Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Karbüratör Temizleyici Katkı Maddesi???

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün ustama sordum, karbüratör temizleyici işe yaramaz ve karbüratör sökülüp temizlenmez dedi. alttaki vidayı açarsın tahliye borusundan pisliği atarsın dedi.
    ama temizleyici katın deneyin, içiniz rahatlar belki. ben kullandım zararı olmadı.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ustama sordum, karbüratör temizleyici işe yaramaz ve karbüratör sökülüp temizlenmez dedi. alttaki vidayı açarsın tahliye borusundan pisliği atarsın dedi.
    ama temizleyici katın deneyin, içiniz rahatlar belki. ben kullandım zararı olmadı.
    karbüratörü sökeceksin.Alttaki vidayı açacaksın. Sonra karbüratör temizleme spreyini basacaksın üzerine. temizlik bu şekilde sağlanabilir.

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Motosikletlere özel üretildiği söylenen Thunder bilmemne diye bir katkının reklamını görmüştüm, geçenlerde de Feyizoğlu'nun sitesinde karşıma çıktı. Aramızda kullanan var mı acaba?

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45761

[B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    yaa bırakın arkadaşlar karbüratör temizleyici katkı maddesini filan hep işin kolayına kaçıosunuz, birazda kendiniz bişeler yapmaya çalışın.
    karbüratörü söküp temizlemek 10 dk'nızı almaz.
    karbüratörü sökün sadece altındaki benzin haznesini çıkartın (içinde şamandıra olan hazne), içini çalkalayıp geri takın.
    ince bakır bir tellede karbüratörün içindeki delikleri temizleyin tıkanmışsa felan.
    eğer ayar yapmayı bilmiyorsanız (rolanti ve benzin ayarını) o ayar vidalarına hiç dokunmayın olduğu gibi dursun..
    karbüratör temiz oldukça motosikletin çekişi ve hızı okadar iyi olur...

Alıntı mt_tutkunu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa bırakın arkadaşlar karbüratör temizleyici katkı maddesini filan hep işin kolayına kaçıosunuz, birazda kendiniz bişeler yapmaya çalışın.
    karbüratörü söküp temizlemek 10 dk'nızı almaz.
    karbüratörü sökün sadece altındaki benzin haznesini çıkartın (içinde şamandıra olan hazne), içini çalkalayıp geri takın.
    ince bakır bir tellede karbüratörün içindeki delikleri temizleyin tıkanmışsa felan.
    eğer ayar yapmayı bilmiyorsanız (rolanti ve benzin ayarını) o ayar vidalarına hiç dokunmayın olduğu gibi dursun..
    karbüratör temiz oldukça motosikletin çekişi ve hızı okadar iyi olur...
    bu kadar basit bişey mi ki bu

karbüratörü sökmek ayarını bozmadan geri takmak falan kaş yapalım derken göz çıkartmayalım hocam

temizlemek kolaya benziyo ama

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar basit bişey mi ki bu

karbüratörü sökmek ayarını bozmadan geri takmak falan kaş yapalım derken göz çıkartmayalım hocam

temizlemek kolaya benziyo ama
    aslında çok kolay ama dediğim gibi her motosikletin karbüratörü değişik.
    Bilmiyorsanız eğer temizlemesini, bilen bir usta temizlerken iyi izleyin eminim bidakine sizde söküp temizleyebilirsiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:16 AM ----------

benzin depolarınıda temizlemek kolay.
    önce depodaki benzini çıkarın.
    sonra deponun benzin açma kapama vanasını anahtarla sökün kalan benzinide çıkarın dipte kalan pislikler böylece çıkar içinede bi hava tuttumu tertemiz olur,
    sonra tak vanayı geri benzinini doldur tamamdır..

sefakarhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r
    selam arkadaslar.. konu birhayli zaman once acılmıs ama.. ben yinede bilgilerimi paylasayım.. 2004 gs500 motorum butun kıs yattı.. akabinde sezon acılınca bindikce bi sıkıntı oldugunu gozlemledim.. 7000 devir ile 10000 devir arası gaz tam acıkken hafif bi sallantı vardı motorda.. benzin saglıklı ulasmıyo gibi.. bende dun depoya benzin katkısı karburator temizliyici die bi sıvı ekledim.. carpex marka.. ve bugun baya bi yol yaptıkdan sonra tekrar bi deneme yaptım ve salantının gectigini gozlemledim.. sanırım yakıt sistemi icersinde biriken bitakım pisliklerden oturu yapıyodu sıkıntıyı..

ToxiCx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150C - Yamaha Ybr 125 (Şuan)
    benim ybr 125 var,bende carpex kullanıyorum, aynı sorun bendede vardı 5-6 bin devirlerde gaz açarken oluyordu, şuan o problem 4 bin devire indi ve daha kalan katkı maddesini 3 depo kullanacağım, inş umarım tümden temizler

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Kötü, karışık benzin yüzünden oluyor... Vakumlu karbüratör açıp temizlemesi çok kolay, youtube da bir sürü video var, izleyerek yapılabilir. O karbüratör açmayan ustaya da lafım; motor da oyuncak değil, açmasın o zaman, bıraksın bu işleri...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    teo yakında tek başına karburatör uretçen sen yav?

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    olacak olacak az kaldı..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler