Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 RF ön fren sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motoru alalı 1 ay bile olmadı şaunda 450 km de, ön freni sıktığımda ciyak ciyak ses çıkıyor neden olabilir, bi türlü anlam veremedim. servisi 500-600 km olunca bakıma getir dedi 500-600 olmasını bekliyorum ama trafikte bana cinnet geçirtiyor bu ses, servisine telefon açtım dedilerki daha motor yeni olduğu için balatanın üstündeki bakırlar kullandıkça eriyecek eridiğinde o ses kalkıcak dedi ama 450 km sonunda erimezmi yahu deli oldum neden kaynaklanıyordur bi yardımcı olabilirmisiniz....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    motor muhtemeelen çinli ve balataların ötüyor.. normal sayılabilecek bi durum, baalata spreyi sık bide öyle dene..
    GKN MOTORS

benimki 10.000 km de ama hala ötüyor. frenlerin tutmasında herhangi bir problem yok. ama o ses insanın sinirini bozuyor ama benim farkettiğim güzel bir özelliği insanlar karşıdan karşıya geçerken ben fren sıkıyorsam sesi duyup kenara çekiliyor kornoya gerek kalmadı:D

shell ürünü olan POWER PLUS fren balata temizleyicisi var o günlük fren ötüşlerini önlüyor ama kuruduktan sonra frenlerin ötmeye devam edecektir.

astral09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Disk frenlerin en büyük dezavantajı balatalar açıkta olduğundan üzerinde toz birikiyor.BU balata üzerinde birikerek yapışan toz fren sıkınca çizilme sesi çıkartıyor.Bunun için balataların oraya tanzikli su tutun sesin gittiğini göreceksiniz...Bu durum ucuz motorlarda çok ortaya çıkan bi sestir.
    Alıntı beureake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alalı 1 ay bile olmadı şaunda 450 km de, ön freni sıktığımda ciyak ciyak ses çıkıyor neden olabilir, bi türlü anlam veremedim. servisi 500-600 km olunca bakıma getir dedi 500-600 olmasını bekliyorum ama trafikte bana cinnet geçirtiyor bu ses, servisine telefon açtım dedilerki daha motor yeni olduğu için balatanın üstündeki bakırlar kullandıkça eriyecek eridiğinde o ses kalkıcak dedi ama 450 km sonunda erimezmi yahu deli oldum neden kaynaklanıyordur bi yardımcı olabilirmisiniz....

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    benimki 26 binde. ön freni az sıkınca ötüyo ama iyice sıkınca hem çok hoş tutuyo hem de ses yapmıyo. denemelisin ;)

Hasta adı:beureake.Teşhis:Fren balata ve disk sesi.Reçete:1adet würth balata spreyi alınır.Ön frene sıkarak yeteri miktarda tatpik edilir.Gözle temasından sakınınız.Bende aynı sorunla savaştım.İlacım bu.Gözüne kaydırma.Gerçekten çok berbat.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Bende de var 6000' de hala o ses var. Çok önemli değil klasik çinli sorunu.
    undefined

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fren diskse öter, çabuk birikiyor toz ondan oluyordur, uyarıcı oluyor gelene karşı, ben seviyorum o sesi

Comfirmation Bias

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sesin sebebi balataların orantılı şekilde aşınmıyor olması bu nedenle balatanın bir kısmı erken eriyor bir kısmı ise daha kalın şekilde kalıyor sonrasında ise her fren yapışınızda önce kullanılmayan kısım fren yapmaya başladığı için o ses meydana geliyor.

Spreyler geçici çözümdür.

Kalıcı çözüm istiyorsanız balatalar sökülür ve zımparalanarak ilk günki gibi balatanın heryeri homojen(aynı kalınlığa) hale getirilir sonra bir güzel spreylenir ve yerine takılır. Sonuç sesten eser kalmaz.

DipNot: sprey kullanıldıkdan sonra ilk 100km dikkatli kullanın fren performansı düşük ve disk üzeri kaygandır

EnDipNot: balata sesi bu yöntemle kesilmesi ile birlikte ömrü kısalır ve tekrar bu sorun 500 600 km de karşınıza çıkar kesin çözüm ise bunu yaptıkdan sonra iyi bir ustaya balataların fren ayarını yaptırmaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler