Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Bakalım ustalar neler önerecek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yapman gereken platin meksefe ile kontrol etmen... eger yine performans alamazsan 6 volt yerine 12 sisteme geçip yeni bir ateşle ile işlemini bitireceğini tahmin ediyorum....
    inşl hava güzel olursa yarın çıkarıp platini ve ayarını yeniden gözden geçirecem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:30 ----------

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha bir de km olayı var tabi. Benim motorumda 90 yapıyor diyordum.Kuzenim geldiğinde navigasyondan bakarak test ettik ve motosiklet tam 10 km fazla gösteriyor.Bence bırakın 100 yapmayı sesini duymak bile yeter de artar. . .Ben 67 jawa kullanan bir abiyi tanıyorum.Sırf sesi için motosikletle arkasından gittiğim olmuştur. . .
    Bende taksiyle arkasından çokk takip edip sesini dinledim antl adam kavga edecekti niye takip ediyosun diye şu sese bak yaa

Buda VİDEOSU

http://www.facebook.com/video/video.php?v=184643628617

http://www.facebook.com/video/video.php?v=183270088617

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abi,Yapman gereken tek şey bu motosikletin gerçek ehli olan ustalarını bulmanızdır..Başka türlü biraz zor çözülür gibime geliyor.Kolay gelsin.
    Şu ana kadar uygun bir çözüm üretemedik :(

Buda VİDEOSU

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    usta 100 km hızla giderken titreşim falan nasıl oluyor peki rahatsız etmiyormu.

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta 100 km hızla giderken titreşim falan nasıl oluyor peki rahatsız etmiyormu.
    Bana hiç yabancı gelmiyor farkında bile değilimki

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana hiç yabancı gelmiyor farkında bile değilimki
    Senin motorun yağı az sen az yağ karıstırıyorsun videoda farkettim az duman cıkıyor jawanın kendi dumanında yok olması lazım
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorun yağı az sen az yağ karıstırıyorsun videoda farkettim az duman cıkıyor jawanın kendi dumanında yok olması lazım
    Litreye 40 gram koyuyorum aslında 50 koymam gerekir çünki benzinlerin oktanı yükseldi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 ----------

abi yapman gereken platin meksefe ile kontrol etmen... eger yine performans alamazsan 6 volt yerine 12 sisteme geçip yeni bir ateşle ile işlemini bitireceğini tahmin ediyorum....
    6 volttan 12 geçince randıman alamazsın demişlerrdi gerçi bunu veysel ustaya sormadım ama

Motosikleti
    1965 JAWA
    Platin akla yatkın ama meksefenin değişmesi yada 12 volta çıkması sürati ne derece etkiler onu bilemiyorum

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav cok guzel bir motor insan binmeye kıyamaz buna
    ben olsam evin bir kosesine koyardım
    aynen
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı _ferkan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen

Arkadaşlar sizin dediğiniz gibi olması için bundan bir tane daha yapmam lazımki ona bineyim bu içerde dursun

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Platin akla yatkın ama meksefenin değişmesi yada 12 volta çıkması sürati ne derece etkiler onu bilemiyorum
    sen önce platin ve meksefe kontrolünü yap.... emin ol düzelecektir....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    1965 JAWA
    sen önce platin ve meksefe kontrolünü yap.... emin ol düzelecektir....
    Hemde bu gün öğle sonu o işe bakacam güneş çıktı hava düzelir

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı ünlümotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal 100 yapması yapacağıda 100ile110 arası
    önce bir alıştırma(rodaj) dönemini geçmeni öneririm... ondan sonra açılacaktır motorun. şu aşamada fazla zorlamazsan hem uzun ömürlü olur
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Belki biliyosunuz ama bilmeyenler için aşağıda resmini koyduğum 1965 Model JAWA 250 var motor yeni yaptırdım hız olarak 100 km geçmiyor bana ne yapmamı yaptırmamı önerirsiniz yardımcı olursanız amcanızı sevindirirsiniz.
    motoru yaptıralı 100 km yol katettim

yeni yapılmış motorla 140 yapmayı düşünmeseniz iyi olacak
    sonuçta 2 zamanlı bir motordur.
    Açıldığında 130-140 görür ibresine göre ama GPS ile ölçtüğünüzde maksimum
    125 gösterecektir hızınızı.
    Bu kadar özenerek topladığınıza göre naçizane bir tavsiyem olacak arka tutamak(selenin arkasındaki kavisli metal)orijinalinde kromajlıdır,O'nu yeniden kromaj kaplatmalısınız.

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce bir alıştırma(rodaj) dönemini geçmeni öneririm... ondan sonra açılacaktır motorun. şu aşamada fazla zorlamazsan hem uzun ömürlü olur
    Çok tşk ederim özgür kardeş

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni yapılmış motorla 140 yapmayı düşünmeseniz iyi olacak
    sonuçta 2 zamanlı bir motordur.
    Açıldığında 130-140 görür ibresine göre ama GPS ile ölçtüğünüzde maksimum
    125 gösterecektir hızınızı.
    Bu kadar özenerek topladığınıza göre naçizane bir tavsiyem olacak arka tutamak(selenin arkasındaki kavisli metal)orijinalinde kromajlıdır,O'nu yeniden kromaj kaplatmalısınız.
    Benimde aklımad orayı nikelej yaptırmak ama elim değmedi ara ara yapıyoz işte inşl bir günde onu yaparız

Buda VİDEOSU

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bir motorun net ozeliklerini bilmeden neden 100 un ustune cikmiyor diye sormak bana biraz acemice geldi. Bin tane sebeb sayabilirim sana burda, balatanin sikiligindan , yagin markasindan, zincirin yagindan, bunun inan sonu yok. Hepsinin cevabi olsa bu sefer ayarlar soru isareti ile baslar sorulmaya. Yanlis anlasilmasin ama burda bunun cevabini aramak bence yanlis. Isinin uzmani bir usta muhakak vardir. Motoruna ozen gosterdigin her halinden belli. Antalya -Alanya jawa ustalari ile kayniyor.Senin motorundan yapilmis cok goruyorum ben burda. Sor sorustur en iyi ustayi otobus parasi ile getirtit , tamirini yaptir ve gonder. Tum bunun icin binlerce TL odemiyecegin kesin ama hic olmasa net bir sonuca ulasirsin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Abi yağını 40 gramdan 60 grama çıkart bence çünkü hem benzinin oktanı yükseldi hemde motorun rodaj döneminde henüz sıkı yani rodajını hayırlısıyla yaptıktan sonra 140 a kadar çıkar efsane merak etme extra bi şey yapmana gerek yok şu an için ama genede sen bilirsin
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorun net ozeliklerini bilmeden neden 100 un ustune cikmiyor diye sormak bana biraz acemice geldi. Bin tane sebeb sayabilirim sana burda, balatanin sikiligindan , yagin markasindan, zincirin yagindan, bunun inan sonu yok. Hepsinin cevabi olsa bu sefer ayarlar soru isareti ile baslar sorulmaya. Yanlis anlasilmasin ama burda bunun cevabini aramak bence yanlis. Isinin uzmani bir usta muhakak vardir. Motoruna ozen gosterdigin her halinden belli. Antalya -Alanya jawa ustalari ile kayniyor.Senin motorundan yapilmis cok goruyorum ben burda. Sor sorustur en iyi ustayi otobus parasi ile getirtit , tamirini yaptir ve gonder. Tum bunun icin binlerce TL odemiyecegin kesin ama hic olmasa net bir sonuca ulasirsin.
    Motor ustam canavar gibi ondan endişem yok her iş yapılırken özen gösterildi ama bahar aylarında ant giderken elbette motorumuda götürcem ordada baktırırm ama tosyaya pirince gşderkende evdeki bulgurdan olmak istemiyorum orda hangi ustanın iyi olduğunu bilmiyorum ki?

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yağını 40 gramdan 60 grama çıkart bence çünkü hem benzinin oktanı yükseldi hemde motorun rodaj döneminde henüz sıkı yani rodajını hayırlısıyla yaptıktan sonra 140 a kadar çıkar efsane merak etme extra bi şey yapmana gerek yok şu an için ama genede sen bilirsin
    Greçekten arkadaşlarımızın çoğuda işten anlıyor ve güzel cevaplar geliyor bu bende benzinin oktanını düşündüm: bizim zamanımızda benzin 87 oktandı yani içinde yağ oranı vardı ama şimdi bu 97 oktana çıktı yağ oranı azaldı sürat yönünden olmasada motoru koruma açısından yağ oranını 50 gr çıkartmalıyım diye düşündüm

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Greçekten arkadaşlarımızın çoğuda işten anlıyor ve güzel cevaplar geliyor bu bende benzinin oktanını düşündüm: bizim zamanımızda benzin 87 oktandı yani içinde yağ oranı vardı ama şimdi bu 97 oktana çıktı yağ oranı azaldı sürat yönünden olmasada motoru koruma açısından yağ oranını 50 gr çıkartmalıyım diye düşündüm
    Sen yağ oranını 60 gr cıkar rodaj bittikten sonra 50 grma düşür ve 2 zamanlı yağı kullanEğer platinde veya meksefede sorun olsaydı tekleme ve yüksek devirlerde patırdama olurdu.Birde sen bula bilirsen süper benzin al opetlerde satılıyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler