Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

lütfen acil yardım. chopper amortisor açma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    JİNLUN 250-5
    arkadaşlar bugun işlemleri tamamladım. 3 bakla aldım. herşeyi ölçerek çizerek yaptım zaten.. yaylanma payınıda hesaba katarak 3 bakla çok güzel oldu. sürüşte ve tümseklerde hiçbir sorunu yok.. 2 kişi ile gezdim tam istedigim gibi oldu...
    yalnız bu işlemi yapacak arkadaşlar önce kısa amortisor bulmaya çalıssınlar. yoksa en azami ölçüde bunu yapsınlar.

foto koyabilirsem yüklemeye çalışcam..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hknpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun işlemleri tamamladım. 3 bakla aldım. herşeyi ölçerek çizerek yaptım zaten.. yaylanma payınıda hesaba katarak 3 bakla çok güzel oldu. sürüşte ve tümseklerde hiçbir sorunu yok.. 2 kişi ile gezdim tam istedigim gibi oldu...
    yalnız bu işlemi yapacak arkadaşlar önce kısa amortisor bulmaya çalıssınlar. yoksa en azami ölçüde bunu yapsınlar.

foto koyabilirsem yüklemeye çalışcam..
    hallettin demek sevindim, nasıl yaptın benimde yapmam lazım. anlat bakalım

Motosikleti
    JİNLUN 250-5
    kartalizma07 bugun de motor camiasini gezdim ve sonuç onlardan da gelmeyince kesmeye karar verdim..
    aldıgım yedek amortisor benimki le aynı boyuttaydı. ölçme yaptım. tekerin çamurluga nekadar girecegini nekadar kessem kaç cm düşecegini ve yaylanmada ne kadar tekerin içeri girecegini hesapladıktan sonra, aldım amortisorleri
    garajımızda kankamla beraber amortisorlerın alt bölümünden 4cm hesaplayarak spiral le kestim. parçaları çıkarttıktan sonra amortisorde manuel olan sertlik yarını en üst e getirdim... yoksa vurma yapacak ve daha fazla yaylanacaktı.

bu anlattıklarımı vakit bulursam çizimlerimi ve az da olsa fotoları koymaya çalışcam..

iyi çalışma olmuş tebrik ederim, emeğine sağlık umarım bende hallederim. merakla bekliyodum cevabını.

eski amortisör

yeni amortisör

aşağıdaki resimlerde bahsettiğim zincir sürtmesi

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşım senın yapacağın eğer tek sorunun zıncır ise,
    o yayı oradan kestir,
    dier tarafa ayaklıga ve şasiye tırnak kaynattır,
    ayaklık yayı dier tarafta olsun,

daha az uğraştıracaktır seni o işlem,
    en fazla 30 dk alır,
    tabii bir ufak spıral kesme taşı,
    ve birde mini taşıma kaynak makınası lazım,
    umarım hallolur...

Kolay Gelsin...

bu arada bende mondıal kh 100 CUP amortisörleri var iki adet,
    haberiniz olsun....
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

hızır serkan yetiştin yine. fikir güzel aklıma gelmemişti. değerlendirmeye çalışırım. ama ben yapamam malzeme ve teknik açıdan ustaya böyle yapalım derim yaparsa o yapar. çok saol

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    aynısı benım motorda başıma gelmıştı,
    benım motorda direksiyonu düşürünce vıtes pedalınıda aşağı aldım,
    fakat yan ayaklık yayları dıştaydı bizim,
    ve her seferınde yaya sürtüyordu,
    bende kestım tırnagını içerilere verdım ve hem görüntü temizlendi hemde sıkıntım kalmamıştı,,,

Kolay Gelsın.
    Umarım Halledersın...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

eyvallah saol

xhaydrac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zararı olurmu kestirsek, ben az bişey kestircem görüntü veya keyif için değil.
    yoksa eskilerini takıcam, bu şekilde binilmiyo zincir sürtüyo.
    yardımcı olursan sevinirim.
    merhaba,dılımın dondugu kadar yardımcı olmaya calısayım.oncelıkle amortısoru sokmek ıcın helezon yayı sıkıstırman gerekecek ben bunun ıcın elektrıkcılerın kullandıgı kablo bagı kullandım ama cok ırılerı var boyu 50 cm kalınlıgı serce parmak kadar, her amortısore 4 tane kullandım.bunları yayın ıcınden gecırıp her bırını azar azar sıkıyorsun, boylece yay sıkısıyor,amortısor bırazda olsa bosa cıkıyor.ust baglantının bıttıgı yer ıle assagı dogru duran tasın arasına bır tornavıda sokup bıraz kastırıyorsun,aralıktan bakarsan orada 16 anahtar ıle gevsetecegın somunu goreceksın, ust baglatıdelıgının ıcındekı lastıgı ıterek cıkar ve o delıge saglam bır tornavıda sok. sonra o 16 lık somunu gevset, o tornavıdayı soktugun ust baglantı gevseyecek sola cevırerek cıkart.burda onemle dıkkat edecegın nokta, yayı gerdırdıgımız kablo bagının saglam olması yoksa yay fırlıya bılır. ben yaydan uc bakla kestım ve bu arada amortısorun mılınıde kesmen gerekecek.bence motordakı baglantı yerlerınle oynama,bozacaksan amortısoru boz cunku alt baglantı veya ust baglantı ıle oynarsan amortısorun acısı degısıyor o zaman tam randımanlı calısmıyor. ınsallah bırseyler anlata bılmısımdır. saygılar

Alıntı xhaydrac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,dılımın dondugu kadar yardımcı olmaya calısayım.oncelıkle amortısoru sokmek ıcın helezon yayı sıkıstırman gerekecek ben bunun ıcın elektrıkcılerın kullandıgı kablo bagı kullandım ama cok ırılerı var boyu 50 cm kalınlıgı serce parmak kadar, her amortısore 4 tane kullandım.bunları yayın ıcınden gecırıp her bırını azar azar sıkıyorsun, boylece yay sıkısıyor,amortısor bırazda olsa bosa cıkıyor.ust baglantının bıttıgı yer ıle assagı dogru duran tasın arasına bır tornavıda sokup bıraz kastırıyorsun,aralıktan bakarsan orada 16 anahtar ıle gevsetecegın somunu goreceksın, ust baglatıdelıgının ıcındekı lastıgı ıterek cıkar ve o delıge saglam bır tornavıda sok. sonra o 16 lık somunu gevset, o tornavıdayı soktugun ust baglantı gevseyecek sola cevırerek cıkart.burda onemle dıkkat edecegın nokta, yayı gerdırdıgımız kablo bagının saglam olması yoksa yay fırlıya bılır. ben yaydan uc bakla kestım ve bu arada amortısorun mılınıde kesmen gerekecek.bence motordakı baglantı yerlerınle oynama,bozacaksan amortısoru boz cunku alt baglantı veya ust baglantı ıle oynarsan amortısorun acısı degısıyor o zaman tam randımanlı calısmıyor. ınsallah bırseyler anlata bılmısımdır. saygılar
    ben yapamam ustaya yaptırırım saol bilgilendirdiğin için. bi şekilde halletmem lazım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)