Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Mondial 151RS diferansiyel yağı sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı madmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba.
    diferansiyel yağını kitapçığında belirtildiği gibi boşalttım. ses gelmesi normalmiş çünkü boşalttığım yağ hem çok azdı hem de tamamen metalik renk almıştı. yerine 90 numara yağ koydum. ses kesildi. hemen yağın değiştiği fark ediliyo. tüm arkadaşlara teşekkürler.
    mondial 151 rs kitapçığındaki gibimi yaptın ?[COLOR="Silver"] bilgi verirmisin bende değiştircem de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

evet evet.
    kitapçıkta 2 tane vida gösteriyor.
    birisi yağı boşaltmak için. yağı boşalt, kompresörle içeriye hava bas ki kalan yağı da atsın vidayı tak. diğer vidayı sök yağı boşalt. yağ çok yavaş gidecek acele etme. vidayı tak.
    işlem tamam

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    evet evet.
    kitapçıkta 2 tane vida gösteriyor.
    birisi yağı boşaltmak için. yağı boşalt, kompresörle içeriye hava bas ki kalan yağı da atsın vidayı tak. diğer vidayı sök yağı boşalt. yağ çok yavaş gidecek acele etme. vidayı tak.
    işlem tamam

Peki 151 in el kitapçığında , kullancağın yağ numarasını ve miktarını vermiyormu . 90 no yağ koydum diyorsun ?

Benim ZAT 150 kitapçığı der ki. Motor yağım 20 / 40 , Motora 750 ml koy, dişli kutusuna da ayni motor yağından 110 ml koyun ve yağı her 4000 Km de değiştirin der.Büyük numara yağ küçük mil dişlilerinin daha kısa sürede aşınmasına ve ses yapmasına sebep olacaktır..151 in el kitabı varsa , Dişli kutusu , DİPNOT ; İKAZ ve UYARI notlarını tekrar okumanı tavsiye ederim..

hercai_ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

acilll yardım

bugun bende motorumla işe gidiyordum ışıklarda durdum yeşil yanınca harekt etmek için gaz verdım fakat motor oldugu yerde kaldı tekerlekler gitmedi.ama motor gaz yiyor.kenara cektım engelli oldugum ıcın motoru bırakamadıgım ıcın motorcu cagırdım baktı kayış sıyırmıs dedı ama dukkana goturdu kayış değilmiş defransiyelle ilgili sorun varmış.bir ara birisi demişti arac 3 tekerleki defransiyelin oldugu yerde yag akıntıları vardı yag kacırıyor defransıyelın demıstı sıkıstırır yolda kalıırsın dedı ben motorcuya sordum yok ole bır sey dedı acaba böle bır sey mumkunmu motor su anda arızalı yatıyor

Motosikleti
    mondial 151 rs
    ya arkadaşlar bu difransiel yağı iyi guzel hos ta ne kadar koyucaz yağ??

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Benim Salcano'nun ölçüsü 0,11 litre yani 110 mililitre.Ölçü olarak ajda bardağı tabir edilen çay bardağının dolu hali.Tepeleme dolu hali değil,yarım santim kadar eksik.Yağ tipi SEA 80W/90.
    Bazı motorlara farklı yağlar konulabilir.Kitabında yazanı kullanmak doğru olanıdır.

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Diğer arkadaşların dediği gibi motoru ilk aldığımda tamirci banada aynı şeyi demişti.Bunlarda diferansiyel yağı eksilmedikçe değiştirilmez diye. 23.000 km'dir aynı yağla kullanıyorum ama bu linki görünce benimde aklıma takıldı.Değiştirsem fena olmaz sonuçta yağda bir süre sonra özelliğini kaybeden bir madde.

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    benım scooter 5200km de ben 2 defa degıstırdım kıtapcıgında 3000 mıl de degıstırın yazıyor motora koydugum 10-50 castrol yagından 120mg koydum
    tamırcıye gotureyım dedım adam bana scooter da sanzuman yagımı olursum dedı

Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 151 in el kitapçığında , kullancağın yağ numarasını ve miktarını vermiyormu . 90 no yağ koydum diyorsun ?

Benim ZAT 150 kitapçığı der ki. Motor yağım 20 / 40 , Motora 750 ml koy, dişli kutusuna da ayni motor yağından 110 ml koyun ve yağı her 4000 Km de değiştirin der.Büyük numara yağ küçük mil dişlilerinin daha kısa sürede aşınmasına ve ses yapmasına sebep olacaktır..151 in el kitabı varsa , Dişli kutusu , DİPNOT ; İKAZ ve UYARI notlarını tekrar okumanı tavsiye ederim..
    zaten 90 numara yağ kitapçığında yazan değer. her 4000 de bir yağı değiştirin demiş kitapçığında. miktarı da 110 ml.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar benim 151 rs nin kitabında difransiyelden bahsedilmiyor. Bu konu kaçıncı sayfada, benim motor 2006 model. Benim servisle telefonla görüştüm pazartesi günü difransiyel yağını değiştirecek bu konu ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağım.
    Orhan KÖNİ

Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim 151 rs nin kitabında difransiyelden bahsedilmiyor. Bu konu kaçıncı sayfada, benim motor 2006 model. Benim servisle telefonla görüştüm pazartesi günü difransiyel yağını değiştirecek bu konu ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağım.
    walla benimki de 2006 kitapçık yanımda değil ama sanırım 13 teydi.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    ya bende anlamıs değilim bu konuyu defransiyel yağı kayısın ordaki dişlilerin içinemi konuyor ben hiç değiştirmedim 28600 km oldu hiç bir sorun yaratmadı inşallah bişi olmaz daha da
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

mondial 151rs kitapçığında 14. sayfa

Diferansiyel yağı
    her 4,000 Km veya 6 ayda bir diferansiyel yağını değiştirin. önerilen yağ SAE80W90 dır.
    yağı boşalttıktan sonra
    a ile gösterilen somunu çıkartıp yaklaşık 110 ml diferansiyel yağını buradan boşaltın ve somunu tekrar yerine takın.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bende anlamıs değilim bu konuyu defransiyel yağı kayısın ordaki dişlilerin içinemi konuyor ben hiç değiştirmedim 28600 km oldu hiç bir sorun yaratmadı inşallah bişi olmaz daha da
    Sorun yaratığı zaman keşke değiştirseydim demek yerine hemen değiştirmekde büyük yarar olduğunu hatırlatmak isterim.Biçimsiz bir yerde yolda kalmak hiç hoş olmaz.Burası kilitlenince arka tekerlek dönmez,çekmek çözüm olamıyacağından bir araca yükleyip götürmek zorunda kalısınız.

Motosikleti
    HONDA PCX
    mondial 151rs kitapçığında 14. sayfa

Diferansiyel yağı
    her 4,000 Km veya 6 ayda bir diferansiyel yağını değiştirin. önerilen yağ SAE80W90 dır.
    yağı boşalttıktan sonra
    a ile gösterilen somunu çıkartıp yaklaşık 110 ml diferansiyel yağını buradan boşaltın ve somunu tekrar yerine takın.
    14. sayfada motor yağı var difransiyel yağından kitapcıkta bahsedilmiyor.
    Orhan KÖNİ

Alıntı ahmet orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14. Sayfada motor yağı var difransiyel yağından kitapcıkta bahsedilmiyor.
    tarayıcıdan geçirip buraya atacağım..

Motosikleti
    HONDA PCX
    Bu gün difransiyel yağına serviste bakıldı tertemiz ve dolu, değiştirmediler. Motorum 15000 km.de.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    mondial 151 rs
    ya aprasıyla değilmi önemli biseyse deiştirmeleri lazım...

buyrun mondial 151 rs kitapçığı 14. sayfa

Motosikleti
    HONDA PCX

buyrun mondial 151 rs kitapçığı 14. sayfa
    Size çok teşekkür ederim. Benim kitapcıkta böyle bir sayfa yok, 14. sayfada bakım tablosu var.
    Orhan KÖNİ

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler