

Alıntı BiLaL_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ezikte nazarlık olsn boşver.. xD
    ben de öyle diyorum abi ya...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:05 ----------

Alıntı GooD_DeviL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım depoyu cok ınce bır bıcakla stıckerın orayı bıraz kaldırırsan cok rahat cıkıyor ben kardeşimin motorunu öyle yaptım cakmakla deneyın dıyen oldu ama ınce bır bıcakla cok rahat cıktı tavsıye ederım sana evet cılanın ustune yapıstırılmamıs o cıktımı cılasız kalıyor ama cok farkedılmıyor
    tesekkürler abicim...
    bugun sökecem...kötü durursa yerine baska biseyler yapıstırırım...napalım...kamufle ederiz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:06 ----------

Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyanırken dikkat edinde benzin koyduğun yeri boyamayın zamanda aç kapa aşınma gibi konularla oralar soyulur depona pislik kaçmış olur.
    suanki arızalı depoda yasamıstım aynı seyi...tecrübeliyim abi sağol....

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Hımm, yapışkanı o kadar güçlüyse verniğini aldıktan sonra suda bekletebilirsin o kısımları ya da saç kurutma makinesiyle yapışkanını yumuşatıp da sökebilirsin belki. henüz sökmediysen bi dene.ama suda bekletirsen dikkat et depoya kaçmasın su

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    biraz geç cvp yazıyorum arkadaslar kusura bakmayın...
    yardımcı olan herkese de cok tesekkür ederim...
    depo öylece taktım...3-5 arkadasada gösterdim cok ğüzel durmus hiç elleme dediler...
    sadece üstündeki yazıları söktüm...
    yazıları da sökmek için; yazının oldugu yerleri hava tabancası ile ısıttım bi kösesindemi verniği maket bıçağı ile kaldırdım ve elimle cekince kalıp gibi cıktı geldi..hiç depoda yara falanda olmadı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:25 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post1917707
    resimler de burda var...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler