Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Silindir büyütme YARDIM!

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar 150cc çin malı racing motorumu 185cc yapmak için silindirden aldırıp piston atmayı planlıyorum yapan arkadaşların motoru bayağı hızlı
    Fakat fabrika çıkışı 185 cc kadar hızlı mı acaba

sorun
    duyduğuma göre orjinal fabrika çıkışı silindirin alt ve üst kısmının çapı atıyorum 67mm gibiyken silindirin ortasına doğru 1mm kadar büyük olurmuş çap motor rahat çalışsın diye 68mm gibi otomobillerde bu hep böyleymiş rektefeden sonra bu bombeyi veremiyo imiş motor yenileme yapanlar siz böyle bi şey duydunuz mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yok öyle bişey . Silindir düzdür, kavis verirsen zorlanarak çalışır. segman kırar.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ustası değilsen hiç kalkışma bu işe, hız o kadar istenecek bir şey değil, mazallah düşünsene o silindirlerden bomba gibi pistonların fırladığını :(

ben sanayideyim burada kamyon ve oto rektefiyecileri var oto ve kamyonda silindirin ortası biraz daha yayvan boşluklu diyolar benim sormak istediğim bir noktada bizim çin malı motorlarda fabrika vermişmidir bu silindir ortası rahatlamayı

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok öyle bişey . Silindir düzdür, kavis verirsen zorlanarak çalışır. segman kırar.
    bence arkadaşın dediğine göre zorlanacak bişey yok aksine bol çalışır o zamanda ne olur bilmem büyük ihtimal yağ yakar ,benzin yağa karışır, çalışmaz...

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    sen pistonu al silindiri sök.ve sanayiye götur yada iyi bir usta bul,o zaten gereken herşeyi yapar.yaptıramıyorsan buraya gel yardımcı olurum sana
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Alıntı loveliness adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence arkadaşın dediğine göre zorlanacak bişey yok aksine bol çalışır o zamanda ne olur bilmem büyük ihtimal yağ yakar ,benzin yağa karışır, çalışmaz...
    Bence de bilmediğin hususlara dalma kardeşim, sıkıştırma ne kadar verimli ve kayıpları ne kadar az ise motor gücü o ndenli yüksek olur tamam mı canımın içi

@barrokas
    teşekkür ettim sağol yapmak sorun değil de motor yenilemeci var burada.
    bu silindir ortasında rahatlama olayı işte tekrar söylüyorum var mı motorsikletlerde

@motor hocası tamam ciğerim de sen benim bilmediğimi nerden anladın

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de bilmediğin hususlara dalma kardeşim, sıkıştırma ne kadar verimli ve kayıpları ne kadar az ise motor gücü o ndenli yüksek olur tamam mı canımın içi
    ama arkadaşın dediğine göre 67'den 68'e çıkmış sıkıştırma olmuyo ki bol çalışmıyo mu?

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Arkadaşım meslekte tamı tamına 25 yılım var.Bunun 15 yılıda kendi atölyemde geçti ne amerikanı ne japonu ne almanı hiçbir motorda böle sistem yok.Silindirler üsten aşşağıya kadar aynı ölçüde olurlar ama calışmış yıpranmış motorlarda silindirlerde ovelliğe rastlıyoruz budurumuda sıkıştırma oranları düşer motor kolay calışma alışkanlığını kaybetmeye başlarve yağ yakar silindirler rektifiyeye girerek düzeltilir eski çalışma ve sıkıştırma oranlarına geri döndürülür
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

evet haklısın o zaman 0.25 veya daha az diyelim

Bikere sana demedim karıştırdın. Silindirin rahatlaması diye bişey kesinlikle yok Sanki ben yenileştirmedim. Krank mili,kam mili ,honlama silindir rektifiye daha sayam mı

var diyen baba yiğit bekliyorum hadi admin nerdesin yetiş

tamam hocam kızma yha:D bilmemek değil öğrenmemek ayıp hani ben öle söledim sadece bence diyede yazdım zaten

Alıntı loveliness adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam hocam kızma yha:D bilmemek değil öğrenmemek ayıp hani ben öle söledim sadece bence diyede yazdım zaten
    Kardeşim teker teker gelin birinize yazıyom biriniz ben doğuştan yenileştirmeciyim diyonuz, beynimi yediniz bee

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    neler oluyo burda ya kim neyi değiştiriyo açıklayın
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

yok arkadaşlar kızma olmaz bu sitede zaten ama arkadaşlar lütfen bizraz daha alçak gönüllü yazalım lütfen yok olmaz diye değil de ben bilerek olmuyor şeklnde
    konuşurrsak hoş olur biz de moto dan anlıyoz ama illede bunu göstermek için çabalar gerekmez bence

15 senedir bu motorun içindeyim valla ilk sende duydum

hocam lütfen yanlış anlama ama tarzın hoş değil
    ben de nickimi motor profesoru koyacam ahanda

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)