Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bujide Atesleme yok

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaslar.icinizde motordan anlayan birisi vardir eminim.Lütfen bana yardimci olursaniz sevinirim.benim motor 50cc Daelim S Five.Birtürlü bujide Atesleme yok neden olabilir bana anlayanlar lütfen bilgi versin.Degisen Parcalar Sarj Dinamo,bobin,kablo ve buji, kontagi Dinamo cikisi 50V var sonra Elektronik kutuya giren kabloda,fisi bu kutudan cekince 50V var fisi takinca bi sey ölcülmüyo.Dolaysiyla bobinede elektrik olmadigindan Bujidede atesleme gerceklesmiyo.ANLAYAN VARSA LÜTFEN BANA YARDIMCI OLSUN tesekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş okadar şey değişmiş bulamadınızmı hala ? ozaman kardeş kutu dediğin beyinmi ondamı sorun var yada anlattıklarına göre o kutu işte kendin söylüyorsun akü tamam, sigorta tamam, kablolar tamam, beyin tamam, buji ateşleme tamamsa, benzin ve karbüratöre bak sıralama böyle sırasıyla bakacaksın ki zaten kutu diyorsun

Ateşlemenin olmaması şunlara bağlıdır.
    Ateşleme sensörü
    (krank milindeki kasnakta bulunur manyetodan ateşleme zamanını okur Mıknatıslı bir çalışma prensibi vardır bu parça bozuksa ateşleme olmaz)

Ateşleme bobini

( Bujiye gereken akımı gönderir . Sıvıya karşı dayanıksızdır tükürsen yanar ) Sorunun bunlardan birisidir

Motosikleti
    nımızı borelli 150 scooter -2006
    arkadaşım bende 150lik scooter var motorların çalışma prensibi hemen hemen aynı ondada ateşleme sorunu vardı bi ara herşeyi degiştik olmadı sonra beyini degiştim oldu yani beyin yanmıştı sende de aynı sorun olabilir bi dene kolay gelsin
    [B][I]..:::BenÇokAyrıLıkLarYa$adımOyüzdenßitiŞikYazdım HerŞeyi:::...:[/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)