Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin yağ karışımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar şu pocket bike ve mobylette tarzı motosikletlerde(2 zamanlı kastediyorum)Benzin yağ karışım oranı nedir.Bütün motosikletler için aynımıdır.?Benzinlikte 5liralıkta alsan 10 liralıkta alsan adam aynı yağı veriyor.Nedir anlamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1/40 oranında konuyor.1 litre benzine 25 ml yağ veya 30-40 ml yağ . en fazla 50ml koy ondan sonra zaten sorunlar çıkartır.

Motosikleti
    mz 301 etz
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu pocket bike ve mobylette tarzı motosikletlerde(2 zamanlı kastediyorum)Benzin yağ karışım oranı nedir.Bütün motosikletler için aynımıdır.?Benzinlikte 5liralıkta alsan 10 liralıkta alsan adam aynı yağı veriyor.Nedir anlamadım.
    bahsettiğin 2 zamanlı motorsikletlere benzin koydoğunda 1 litre benzine yarım çay bardağı olarak ölçerdik ve buda o tür motorlar için en ideali ölçü olarak 300ml diyim sana 2 zamanlı motor yağı piyasada 2T olarak satılır şuanda çoğu benzin istasyonunda yağlı benzin yok olanlarda benzinden sonra depoya döker yada ayrı bir kapta ilave ederek depona koyuyorlar sadece opet istasyonunda yağlı benzin hazır bulunuyor bana kalırsan hazır karıştırılmış al yada evde kendin hazırla adamlar bir parça yağ ilave etmek için 5 liralık benzinde 1 tl lik yağ parası alıyor ve iyice karıştırmadan depona döküyor o şekilde iyi karışım olmaz buda benim tavsiyem

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Benzin Yağ

Sonuç olarak,yağ hep senin yanında bulunacak ve aldığın benzin miktarına göre sen ekliyeceksin.Pompacıda 50-100 gram gibi ölçüler bulunmaz,en azı neyse hep onu koyar.Ölçüsünü bildiğin bir şişe bulup ona doldurt,sonra gerektiği kadar kendin koy.

bkatlav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    1/20 oranındadır. yani 20 litre benzine ;1 litre yağ konulur. Bence yağı kendin al kendine bir ölçek hazırla motorunda taşı benzini alırsın yağıda kendin orantılı olarak koyarsın. bir de dikkat et bagzı istasyonlar (Pompacılar). yağı koydum diyerek koymayıp çalıyorlar. Bir arkadaşımın başına geldi. bu yüzden motor kitledi. piston sekmanı degiştirmek zorunda kaldı. Birsürü masraf....

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    % 5 kullanıyorum (pejo için böyle diyor fabrikası) motor ilk günkü gibi kuduz. Ayrıca duman da yapmıyor. Hem önceden bidona yağı ölçerek koyduktan sonra üzerine gerekli benzini de alıp çalkaladaktan sonra depoya koymalı.Motoru sarsıp depoyu da çalkalandırmalı çalıştırmadan önce.

Ailem izin vermedi ve çok kötü kavga ettik.(Kaza yapmıştım araba önümü kapatınca.Bahaneleri hep bu.)O adamı gördüğüm yerde dövesim var.Bu yüzden linkteki motoru alma kararı aldım.Ne ailemden yardım isteyeceğim.Ne de hızlı gideceğim.Hobi aleti olarak almayı ufak tefek de modifiye yapmayı düşünüyorum.Garaj derdi yok.Teknik özelliklerini linkte atayım.Yorumlarınızı alayım.Binmediğim zamanlarda odamda saklarımHatta yatağın altına yastığın altına koyarım.
    http://www.arakibulaki.com/Default.a...dvertID=368500

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:32 AM ----------

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ailem izin vermedi ve çok kötü kavga ettik.(Kaza yapmıştım araba önümü kapatınca.Bahaneleri hep bu.)O adamı gördüğüm yerde dövesim var.Bu yüzden linkteki motoru alma kararı aldım.Ne ailemden yardım isteyeceğim.Ne de hızlı gideceğim.Hobi aleti olarak almayı ufak tefek de modifiye yapmayı düşünüyorum.Garaj derdi yok.Teknik özelliklerini linkte atayım.Yorumlarınızı alayım.Binmediğim zamanlarda odamda saklarımHatta yatağın altına yastığın altına koyarım.
    http://www.arakibulaki.com/Default.a...dvertID=368500
    Ayrıca alacağım motosiklet burda.
    http://www.sahibinden.com/bedavaya_t...keyword=tornet

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Scooterda yapılıyr mu bu?? Hangi yağ kullanılıyor..

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterda yapılıyr mu bu?? Hangi yağ kullanılıyor..
    Scooterına göre değişir. 2 zamanlı motorlarda yapılır, 4 zamanlılarda yapılmaz.
    Mondial 151 RS den bahsediyorsan. Senin motorun 4 zamanlı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler