Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha xt125 r karbüratör manifoldu nereden bulurum, kaça bulurum.. acil yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    merhaba arkadaşlar.

2005 model xt'min karbüratör manifoldu çatladı. o çatlaktan fazlaca hava aldığı için motor çok zor çalışıyor, çalıştığı zaman da sık sık stop ediyor. can sıkıcı bir durum. marmaris'te parça bulamadım. kimisi "getiririz" dedi bulamadı, kimisi "buluruz" diyor, fiyat vermiyor. ben geçici olarak manifoldu tamir ettirmeyi planlıyorum. ama parçayı da bulup değiştirmem lazım. tavsiye edebileceğiniz bir yer, internetten alışveriş yapabileceğim birileri var mı acaba?

yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    ybr ninki uyuyor olabilir, eğerki uyuyorsa birçok parçacıdan bulabilirsin
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ninki uyuyor olabilir, eğerki uyuyorsa birçok parçacıdan bulabilirsin
    ybr'ninki uymuyor. xt'de biraz daha kısa o manifold.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:21 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:20 AM ----------

Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marmaris'teki tek yamaha servisine gidip sordum. fiyat veremedikleri gibi, "parçanın gelmesi bir ay sürebilir" dediler. tamir fikri de onlardan çıktı zaten.

Motosikleti
    yamaha xt125r
    kardeşim aynı makinadan bendede var parça işi biraz sıkıntılı ama ben devamlı buradan alıyorum getitiriyolar ne olursa olsun aydın motor 212 520 65 00 yavuz bey var ara durumu ızah et yardımcı olurlar diye dusunuyorum

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Eğer servis sana öyle söyledi ise o parça fabrikanın elinde yoktur. Servisler online olarak fabrika stoklarını görebiliyorlar. Fabrikaya verilen sipariş de söylediği sürede (hatta daha da fazla olabilir) geliyor. Yamahanin merkez stokları Hollanda'da eğer sansin varsa parça orada vardır. Hollanda'dan gelmesi daha kısa sürüyor. Eğer orada yoksa parça büyük ihtimalle Japonya'dan geliyor, tabi süre daha uzun oluyor.
    Su durumda senin yapabileceğin tek şey bütün servislere tek tek sormak. Ve bı servisin elinde o parça olsun diye dua etmek
    www.motoliz.com kardesler motorun ( yamaha servisi ) sitesi buradan servisin telefon numarasına ulaşabilirsin. Burada belki vardır varsa sana yardimci olurlar.

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı relique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim aynı makinadan bendede var parça işi biraz sıkıntılı ama ben devamlı buradan alıyorum getitiriyolar ne olursa olsun aydın motor 212 520 65 00 yavuz bey var ara durumu ızah et yardımcı olurlar diye dusunuyorum

relique, sağol. yarın ilk iş arıyorum orayı. sende de var demek bu motordan. benim ilk motorum. acemiliği atayım diye aldım ama problemleri ile bezdirdi resmen. elektriğindeki sorunlardan yeni kurtulmuştum, şimdi de bu manifold çıktı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:09 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:07 AM ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer servis sana öyle söyledi ise o parça fabrikanın elinde yoktur. Servisler online olarak fabrika stoklarını görebiliyorlar. Fabrikaya verilen sipariş de söylediği sürede (hatta daha da fazla olabilir) geliyor. Yamahanin merkez stokları Hollanda'da eğer sansin varsa parça orada vardır. Hollanda'dan gelmesi daha kısa sürüyor. Eğer orada yoksa parça büyük ihtimalle Japonya'dan geliyor, tabi süre daha uzun oluyor.
    Su durumda senin yapabileceğin tek şey bütün servislere tek tek sormak. Ve bı servisin elinde o parça olsun diye dua etmek
    www.motoliz.com kardesler motorun ( yamaha servisi ) sitesi buradan servisin telefon numarasına ulaşabilirsin. Burada belki vardır varsa sana yardimci olurlar.

tomass, teşekkür ediyorum. yarın burayı da ararım. bulana kadar uğraşırım artık. eğer dediğin gibi japonya'dan falan gelecekse o parça, fiyatını düşünemiyorum

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Parcanin nereden geldigi fiyatı değiştirmiyor. Sen normal ucretini oduyorsun. Sadece eline ulaşma süre uzuyor. Tabi söyle bir ihtimalin de var eğer parça fiyatının %10'u kadar fazla ödersen acil sipariş verip daha çabuk getiriyorlar.

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    ee akinosan sonuç olarak alabildinmi o aradığın parçayı,ve ne kadar fiyat ödedin?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:42 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:39 AM ----------

relique bende xt125x düşünüyorum.grenaj fiyatları nasıl acaba?motoru için ybr ile aynı diyolar.ybr ile aynı parçalar mı kullanılıyo motorunda.performans olarak ybr ile aynı mı bu motor?bilgilendirirsen sevinirim.
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı of_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee akinosan sonuç olarak alabildinmi o aradığın parçayı,ve ne kadar fiyat ödedin?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:42 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:39 AM ----------

relique bende xt125x düşünüyorum.grenaj fiyatları nasıl acaba?motoru için ybr ile aynı diyolar.ybr ile aynı parçalar mı kullanılıyo motorunda.performans olarak ybr ile aynı mı bu motor?bilgilendirirsen sevinirim.
    dostum, o parça işinden vazgeçtim. onun yerine uygun bir hortumu iki kelepçe ile başından sonundan sabitleyip manifold yerine koyduk. bir sorun yok. hatta tamirciler "xt600 için de aynı yöntemi uyguluyoruz, parça değiştirmekten iyi" diyorlar. açıkçası buradaki yamaha servisi pek güven vermediğinden parça sipariş etmedim.

grenaj fiyatları ile ilgili bir fikrim yok. ama grenaj plastiğinin kalitesinden memnun olmadığımı söyleyebilirim. benim grenajlar olduğu gibi renk atmış durumda. güneş altında bırakmaya gelmiyor. boya masrafı da 150-200 arası tutacak. sticker hariç tabi. şu ara masraf yapmak istemediğimden onu da erteliyorum hep.

eğer, söylendiği gibi yamaha ülkemize gelir de bizleri beldeyama'dan kurtarırsa, adam gibi servis ve yedek parça hizmetine kavuşuruz sanıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı of_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster

XT 125 YBR ye göre daha seri.
    Grenaj fiyatları ucuz
    grenajların her bir parçası 60-70 Tl
    Ön kafa grenajı
    Arka kuyruk grenajı
    depo yan grenajları(2 adet)
    sele altı grenajları(2 adet)
    Ön çamurluk,ve üzerindeki parça olmak üzere toplam 8 tane grenajı var.
    Grenajlar ucuz ama çıkartmalar 135 Tl tutuyor.
    XT125 ile YBR nin aynı parçaları kullandığını sanmıyorum.
    Ben bir aydır araştırıyorum
    benzer bir parçasını henüz rastlamadım.

arkadaşlar cok acil yardım bende xt125x var arka rulmanı bozuldu hafıf sallantı yapıyo bu rulmandan nerde buluruz ozel bı rulmanmıs baska olmuyomuş yardımınız için teşekkürler

umutermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zugo5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cok acil yardım bende xt125x var arka rulmanı bozuldu hafıf sallantı yapıyo bu rulmandan nerde buluruz ozel bı rulmanmıs baska olmuyomuş yardımınız için teşekkürler
    özel bir rulman filan değil ben geçen ay değiştirdim çıkan rulmanı al bir Rulmancıya git muhakkak bulursun.

Motosikleti
    2008 Yamaha XT125x gitti, 2012 Cbr250 geldi.
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özel bir rulman filan değil ben geçen ay değiştirdim çıkan rulmanı al bir Rulmancıya git muhakkak bulursun.
    bnde xt125x kullanıcısıyım geçen gün gayet hızlı giderken bnm rulmanlarda dağıldı ALLAH korudu ki kaza bela geLmedi başıma. rulman olarak savaşkayan'ın dediği gb bi rulmancıya gidip "6202" istiyorum dersen yardımcı olur. "ORS" veya "FAG" markalı almanı tavsiye ederim en kaliteli olanlardır. fiyatlarıda aşşağı yukarı çifti 15 TL fln.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler