Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motoruma alarm taktım

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu gün motorumu eve salona soktum altına gazete yaydım tabi evim giriş kat üç merdiven var o yüzden kolay oluyor bu soğukta dışarda uğraşılmaz her işi kendim yapıyorum elk. elktronik bilgisi oluncada zahmet çekmiyorum motorum truva 97 cc cub ektrik tesisatında alarm yeri var fakat kabloların yerlerinin tespiti ve montaj 4-5 saat uğraştırdı ama çok güzel oldu bütün kablo uçlarını 12v kontrol kalemiyle tespit edip bir kağıda yazdım alarmıda bu şekilde tespitini yaptım ve kağıda not aldım her nekadar yenide olsa sağlam olup olmadığını kontrol etmek lazım darbeleri iyi algılaması için motorun şasisine ve su çamur değmeyecek bir yere monteledim bunları yaparken sandelyemi cektim nescafemi elime aldım çok keyifli oldu bu arada eşim hiç kızmadı salonda halının üstünde motor birde misafir geldi tam resimlikti ama makine olmadığı için benimde aklıma gelmedi çalışmamı resimleyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    en güzelini yapmışsın hem kafan rahat edr
    bnm motorumdada alarm var içim çok rahat

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    bişi sorucam
    benim motora alarm aldım kendim taktım saten bağlantı kablosu jakı motor
    üstünde vardı direk taktım çalıştı hem çok güzel çalışıyor fakat
    çalıştırma butonuna basıyorum marş dinamosu çalışıyorda har har har ediyor
    motor çalışmıyor acaba eksik bişimi yaptım bilen varsa bi etsin

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Benim motorda da varmı acaba alarm girişi Tam olarak nersinde oluyor bu alarım soketi?
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    suzuki an125
    bende alarm aldım..sadece elektirik uçlarını bağladım,sağı solu kurcalamadan..alarm çalarken 4'lü yanmasın yada uzaktan motoru çalıştırmasın...darbelerde ötsün yeter

Motosikleti
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende alarm aldım..sadece elektirik uçlarını bağladım,sağı solu kurcalamadan..alarm çalarken 4'lü yanmasın yada uzaktan motoru çalıştırmasın...darbelerde ötsün yeter
    benimkide bu şekilde olsun yeter digerlerine gerek yok bencede. bende almayı düşünüyorum alarm baglantısı kolaymı bari?
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide bu şekilde olsun yeter digerlerine gerek yok bencede. bende almayı düşünüyorum alarm baglantısı kolaymı bari?
    koltuk altında aküye çok yakın yere sabitledim..aküdende elektiriğini çektim..gayet basit..eğer alarm için hazır soket yoksa fazla kurcalamamak en mantıklısı bence.deneyimin yoksa tabi.hazır soket varsa koltuk altındadır oraya bir bak

Motosikleti
    Teşekkürler Paylaşımın için. Yarın bi bakayım varmi kabloları Aslında Gerekli birşey. Dün Motorumu park ettigim yerde nasıl olduysa motor yan yatmış cok geç farkettim. alarm olsaydı hemen farkederdim
    07-gєηçℓιк

mehmet 07 nickli arkadaşım cub ımda koltuk altındaki kutuyu sökünce soket görünüyor mstf_gnc alarmın katoloğunda hangi renk kablonun motordaki bağlanacak olan kabloya denk geldiği ingilizce yazar kontağı açıp kapatan renkte şu yazar: flameout line set - lower end aftercut of bunun yazdığı kablo rengine motorun alarm soketi yanında bir fişle birbirine bağlı kobloyu devre şemasındaki gibi bağlarsan olur alarm senin bobine enerji vermiyor

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Arkadaslar ısteyen olursa elımde fazla mıktarda alarm mevcut 30 TL fıyatı ayrıntıları lınkte var...
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...et-alarmi.html
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişi sorucam
    benim motora alarm aldım kendim taktım saten bağlantı kablosu jakı motor
    üstünde vardı direk taktım çalıştı hem çok güzel çalışıyor fakat
    çalıştırma butonuna basıyorum marş dinamosu çalışıyorda har har har ediyor
    motor çalışmıyor acaba eksik bişimi yaptım bilen varsa bi etsin
    bunun normal şartlarda tek bir sebebi olabilir o da scooter ın yan ayağında bi reseptor olmasıdır.Eğer aksi bi durum yoksa tabi.
    Sehpaya bindir ve yine dene

Motosikleti
    bugun koltugu söküp baktım hiç öyle boşta duran bi soket yok. Bu durumda aküden hat çekmek lazım galiba..
    07-gєηçℓιк

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ısteyen olursa elımde fazla mıktarda alarm mevcut 30 TL fıyatı ayrıntıları lınkte var...

abicim bu alarm dan salcano 100cc cup a ve yamaha ybr ye uydurabilir miyiz? yani bnm motorlarda soket var mıdır?

Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim bu alarm dan salcano 100cc cup a ve yamaha ybr ye uydurabilir miyiz? yani bnm motorlarda soket var mıdır?
    Dostum tum modeller ıle uyumlu alarmlar ıcınde baglantıyı nasıl yapacagını gosteren seması var.Senın motorda soket varmıdır bılemem ama olmasada semaya bakıp gereklı kabloları baglayabılırsın...

Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben alarmımı yalnız_kurt nickli arkadaştan aldım teşekkür ederim montajını kendim yaptım çok güzel oldu kumandasında su almaması için conta dahi koymuşlar

Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben alarmımı yalnız_kurt nickli arkadaştan aldım teşekkür ederim montajını kendim yaptım çok güzel oldu kumandasında su almaması için conta dahi koymuşlar
    Erkil abı gule gule kullan

Şimdi gaza geliyorum.Ben de geçen gün motosikletimi yıkarken deponun ordaki bagajı söktüm.Yıllık temizliğim için.İçinden yaklaşık 8 tırnaklı beyaz plastikten bir soket çıktı.Alarmı direk buraya mı bağlayacağız.(not:Motosikletim 2009 model ama 2008 modellerde uzaktan çalıştırma+alarm vardı.Acaba direk buraya bağlayabilirmiyiz?Yani yapacağımız tek bir soketi takmak mı?)

Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi gaza geliyorum.Ben de geçen gün motosikletimi yıkarken deponun ordaki bagajı söktüm.Yıllık temizliğim için.İçinden yaklaşık 8 tırnaklı beyaz plastikten bir soket çıktı.Alarmı direk buraya mı bağlayacağız.(not:Motosikletim 2009 model ama 2008 modellerde uzaktan çalıştırma+alarm vardı.Acaba direk buraya bağlayabilirmiyiz?Yani yapacağımız tek bir soketi takmak mı?)
    olabılır ama varsa kullanıcı kıtabına bak orda yazar emın olmadan hıcbırsey takma sokete butun tesısatı yakarsın...

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kendisinden aldım..dediğiniz gibi su almaması için komple conta yapılmış anahtarlığına...hoşuma giden bir ayrıntı oldu alarmda...alarm almak isteyen arkadaşlarada tavsiye ederim..üstelik diğer motosikletimdeki alarmın sesine göre çok daha fazla sesi çıkıyor bunun

Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kendisinden aldım..dediğiniz gibi su almaması için komple conta yapılmış anahtarlığına...hoşuma giden bir ayrıntı oldu alarmda...alarm almak isteyen arkadaşlarada tavsiye ederim
    Hazer ıyıgunlerde kullan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler