Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Virago 535 için projeler ve paylaşım konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    XV535s Oldskool Bobber Project,Arabası:JDM stp CRX
    Bilmiyorum konunun önceki sayfalarına göz attın mı, orada bu camdan bahsettim ismi "fly screen" 130 dolar gibi bir bedeli var ancak motora yakışıp yakışmayacağını görmem için karakalem bir eskizini yapmam gerek onunlada şu sıralar uğraşamıyorum yaz okulundan ötürü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    bu şarj probleminin viragoların belli bir modele kadar olanlarında sık görüldüğünü duymuştum. akünün hızlı zayıflaması gibi birşey bende de var ancak yinede sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

bu arada supap demişken,

silindirlerin tekinden 'çap çap çap' tarzı bir ses geliyor benden devamlı. supap ayarları ile oynamıştık, sonuç vermedi. başka bir usta ise bunların hepsinde var bu hiç dokundurtma sorun değil demişti ama ses yinede hoş olmuyor. bir başka usta bilyalar bilmemnereye dokunuyordur ondandır tarzı bir lafta etmişti. konu hakkında fazla bilgisi olan var mı? düzeltilebiliyor mu, değer mi, gerçek sorun nedir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Motorum çıktı şu an yürüyor, ama ben yine atolyeye soktum ayarları devam ediyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:52 PM ----------

Motoru çalıştırdıktan sonra bir Harley kullanıcısı geldi motoruma sövdü epey siniri bozuldu sonrada, "Biz bir ton para veriyoruz şu sesi almak için Harleyden, sen iki boru kaynattırdın Virago'dan aldığın sese bak" dedi

Bu iyiye işaret sanırım ama ben biraz kısacağım bu sesi bir şekilde Antalya'ya götüreceğim zaman. Eğer Ankara'da ofansif sürüş yapan biri olsaydım bu susturucular mükemmel olurdu ama ben Ankara'da ufacık bir alanda sürüyorum bu motoru ve tüm işleri bitince seneye Antalya'ya götüreceğim ve oradaki tatil sitelerinin önünden sabaha doğru çok geçeceğim bu yüzden insanlara bu saygızlıgı yapmamam için bir çözüm bulmam gerek.Motorumun şu an kornası duyulmuyor susturucularımdan gerisini siz düşünün artık, pat pat pat pat...

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alıntı BreakerRuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çalıştırdıktan sonra bir Harley kullanıcısı geldi motoruma sövdü epey siniri bozuldu sonrada, "Biz bir ton para veriyoruz şu sesi almak için Harleyden, sen iki boru kaynattırdın Virago'dan aldığın sese bak" dedi
    ses benzese bile motorun çalışma ritmi çok farklı oluyor : )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tabiki, bugun o harleyi yazanenin içine soktuk daha redline girmeden duvardaki sıvaları indirdi, sanayideki herkesin kafası kayık kimse ne yaptığının farkında değil, keyifli olanda bu.Altında chopper yapılmış bir Harley olan sürücünün motorumun sesine bayılması bugünün en guzel şeyi oldu tabi benim için.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:02 PM ----------

oley Alp abi geldi

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister 2004
    Hayırlı olsun Güle güle kullan...

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Tabiki, bugun o harleyi yazanenin içine soktuk daha redline girmeden duvardaki sıvaları indirdi, sanayideki herkesin kafası kayık kimse ne yaptığının farkında değil, keyifli olanda bu.Altında chopper yapılmış bir Harley olan sürücünün motorumun sesine bayılması bugünün en guzel şeyi oldu tabi benim için.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:02 PM ----------

oley Alp abi geldi
    Hosbulduk dostum ... Okumadigim son 3 sayfayi okuyordum Harley kullanicisi (ki onlar genelde hicbir motorun sesini begenmez ) da motorunun sesini begendigine gore, senin motor mukemmel birsey olmus tahminimce... Insallah motorunun ayarlari en kisa zamanda biter de, bu kadar ugrasin sefasini biran once surmeye baslarsin...
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı DARADEVİL24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Güle güle kullan...
    Çok teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 PM ----------

Alıntı _alp_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosbulduk dostum ... Okumadigim son 3 sayfayi okuyordum Harley kullanicisi (ki onlar genelde hicbir motorun sesini begenmez ) da motorunun sesini begendigine gore, senin motor mukemmel birsey olmus tahminimce... Insallah motorunun ayarlari en kisa zamanda biter de, bu kadar ugrasin sefasini biran once surmeye baslarsin...
    Evet zaten o ifade ile yanaştı benim motorumada, muhtemelen motor ciyaklıyordur diye... Sonra çalıştırdık herkes birbirine bakmaya başladı gözler büyüdü falan Sonra duvarın sıvasını indiren Harleyin sahibi motoru inceledi ve sonucun başarılı olduğuna dair beni şiddetle uyardı Senin motorunda tahminime göre bu bahsettiğim Harley kadar desibel veriyordur abi Mert ve Serdar dan motorun hakkında duyduklarıma göre...

Arkadaşlar paraya kıydım yağ flitremi KN taktım 30 lira
    Yağ olarak Castrol 15-40 bizimle birlikteydi,4 litresi 35 lira, bize

İşte seksi yağ flitrem, umarım motorun içinde de bir kaç saniye de olsa bu renkte kalmayı başarır

Duvar yıkan Davidson ve benim XV535 yan yana dururlar iken bir fotoğraf bu da.

Motor ustam arka sokağımızda, ön sokakta ise lastik dükkanımız var, her gün aç kalmış başıboş köpek,kedi,kuş,AT!!! gibi hayvanlara yemek veriyoruz onlarla oynayıp vakit geçiriyoruz buda o kopeklerden bırısı...

Günün sonunda iki tane dev köpek beni kovaladı bir tanesi paçama o kadar yaklaştıkı nefes alıp verişini slow motion ve HD kalitesi ile yaşadım sanki, çok heyecanlıydı yarın yine aynı yerden geçeyim bari...

hayırlı olsun!
    oldu olacak bir fotoğrafını çekseydin şu susturucuların?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Her mesajinda param bitti deyip, ertesi gun 3-5yuz lira harciyorsun.
    Para agaci mi var sizin sanayide.

Neyse, yakinda ustunde gorecegiz seni galiba.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Susturucuların motora takılmış halleri önceki sayfalardan birinde mevcut, henüz susturucuların kromajlı kapakları ve susturucu ıle kapaklar arasına takılacak kapatıcı kromajlı halka takılmadığından ötürü resim çekmedim çünkü zaten motorun susturucular ustundeyken cekmıs oldugum o resımden farksız şu an görüntüsü.
    (eksik olan parçayı anlamışsınızdır umarım, motordan çıkan boruları kapatan kromajlı kapaklar ile benim susturucularımın arasında bir boşluk var şu an oraya bir nevi yama yapılacak resmini çekerim olunca daha iyi anlarsınız)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:44 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:40 AM ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her mesajinda param bitti deyip, ertesi gun 3-5yuz lira harciyorsun.
    Para agaci mi var sizin sanayide.

Neyse, yakinda ustunde gorecegiz seni galiba.

Yok abi ya her gün 30 ar 40 ar ödeme yapıyorum ustama, bir yandan da bu yağ ve yağ flitresi masrafım vardı mecburi, ona gitti işte para.

ustama 110 lira ödedim daha epey var, sosis çantayı ustanın ödemeleri bitmeden alamayacağım sanırım

Ben atolyede yokken motoru yıkamışlar, yıkarken benim ön çamurluktaki kartalı yanlışlıkla düşürmüşler, iyide olmuş sevmiyordum zaten şimdi oraya bir rötüş boyası bulmak gerek yoksa kartalı takıcam yıne söylene söylene...

Susturucuların motora takılmış halleri önceki sayfalardan birinde mevcut, henüz susturucuların kromajlı kapakları ve susturucu ıle kapaklar arasına takılacak kapatıcı kromajlı halka takılmadığından ötürü resim çekmedim çünkü zaten motorun susturucular ustundeyken cekmıs oldugum o resımden farksız şu an görüntüsü.
    (eksik olan parçayı anlamışsınızdır umarım, motordan çıkan boruları kapatan kromajlı kapaklar ile benim susturucularımın arasında bir boşluk var şu an oraya bir nevi yama yapılacak resmini çekerim olunca daha iyi anlarsınız)[COLOR="Silver"]

gördüm o fotoğrafı zaten, biniyorum diyince susturucu işinin tamemen bittiğini sandım!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok malesef...

Susturucuların bır tanesının motora gıden borusu delikti, diğeride saplamaların oradan kaçırıyordu şimdi ikiside yapıldı en iyi şekilde, ses de ciddi bir düzelme oldu, şu an susturucu tüplerin motordan gelen borular ıle bağlantısı sadece bir iki vida ve tutturma... O tüplerin motordan gelen borularla birleştiği yere kelepçe takılacak daha...

Kromajlı, içi amyantlı kapaklar ve kelepçeler takıldığında motorun sesinde yine bir değişme gözlemleyeceğimizi söylüyor ustam umarım biraz daha kısılırda ben de sessizlik için başka yöntemler aramak durumunda kalmam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Susturucularımın halkaları bugun metal işleriyle uğraşan Hasan ustamın meşgul olmasından ötürü başka bir güne ertelendi. Motorum bitmiş olmasına rağmen ustamda duruyor şu an, motordaki tüm vidalar kontrol ediliyor, ayarlar devam ediyor.

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Hadi hayırlısı bakalım son halini ve ses videosunu merakla bekliyorum.Airbrush konusundada dikkatl olmanı tavsiye ederim.ben bir ara önceki mototorum için çok araştırdım.iyi ustalar iyi para istiyor bazı yapılan çalışmalar çok çabuk matlaşıyor ve iğrenç görüntü oluşturuyor.Sonra motor rezil gözüküyor.iyi işçilik ve çok iyi malzeme ile çok kaliteli vernik işçiliği gerekiyor ama fırın boya kadar uzun ömürlü olmuyor maalesef.Birde bana benim sorun/fiyat için mesaj atıcaktın bekliyorum acilen
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Merhaba, sana mesaj attım ama göndermede problem yaşamışım belli ki.Ustam not aldı senın ıhtıyaclarını bır kac arkadasına haber verdı ellerınde mevcut degılmıs parcalar,fıyat çıkartabilen onu arayacak,ben de seni haberdar edeceğim kusra bakma uzun surdugu ıcın. Airbrush konusunda Türkiye'nin en iyisi ile görüşmekteyim, ileride ondan öğrendiklerim doğrultusunda kendim yapabilirim Airbrush'ımı. Zaten şu an komple seti de mevcut. Karakalemim kadar Airbrush'ım da kuvvetlenince ben de girişmeye başlarım yavaş yavaş motosiklet ve arabalara.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:59 PM ----------

Arkadaşlar benim motorda atolyedeki resim, belge vb malzemeleri döküp orda burda asılı olan şeyleri şangır şungur yere indiriyor durum ciddi, Alp abi rakibinim Motorum yarın ostime gidiyor susturucuların kelepçeleri bitiyor. Sonrasında motorun keyfi değil önemli olan ihtiyacları ise lastikler ve şarj sorunları...

Sahibinden.com a girip almayı düşündüğünüz tüm Viragoların hepsinde bir sorun illaki vardır,sahiplerine bir sorun çoğu size kusursuz, emsalsiz, fişek gibi şeyler söyleyeceklerdir. Halkımızın bu huyundan tiksiniyorum cahillik ve altındaki makinanın hakkında hiç bir fikrinin olmaması ne kadar acı bir şey. Birde olan sorunları bilipte kabullenmeme hazımsızlığı var çoğu kişide! Sorunlu ise adam gibi söyleyeceksin, motosiklet bu iki tekeri var sonra çok vicdan azabı çeker bir şey olduğunda kişi ama çoğu kimse bunları düşünmüyor. Ben motoru kusursuz hale getirmeye çalışıyorum, ileride hem kafam rahat olacak hemde motorumu ileride alacak olan kişi, ilgilendiği motor hakkında çok büyük bir bilgi arşivine sahip olacak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 PM ----------

YAMAHA (Virago) XV535'den sonraki muhtemel motosikletim bunlardan biri olacaktır yüksek ihtimal.

Kawasaki VN800 Drifter (Indian Replica)

Harley Davidson Sportster 883

Honda Shadow VT 750 Spirit

Honda Shadow VT 750 Black Widow

Bu 4 seçenekten en kuvvetlileri VN800 ve Spirit, çünkü daha makul fiyatlara bulunabiliyorlar.

V motor olsaydı Regal Raptor Spyder ı da tercih edebilirdim...
    Bir bobber yapabilmek için çok fazla imkanım var, hemde Virago'dan daha az uğraşıraştıracağına emimim beni...

Regal Raptor Spyder'a olan sevgimin yanında, bazen kimi forumlarda Regal Raptor kullanıcılarının Virago serilerini yerdiğini ve motorlarını Virago'nun kat kat üzerine çıkarttıklarını görüyorum ve kendimi gülmekten yerlere atıyorum keşke herkes biraz gerçekci olsa. Her motoru kendi hemşerileri ve segmentleri ile kıyaslamayı bir türlü öğrenemeyen çok fazla topluluk var ne yazık ki etrafta. Çinli motor firmalarında tek ayakta kalacak firma muhtemelen Regal Raptor olacaktır ve hızla büyüyecektir, öte yandan avrupa yüzü görmüş olan kaliteli Keeway firması da Regal Raptor ile çekişecektir. Keeway'in çoğu motorları ampülüne, aküsüne,grenajlarına kadar japon parçalara sahip, bu firma biraz cc büyültüp firmanın ciddiliğini dünya ya ispatlamalı diye düşünüyorum.LandCrusier modeli de harika bir Fat Boy replikası, V motoru küçük olmasaydı ondan da bir tane alabilirdim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:47 PM ----------

Bu da Keeway LandCruiser

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:07 PM ----------

Yeni takılan susturucularımdan değil fakat susturucuların olduğu taraf motorun diğer yanına göre daha dolu duruyor bu yüzden en yakın zaman da şafta çanta işini halledeceğim, susturucuların hemen karşısında durmayacağı ve farklı bir nesne olması sebebiyle anti simetrik olacak ben de motoruma bakıp işte oldu diyeceğim...

İdareten size bir kaç resim koyuyorum,yarın bitmişlerinide gösteririm, video işini nasıl yapacağız bilmiyorum 1-2 gundur youtube da vıdeoların yuklenme problemı var...

gördüğünüz üzere plaka bütünlüğü bozuyor, bir gün oda gazabıma uğrayacak...

Buda, benim CRX le kuzen akşam konut kent'e gitmek üzere dükkandan ayrılırken...
    Köpeksiz yapamıyoruz gördüğünüz üzere her gün bir it çıkıp geliyor

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    mert'in plakayı gördünmü breaker? iyi duruyo ama yasal mı bilemiyorum, muayenede sorun çıkarmamışlar.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gördüm dostum, eski motosiklet plakalarının çoğu öyleydi zaten, mühürlü olduktan sonra bir tehlikesi yok ama benim motorumun tüv stickerı falan var üzerinde şimdi ufak bir plaka bastırıp mühürletsem bile sticker işi gerekecek. Bu yuzden sanayide arkadaşlarıma ufak bir plaka bastırıp illegal olarak dolanabilirim polis durdurup ceza ile beni tehdit edene kadar. Yada bu buyuk plakayı şaftın oraya alacağım camurluktaki plaka deliklerine bir çözüm bulabilirsem... ki şimdi buraya yazarken buldum, neden o delıkleri custom chopperlar için imal edilen sivri uçlu vidalarla kapatmıyorum ki

Ahanda bunlarla...

Yaşasın senin sorun sayesinde en yakın zamanda plakama el atacağım sanırım

Hep böyle beklenmedik anlarda fikir kusuyorum zaten, feyizoğlunun stoklarında yokmuş şu an bu malzeme, o zaman ben de bunun aynısının sibop kapağı olanı var onunla denerim, çözerim bir şekilde ama şaftın oraya ayak yapmakla uğraşmak için şu sıralar vaktim yok haftaya perşembe sınavım var ingilizceden, gerginim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:07 PM ----------

Bu arada giderken pek hissedilmiyor ama park edip üstünden indiğinizde motorum dansöz gibi çalkalıyor, bunda V motor var o yüzden vibrasyon pek olmaz gibi bir şey söz konusu değil bunu hazır aklıma gelmişken söylemek istedim, park halindeyken şangır şungur oynuyor Harleyler gibi

mutto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    50TT, XRV 750
    Dostum, topiği baştan sona okudum. Açıkcası hayran kalmamak elde değildi Hem motosikletinle vakit geçirmen hem de keyifli anlatma tarzın çok güzel. Bu keyfini bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkürler. Sevgilerle
    Kuyuya taş atan kişi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mutto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, topiği baştan sona okudum. Açıkcası hayran kalmamak elde değildi Hem motosikletinle vakit geçirmen hem de keyifli anlatma tarzın çok güzel. Bu keyfini bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkürler. Sevgilerle
    Geçiştirmeden baştan sona konuyu incelediğin için teşekkür ederim, motorla ilgili uğraşlarımı uzun uzun yazıp anlattıktan sonra onları birilerinin okuyup incelediğini bilmek güzel bir duygu. Sizlerin ilgisi sürdükçe motoruma yaptığım değişiklikleri yayınlamaya devam edeceğim...

Benden de sevgiler

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler