Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bunlardan başka daha kaliteli zincir yağı ve temizleyicisi var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F-650
    zincir yağı olarak REPSOL kullanıyorum gayet memnunum. motorum F-650 bu arada. temizlik için contact Sprey denen bir ürün kullanıyorum. o da gayet başarılı. würth'Ün dağıtıcısından lsa gerek piyasada tekel gibi ama istanbulda oturanlar için söylüyorum, anadolu yakasında bostancı sanayi girişinde bi dükkanda envai çeşit motor yağı v.s. ve bu tür ürünler var.

zinciri temizlemek için arasıra benzinde kulanıyorum. açıkçası çok zararı olduğunu da düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben resimdeki ürünleri kullanıoyorum 3-4 yıldır
    gayet memnunum .
    yağın en büyük özelliği ize sıçratıp . pisletmiyor motorumu.
    sürekli yüksek hızlarda kullanmama rağmen zincirimde herhangi bir deformasyonada yol açmadı.
    tecrübe etmiş biri olarak tavsiye ederim.
    zaten würth ün bu yağını kullandığınızda . temizleyici sprey ile çok kolay temizleniyor .
    diğer yağları çıkartmak bu kadar kolay olmuyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osbourne ben burada nette böyle birseyler buldum. Hosuma gitti.
    Bana gerekmiyor ama topigini okuyunca arastirdim biraz.
    Türkiyede varmi bilemiycem ama neden olmasin..
    Arastirirsan belki bulunur..
    BU temizleme ve yaglama sistemi.
    Video ansehen=Videoya bak yaziyor biryerde ufacik
    ona tikladigin zaman nasil calistigini görüceksin. Benim hosuma gitti.

http://www.polo-motorrad.de/shop/Tec...details.0.html

Yada benim motoru hatirlarsan yaglama sistemi vardi aldigimda..
    Harika birsey. Ama 100 euro civari. Temizlemene hic gerek yok. Ve devamli yaglaniyor zincir.. Benim gibi tembel bir adam icin ideal.
    Sözde zincirin ömrünü 7 kere uzatiyormus.. Onlarin dedigi..
    Hadi 7 olmasin 5 olsun.. Biryerlerde okumustum 30 000 km kadar adam zincir degistirmemis... Buda bendeki sistem..

http://www.scottoiler.de/webshop/pro...ersal-Kit.html
    Remzi kardeşin söylediği ürünler Motoplus da var.Kadıköy evlendirme dairesinin karşısında.Eski adı Heinze Gericke olan yer.
    www.motoplus.com.tr

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:28 AM ----------

Gaz arayanlara:
    Kadıköy belediyesinin oradan sağa Hasanpaşa'ya dönüldüğü zaman trafik ışıklarını geçince sağda 3-4 ncü dükkan Özerler Nalburiye.Hazır şişelenmiş olarak bulunuyor.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    würth'ün resimdeki ürünlerinin kaliteli ve kullanışlı olduğunu birçok yerde duydum ve okudum.ben uzunca bir süredir,temizleme amaçlı,gazyağı+boya fırçası kullanıyorum.zincir yağı olarak ta VALVOLİNE sentetik yağ kullanıyorum.(15 tl.)çok memnunum,kuruduktan sonra janta sıçramıyor.her 500 km.de yağlıyor,her 1000 km.de temizleyip yağlıyorum.
    benzin,tiner gibi maddelerin, o-ring'li zincirlerde,o-ring'lere zarar verdiğini de bir çok yerde okudum,şahit oldum.eğer gazyağı bulunamazsa,mazot da olabiliyormuş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz arayanlara:
    Kadıköy belediyesinin oradan sağa Hasanpaşa'ya dönüldüğü zaman trafik ışıklarını geçince sağda 3-4 ncü dükkan Özerler Nalburiye.Hazır şişelenmiş olarak bulunuyor.
    Abi Allah razı olsun. Gazyağı dedikleri şeyi şehir efsanesi sanmaya başladıydım
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Bugün Sn. Old'un dediği yerden gazyağı aldım. Muhtelif hacimlerde pet şişelerde satıyorlar. Bana Fanta şişesi denk geldi mesela

Fiyatı pahalı: Litresi altı lira. Alttaki haritada dükkanın yerini kırmızı okla işaretledim:

[B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    kawa z750s
    gazyağı bulamayanlarüzülmeyin.bildiğiniz mazot çok ince bir yağ olduğundan gayet güzel temizleme yapar.hem de o-ringleri bozmadan.sonra iyice kurulayıp kutsalı vermeniz yeterli...

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Gaz yağı PO lerde var genellikle..
    Gaz yağı ve fırça ile iyice temizlendikten sonra kurulayıp motor yağı sürülecek..
    Cleaner filan psükürtülünce tek başına temizlemez..Mekanik etki olması lazım..
    Gerek yok pahalı şeyleri alıp bütçeleri zorlamaya...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Sn. Old'un dediği yerden gazyağı aldım. Muhtelif hacimlerde pet şişelerde satıyorlar. Bana Fanta şişesi denk geldi mesela

Fiyatı pahalı: Litresi altı lira. Alttaki haritada dükkanın yerini kırmızı okla işaretledim:

Şuraya bu haftasonu bende uğrayayım da alayım şu meşhur gazyağından
    castrol ün chain cleaner ı 2 temizlikte bitiyor, ziyanlık resmen..
    Ama bana arka sehpa lazım yav

Motosikleti
    kawa z750s
    gazyağı kurutur...mazot en iyisi.

Motosikleti
    suzuki GSR 600
    evet biz bugun mazotla temizledik
    "Suskunluğum asaletimdendir / Her lafa verilecek bir cevabım var / Lakin; / Bir lafa bakarım laf mı diye, / Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?"

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı lagax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazyağı kurutur...mazot en iyisi.
    Neyi kurutur? O-ring lastiklerini diyorsan, o-ringsizler için konuşuyorum..

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    2 adet motorum var. YBR250 ve GSR600.
    21.000 kmdir YBRyi gazyağıyla temizlerim,
    Yeni aldığım GSR da aynı şekilde gazyağı kullandım. Esenyurt sanayide gazyağını rahat temin ediyorum ve her türlü temizleme spreyine göre çok çok ucuz. Hatta kompresör kullanarak sprey şeklinde zincire uyguluyorum sonuç mükemmel. Gazyağı bugüne kadar zincirime sıkıntı yaratmadı. Ve bir kere temizledikden sonra bir daha ki 500km bakımında daha sorunsuz temizlik yapabiliyorsunuz. Temizlik bittikden sonra Arexons Teflonlu zincir yağı kullanıyorum. Teflonun özelliği sıçrama yapmaması. castrol zincir ve çevresini perişna ediyor idi. Şase ve lastik, jant yağ içinde kalıyordu şükür artık öyle bir sorunum kalmadı. Würth falan çok çok pahalı. Fabrikamıza toptan satış yapmalarına rağmen Almancı olmalarından dolayı pahalı bir politikaya sahipler ve burunlarından kıl aldırmıyorlar. Ama gaz yağı kadar etkin ve ucuz değiller. Bu işden keyif alıyor isen parmak fırça nalburda 0,50 krş, küçük bir şekerlik kadar kap ve 100 ml gazyağı temizlik maliyetin sadece bu kadar. Zararını görmedim tavsiye ederim. Her iki makinamda da gönül rahatlığıyla kullanıyorum.
    Selamlar
    Murat
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuraya bu haftasonu bende uğrayayım da alayım şu meşhur gazyağından
    castrol ün chain cleaner ı 2 temizlikte bitiyor, ziyanlık resmen..
    Ama bana arka sehpa lazım yav
    Aldığım temizleme spreyi ikinci kullanımın başında bitince bende şafak atmıştı. Niye temizliyorduk ki zinciri? Ömrü uzun olsun da gereksiz masraf yapmayalım diye. Peki ömrü boyunca en az 15 kutu sprey harcayıp 300 lira masraf yaparsak kâr zarar tablosu epey gülünç bir hale gelmez miydi? İster istemez idareli kullandığımız spreyle yaptığımız temizliğin içimize sinmemesi cabası. Ondan sonra ucuz alternatif aramaya başladım.

Osbourne, sende o-ring derdi yoksa seçeneklerin fevkalade çoğalıyor. Zincirde paslanmayı hızlandırmayacak her türlü temizleyiciyi kullanabilirsin gibi geliyor bana. Tiner, miner... Neyse, bilgi sahibi olmadan yorum sahibi olmasam daha iyi.

Mazot konusuna gelince, o-ringlere zarar vermediğine ikna olmuş değilim. İkna olursam onu da kullanırım, neden olmasın?

Advrider.com'dan bir Zihni Sinir, kendi çapında epey titiz bir araştırma yapmış. Çeşitli kimsayasalların (mazot yok maalesef) o-ringlere etkilerini ölçmeye çalışmış . Göz atmak isteyen olursa, işte adresler:
    http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=345397
    http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=350310

[B]J şimdi asker[/B]

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    8 yıldır mazotla zincir temizliyorum, hiçbi sıkıntı yaşamadım. Şuan ki motorumda x2ring zincir mevcut. Mazota devam
    Yağlayıcı sprey olarak würth kullandım bugüne kadar kesinlikle akmıyor sıçramıyor. Castrol ün zincir spreyi de yenilenmiş üzerinde racing yazan sprey kesinlikle sıçramıyormuş , wirthten daha ucuz olduğu için alıp denemyi düşünüyorum.
    GKN MOTORS

İsmi çok ünlü olmasada ZİP marka zincir yağı çok yoğun kıvamı var mum gibi. Çabuk dağılmıyor. Biz kendi honda servisinde yıllardır kullanıyoruz. Geçenlerde bir gocard şirketi geldi, 100 adet aldı. Onlar da bir sürü test etmişler ve zip i çok beyenmişler. Fiyatıda diyerlerinden uygun. www.anesmotor.com da 10 TL.

http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=191

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler