Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

voltaj çok yüksek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    arkadaşlar iyi ramazanlar hepinize,benim sorunum ,liberty200 motorumun aküyü fazla şarz edip şişirmesi.servisi konjektörden dedi değiştirdim sorun aynı devam ediyor.yüksek devirde 15.5 16 vatt ölçtük.normali 12,13 vatt olmalıymış.bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Gündüz farın açık mı?Far çalıştırma anında yaklaşık 9 amperlik akım çektiğinden bahsetmişti servisi eğer kapalı ise bir süre veya sürekli farı açık tutmayı deneyebilirsin..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Şarj

Vatt diye yazdığınız kelime volt olacak.15,5-16 volt gerçekten şarj için yüksek.14,4 volt olmalıdır.Bunuda konjektör ayarlar.Başka sebeb ise alternatör diyotlarının bozulması olabilir.Ayrıca konjektör bağlantısında kablo yanlışlığı olabilir.Konjektör şase almıyor olabilir.Motorsiklet tamircisi yerine donanımlı bir oto elektrikçisine git.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    yardımınız için teşekkürler birde oto elektrikçisine gidip baktırıcam.iyi usta bulmak zor hem iş yok derler bu tip işlerede burun kıvırırlar daha önceki tecrübelerimden biliyorum.yinede bir şansımı denicem.herkese iyi geceler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HARLEY GÖRÜNÜMLÜ ÇELİK
    keşke aynı sorun bende olsa,
    motoruma havalı(tüplü kamyon)korna takdım,
    o dedigin volt tam benim aradıgım volt
    gel tesistalarımızı degişdirelim...!

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    konjektör statörden gelen elektriği sabit voltaja getirip, aküyü şarj eder. akü tam dolduğunda ise şase bağlantısından motorun şasesine verir akımı.
    eğerki şase bağlantısında herhangi bi sorun yoksa statöründen aşırı yüksek akım geliyor demektir, statörünün ölçülmesi gerekir voltmetre ile.
    elektrik işinden iyi anlayan birine bir an önce git çünkü ağrısa statörde ise yeni aldığın konjektörün de yanabilir.
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler