Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Stunt Bike'ta yaglama sorunu ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    beni bilen bilir , stunt yapmaya merakliyimdir , kendi capimda biseyler yapmaya calisiyom ama yakin zamanda bu isi profesyonel yapmak icin calismalara baslaycam . Ama aklima bi soru takildi . Mesela elin oglu ontekeri kaldiriyo ve bir sure motosiklet dik pozisyonda hareket yapiyo .bu pozisyonda yag pompasi karterden yag alip yaglama gorevine devam ediyomu yoksa o sirada yaglama kesiliyomu ?
    Bilen abi abla ve kardeslerimden anlatmasini rica ediyor ve hepinizi ellerinizden opuyorum
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    bilen yokmu yaffff :(
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    // honda beat scv100f
    stunt işine benim gibi merak sardıysan araştırman lazım o motorların ne kdar özel hazırlandıını ne kadar para harcandığını ve bir takım değişikliklerin olduğunu. yani o motorlar standart değiller biliyorsun eğer orjinal bir motorla stunt yapmaya çalışırsan hele ki baya bi çok gidersen motor yatak sarar kalırsın öyle. onn için motoru fazla dik tutma gerisi hikaye :D benim motorla tek teker yaparken 100 metre kaldırıyosam 50 -60 metre de düz gidiyorum ki motor yağlama yapsın sonra tekrar tek tekere devam aynı o mantıkla düşün. kolay gelsin başarılar...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Motoru çalıstırdığınızda yağ pompası yağı her yere dağırmış oluyor o yağda hemen motorun içinden boşalmaz anlıyacağınız motor yağsız kalmaz
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    // honda beat scv100f
    mach1, sen baya bi dene o hareketi bak nooluo motora :D tek teker yapıo musun ben çok yapınca motor sanki sallanmaya başlıuo hawada bırak da iniim ben dio onn içn

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bak sen Bakımsız rus tarzanına... Büyümüş adam olmuş da stuntmuş ptuntmuşda....

Sorunu cevaplıyım.... Onların karter haznesi farklıdır... Ona göre dizayn edilmiş...Hesabını yapmışlardır hiiç kafanı yorma..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    guclü bi yağ pompası bu sorunu çözebilir
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı kingsemo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mach1, sen baya bi dene o hareketi bak nooluo motora :D tek teker yapıo musun ben çok yapınca motor sanki sallanmaya başlıuo hawada bırak da iniim ben dio onn içn
    Beat ve Cbrla çok yaptım ama onlarda böyle hiç bir sorun yaşamadım senin motorun yağ pompası aşınmış olmasın
    Drift Religion

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı kingsemo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stunt işine benim gibi merak sardıysan araştırman lazım o motorların ne kdar özel hazırlandıını ne kadar para harcandığını ve bir takım değişikliklerin olduğunu. yani o motorlar standart değiller biliyorsun eğer orjinal bir motorla stunt yapmaya çalışırsan hele ki baya bi çok gidersen motor yatak sarar kalırsın öyle. onn için motoru fazla dik tutma gerisi hikaye :D benim motorla tek teker yaparken 100 metre kaldırıyosam 50 -60 metre de düz gidiyorum ki motor yağlama yapsın sonra tekrar tek tekere devam aynı o mantıkla düşün. kolay gelsin başarılar...
    eywallah
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çalıstırdığınızda yağ pompası yağı her yere dağırmış oluyor o yağda hemen motorun içinden boşalmaz anlıyacağınız motor yağsız kalmaz
    ama o pompada yagi karterden aliyor , tekteker pozisyonda yag motorun baska kismina kacar ve yag pompasi yag alamaz ...
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak sen Bakımsız rus tarzanına... Büyümüş adam olmuş da stuntmuş ptuntmuşda....

Sorunu cevaplıyım.... Onların karter haznesi farklıdır... Ona göre dizayn edilmiş...Hesabını yapmışlardır hiiç kafanı yorma..
    len tekteker dedim kralini yaptim , stoppie dedim onuda yaptim . neden ciddi anlamda calisip stunt bike yapamayim senin gobegin var yapamazsin diye kiskaniyon dimi
    ba$ima birde karter haznesi masrafi cikardin
    Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guclü bi yağ pompası bu sorunu çözebilir
    yag alamadiktan sonra en guclusu olsada farketmez

Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    1-2 dakikadan bişey olmaz
    Drift Religion

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Yağ pompası karter'in neresinde duruyor? Karter kaç litre yağ alıyor ve motor dik dururken yağ, pompadan ne kadar mesafe uzakta kalıyor? Eğer pompadan tamamen ayrılıyorsa tabiki yağ pompalayamayacaktır.
    Motor düzken yağ seviyesine bakın. Ağzına kadar yağ doldurulmadığı için tahmini olarak karterdeki boşluğu hesaplayın veya kafanızda hayal edin.
    Motoru dik duruma getirin. Hayal ettiğiniz boşluk motor dik duruma gelince sıvıların aktığı yönün tersinde kalacağı için pompaya yağ ulaşıp ulaşmadığını az çok tahmin edebilirsin.
    Aklıma bunlar geldi. Umarım faydası olur.

Bir diğer önerim 2zamanlı kullanın, onların böyle bir sorunu yok
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 dakikadan bişey olmaz
    surekli oldugunu dusunursek 4uncu veya 5inci 1-2 dakikada motoru kucagimiza almis oluruz
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ pompası karter'in neresinde duruyor? Karter kaç litre yağ alıyor ve motor dik dururken yağ, pompadan ne kadar mesafe uzakta kalıyor? Eğer pompadan tamamen ayrılıyorsa tabiki yağ pompalayamayacaktır.
    Motor düzken yağ seviyesine bakın. Ağzına kadar yağ doldurulmadığı için tahmini olarak karterdeki boşluğu hesaplayın veya kafanızda hayal edin.
    Motoru dik duruma getirin. Hayal ettiğiniz boşluk motor dik duruma gelince sıvıların aktığı yönün tersinde kalacağı için pompaya yağ ulaşıp ulaşmadığını az çok tahmin edebilirsin.
    Aklıma bunlar geldi. Umarım faydası olur.

Bir diğer önerim 2zamanlı kullanın, onların böyle bir sorunu yok
    goster bana 2 zamanli 4 silindir bi 600 makina , hemen alcam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)