Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaklaşık 1 aydır çalışmadı ve !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 aydır çalışmamış olan motorumu takviyeyle çalıştırdım , takribi 15 dak.çalışmış olmasına rağmen halen gri(yağ)dumanı atmakta oysaki önceden yağ yakması gibi bir durum yoktu :(
    bu durum sonucu baktımki 15 dakka çalışmış olmasına rağmen akü halen boş ve yağ yakıyor ,geçicimi yoksa başıma işmi aldım ??
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yağ konusuna bişey diyemem ama 15 dakika durduğu yerde çalışmakla akü şarj olmaz

Motosikleti
    mz 301 etz
    yeniden benzin al çalıştır ve biraz gezinti yap motor kendisine gelsin tekerler bir dönsün motor biraz temiz hava alsın damarlarında benzin yağ bir dolaşsın bişeyi kalmaz garajda çok beklettip ihmal ettiğin için sana küsmüş olabilir gönlünü al
    4 teker bedenimizi 2 teker ise ruhumuzu taşır.diğer aleme motorlamı gidecez die bana sormayın gidip gelmedim...:queen:

Motosikleti
    Dominar 250
    ihmalden ziyade çatalcada olduğumdan sel falan derken pek vakit olmadı
    ama haklısınız buara bir gezmeye çıksam ii olacak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:36 PM ----------

inşallah yağ yakma olayıda geçicidir..

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    geçicidir merak etme deponun içinde bekliyen benzin bi süre sonra özelliğini kaybeder senin benzinde 1 ay beklemiş muhtamelen benzin hafif sulanmış ee sonra nolucak su sıcak bi yere değince beyaz buhar oluşturur yeni benzin al birazda öyle gezin sorun kalmicaktır

Akü içinde biraz yol yap akü kendini toplamazsa şarja taktır
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

kelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE SİYAH İNCİM

ss

benim 10 gün çalışmadı sonrasnda yağ yakmaduman atmaya başladı yağ yakıyor ben yaptırdı 185 tl mondial 151 rs i snde zaman kaybetmeden götür yolda kalma

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yağ yaktığından emin olmak için, size ölçü olabilecek bi km mesela 300-500 km kullanın ve devamında yağ seviyesini kontrol edin, sadece eksoz dumanda renk var diye yağ yakıyor diyemeyiz. Veya şöyle yapın daha garanti olur. Yağını değiştirin veya değiştirtin, ne kadar yağ konulduğunu mutlaka biliyorsunuzdur kartere, mesela 1500 gr konuluyor diyelelim, 1000 km kullanın, bu kullnım süresinde ara sıra yağ seviyesini kontrol edin ve kritik seviyeye düşmüş bi yağ yakma yoksa ilave yapmayın, daha sonra, misal 1000 km kullandıktan sonra motor yağını tekrar değiştirin, yağın tam anlamıyla boşaldığına emin olun ve çıkan yağı gram olarak ölçün. 1000 km de ne yaktığını böylece görmüş olursunuz. Ayrıca, uzun süre çalıştırılmamış bi motorun bu soğuk zamanlarda kısa süreliğine çalıştırılması gibi benzeri durumlarda, normalde hiç görünmeyen eksoz dumanı genelde belirgin bi biçimde görülür ve motor ısınınca ortadan kalkar. Motorunuzu bence 1 ay beklettikten sonra şöyle 1-1,5 saat bi yol yapın ve gözlemlerinizi daha sonra paylaşın, ben daha güzel sonuçlarla karşılaşacağınız kanaatindeyim. Zaten şöyle; 15 dk rölantide çalışan bi motor, aküyü zaten şarj etmeye yetmez, dediğim gibi 1-1,5 saat bi turlaryın normal kullanım devirlerinde. Akünüz halen şarj olmadı ise bi oto elk..de çok cüzzi bi ücret ödeyerek şarj ettirebilirsiniz. Ayrıca motorunuz kaç km de ? Yani yağ yakma konusuyla ilgili endişenizi değerlendirebilmek adına soruyorum.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Motoru çalıstırmayın yağ ve filtresini değiştirin.Akünün kutup basına önce wd 40 sonra ince zımpara ile temizleyin.Motorla biraz dolaşın tam ısındıktan sonra biraz basın biraz komprosöre bindirin aynadan bakın
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bence zaten motoru gerekli işlemler yapılmadan 1 ay veya daha fazla uzun süre marş basmadan bekletilmesi doğru değil. Bu süre bence 1 hafta 10 günü geçmemeli.. Daha uzun süre motoru askıya alacaksanız bunun için gerekli işlemleri yapıp ondan sonra motoru uzun süre kullanmamak adına bırakabiliriz. Bu işlemleri bilenler yazarlar.. Motorunuz bu duruma hepimizi üzen sel felaketinden sonra uzun süre zaman ayıramamaktan dolayı düşmüş, ok elbette motorunuzla ilgilenememekte haklısınız fakat bilginiz olsun.

Motosikleti
    Dominar 250
    herkeze teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:05 PM ----------

Alıntı kelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 10 gün çalışmadı sonrasnda yağ yakmaduman atmaya başladı yağ yakıyor ben yaptırdı 185 tl mondial 151 rs i snde zaman kaybetmeden götür yolda kalma
    bu motorun yapılası demek takribi 1.000 demek
    umarım yanılırsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler