Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Disk kilidi diski bozdu düzelir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Merhabalar,

Benim bir gurup şakacı arkadaşım var, dun gece maltepede dusunmuşler ki benim motorun yerini değiştirirlerse cok komik olur calındı sanarım ben. Ama bu işi yaparlarken on diskte duran disk frenini on tekerin çatalına vurmuşlar. Sonuc olarak kilidin takılı oldugu disk deliği deforme olmuş (belki disk de egilmiştir cok az o kadarını anlayamıyorum) On freni sıktıgım zaman bariz bir sekilde o delikten gecerken tık tık tık sesi yapıyor. Ve hatta fren sıkılı degilken bile cok dikkatli dinlersek gene cok az da olsa o surtme sesi biraz geliyor.
    Simdi serviste on disk fiyatı 408 TL acaba bu problem taşlatma gibi bi şekilde halledilebilir mi ? edilirse bu ne kadar dogru ve guvenli bir durum? Yoksa mecbur 408 tl mi tahsil edecegim canım arkadaslarımdan?
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Biraz Eşek şakası olmuş. Neyse, Diski söktürüp sanayide sadece o delik etrafına usta bir el kucuk darbelerle vurarak duzeltebilir ama hata payı yüksek. Bu şekilde devam ederse o çıkıntı balatanı sürekli bozar ve fren performansını etkiler. biliyorsun. Bence tahsilatı yap değiştir kardeşim. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Valla bence git tahsıl et en dogrusunu yaparsın onlarda eşşek şakasının cezasını çekmiş olurlar.Böyle şakamı olur yaa.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    tornada düzeltiyorlar kardeşim bi götür 10-20 bişeye patlar diyorum
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bence bu arkadaşlara başına işçilik hariç 408 YTL masraf açtıklarını çekinmeden söyle. Gerisi insanlıklarına kalmış artık.

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    deliğin olduğu yerdeki çapakları delik kenarlarını hafifçe eğelersen düzelir .
    Biraz ince , ince uğraşman lazım ama çapağı görüyorsan olur öyle.
    Teorik olarak tabi . Tornaya sokmakta çözüm ama tüm diski tornada inceltmek
    bence dikin yüzeyindeki özel sertleştirilmiş alanı bozar .

Arabalarda diskler iş görmez olunca tornaya sokup eh işte biraz daha gitsin
    şeklinde oluyor .

CBR125 kaç disk ediyor yahu .

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kesin çözüm diskin iki tarafınıda toz paso taşlatmak. 15 liranı alırlar.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    bir demirciye gidip el motoruyla bi düzeltmeyi deneyebilirsin

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    En mantıklısı o parayı arkadaşlarından tahsil et dostum.Ne kadar torna bilmem ne yaptırsan da frenlemeni etkileyecek şekilde kötü olabilir...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    HACI BU RESMEN eşşoğlu eşşek şakası olmuş gecmıs olsun 1. kılıtın deforme ettıgı delıgın ıkı tarafınıda elmas spıral ıle ye. 2. verbi tornacıya o çapakları en ii sekılde alır .topkapı gümüş suyu emintaş sitesinde çok tornacı var yılların ustalarıdır cogunu tanırım bi git derim ama sana uzak kalabılır
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    işin kotu yani bu sakacı arkadaslar benim 15 16 senelik dostlarım kafalarına da cokemem yani

Bir cogunuz taslama duzeltmeden abhsetmiş ama bu işin saglıksız bi yanı varmı ben bunu merak ediyorum cunku malum bu motorda on frenden daha onemli bi parca yok sakası da yok :(

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin kotu yani bu sakacı arkadaslar benim 15 16 senelik dostlarım kafalarına da cokemem yani

Bir cogunuz taslama duzeltmeden abhsetmiş ama bu işin saglıksız bi yanı varmı ben bunu merak ediyorum cunku malum bu motorda on frenden daha onemli bi parca yok sakası da yok :(
    güzel kardeşim eger barız bı yamulma gorunuyosa bı resım ekle derım... bu işin yan etkisi olacagını sanmıyorum...içine sinmezse servise götür ama bu tornacı işişni ii düşün
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ya diskin genel olarak yamulup yamulmadıgını anlayamıyorum. Ama sırf deliğin kenarındaki cıkıntı yapmış kucucuk bi yer gorunuyo (dısa dogru kavislenmiş) yani sırf o frene basarkende basmazkende surtme yapcak kadar dısarda gibi gorunmuyo o yuzden yamuldu mu acaba az da olsa diye endişeleniyorum. cunku surtme sesi bariz

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250

slm

tekerleğin dönüşünde sıkıntı yoksa sür motoru belı bır km gidince fren yapa yapa düzelir bendede oldu ben unutup disk kilidini sert bi şekilde park ayagından ındırdım motoru yamuldu sonra fren onu düzeltti

Motosikleti
    xt 600
    diski fazla talaş almaya gerek kalmadan düzeltebiliyosan taşlamayla taşlat gitsin sanayide bi taşlamacıya. yok kalınlıkta yarım milim aldığın halde kurtarmıyosa fazla uğraşma derim, yenisini al. denemeye değer taşlama işi. taşlamada çeliğin üzerinden dönen bi taş geçer we toz gibi bi talaş alarak dümdüz eder parçayı. budur.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    ya ben aslında metalurji malzeme muhendisiyim taslamayı biliyorum hatta aslında fren diski icin cok sahane bi uygulama olmadıgını da biliyorum ama 408 parca 50 işçilik olsa 450 milyon masraf arkadaslarıma trink diye sunmak istemiyorum (diyeceksiniz ki hak etmişler bencede oyle ama cocuklar daha okuyo yahu kıyamıyorum )

yani işin aslı burda sizden bu işi yapmış birilerinden "ben taşlattım hic bişey fark etmiyo icin rahat olsun" falan gibi bi yorum alırmıyım acaba umuduyla actım topici. yada "kesinlikle boyle bi iş yapma bak soyle soyle zararları var" diyae pat pat vurup kesin vaz gecirecek bi yorum.

Motosikleti
    xt 600
    5 millon wer, istediğin yorumu yapayım

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    ok en süper yoruma nargile

Motosikleti
    kymco downtown
    hmm budurumda yapılcak şey belli aslında çok yakın arkadaşların olduğu için eğer durumları varsa tahsil edersin yoksa senin durumun varsa sen alırsın arkadaşlıkta olur böyle şeyler der eçersin iki tarafında durumu yoksa enazından şuanda sanayi tek çözüm

nargilem bahreyn olsun
    Kymco Kymco Partizani

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Disk çok sakat bir iş arabanın biriylr oylr düzeltme işlemimim ne yapmışşlar adam bir hafta sonra kaza yaptı kaza incelmesinde diski çatlatmış sonra diski kırınca ...
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)