Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

acil yardım bir sorun var anlatamıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    roadstar 250 (cok guzel ya)
    ilk once herkeze selam ben bir hafta kadar once bir kaza yaptım sagından gittigim kamyon sag tarafımda bulunan tersyon cıkışa girmek için beni altına aldı neyse yaralanma falan hiç bişiy yok allaha sukur atlattık kas mont vardı. sonra motoru tamirciye götürdüm ayaklıgı kırıktı kaynak yapmışlar ön maşayı düzeltmişler falan şasede depoda cizik yok zaten ama motor eskisi gibi degil artık eskiden son gazda cok tatlı bas ve tok bir bagırısı vardı o gitti şimdi cıldırmış ve patlıcak gibi bagiriyor gaz veriyorum gitmiyor gazı bırakınca öyle ivmeleniyor eskiden vites degiştirirken aniden ivmeleniyordu oda olmuyor kazadan sonra bunlar degişti ve ve ben tamirci bir abi var ona sordugumda kullanıp hiç birseyi yok kaymak gibi motordiyo ama ben hissediyorum eski haliyle arasında cok fark var acaba bu saydıklarım neden olabilir
    [COLOR="Red"][B]
    Önce Topraktım Simdi Agaç OLdum.
    Derya DenizLer Gibi DaLgaLandım Simdi DuruLdum.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usta bişe yok diyorsa bence tamamen psikolojik

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı reflexiv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta bişe yok diyorsa bence tamamen psikolojik
    ne yani şimdi motoru ustaya değil de psikiyatrişste mi götürsün
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    geçmiş olsun öncelikle.
    yarasız kurtulman güzel olmuş
    aslında psikolojik olabilir.bana da çoğu kez oluyo.bi yerde sorun varsa her yer sorunlu gibi geliyo. tabi bnm durum istisna. ittire kaktıra sağlam bi hale getirdim motoru. neyse
    sen bnce başka bi yere de götür.güvenilirliğinden emin olduğun bi yere ...

Motosikleti
    yav insan kendi motorunu tanımazmı verdigi tepkiler degişti
    [COLOR="Red"][B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    iç kanama olabilir mi ?
    ciddi soruyorum ama
    gördüğün yerler dışında zarar gören bi yer var mı ??

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bence motorunu başka bir servise götürmelisin
    kazayı düşünmeden anlattıklarını ele alırsak, garip sesler çıkarmasından egzozla ilgili bi sıkıntın olduğunu, bağırıp gitmemesindende debriyajın kaçırdığını tahmin ediyorum diyebilirim
    GKN MOTORS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    debriyaj kavrama noktasıyla oynamışsa redline görürsün yine gitmez

Motosikleti
    valla acaba kazayla ilgili degilde benim eşşekligimle mi ilgili diye dusunuyorum surekli iki kişi bindim ve acaba hararet yaptırıp piston veya gomleklere zararmı verdimde boyle oldu anlamıyorum ama servis hala hiç birseyi yok hatta cok iyi diyo
    [COLOR="Red"][B]

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    motosiklet garip bir mahlukattır..
    ne zaman ne yapacağı bilinmez
    sapasağlamdır, yıkarsın çalışmaz
    mesela ben geçen gün sıfır debriyaj balatası alım motoruma taktığım andan beri kaçırıyo, gelde açıkla
    sanırım senin sorunun doğru ustayı bulamamak.. en büyük hastalıkta bu ya..
    allah yardımcın olsun
    GKN MOTORS

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    egzos eğer manifolt kısmından hava alıyorsa (ki kaza nedeniyle egzosun oynamasından dolayı olabilecek bişey bu) bu tür tepkiler verebilir...bide aklıma şu geliyor...motosikletin hava filtresi aldığı sarsıntıdan dolayı yerinden oynamış ve hava almaması gereken yerlerden hava alıyor olabilir bu sebepten dolayı motor fazla hava çeker ve yine dediğin tepkiler çıkar ortaya...başka bir tamirciye göstersen iyi olur basit bi arıza gibi duruyor...biz ne kadar fikir versekte makinayı sen kullanıyorsun ve sadece burada anlatıyorsun anlayabildiğimiz kadar yardım edebiliriz bu da ne kadar sağlıklı bir bilgi olur bilmem...kolay gelsin...
    2 W H E E L S R I D E R

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A

sende bişi yok, bendede motor için fikir yok, gaz teli paslanmıs olmasın

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amorphis, dostum ustalar ne derse desin senin hislerin doğru. hepimizde var bu(ben 4 aydır bu hisle yaşıyorum). ilk kazadan sonraki motor sesi ve yol tutuştaki his değişikliği, gerek psikolojik gerekse gerçekte kaynaklanan belki minnacık bir sorundan ötürü hissedilebilir.

çözümü nedir dersen çok zor. eğer tamir gerektirecek derecede mekanik bir sorun yoksa kimse sana motorda sorun olduğunu söylemeyecektir, ta ki sen sıfır yeni bir tanesini alana kadar. bu his anca o zaman gider

yine de bir tahmin yürütecek olursam, ki bende de benzeri bir durum vardı ama sebebi scooterların motor yapısından kaynaklanan bir şeydi. motorun sesi gaz alırken ilk zamankilere göre daha agresifti. bu bendekinde debriyaj rulmanında bulunan silindir bilyelerin plastiğinin aşınmasından kaynaklanıyordu değiştirince düzeldi. sendeki de debriyaj balatalarındaki eskime veya karbüratörlüyse karbüratördeki bir sıkıntıdan kaynaklanıyor olabilir.

geçmiş olsun dostum

Aynı sorun bendede var nezaman yağ deiştirmeye gitsem bakıma gitsem hep tamirciye söylüyorum ancak tamirciye göre birşey yok arkadaşların dediği gibi bir ara psikolojik olabileceğini düşündüm.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    aklıma tek gelen şey ustanın parça değiştirmiş olması,eğer senin dediklerin doğruysa yani motorun performansı ile alakalı olanlar çünkü debriyaj balatası hemen biten bir balata değil,egzost durduk yerde sesi farklılaşmaz

Motosikleti
    kymco super 8
    dost gecmiş olsun bende diorum gozukmuyo caddebostanda nerde bu diye gelebilirsen getir motoru bizim ordakiler bi baksın fikir yurutelim sonra tamirciye baktıralım tekrar gecmiş olsun sende bişi yoksa motoru salla nasılsa yaptırılır

Motosikleti
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dost gecmiş olsun bende diorum gozukmuyo caddebostanda nerde bu diye gelebilirsen getir motoru bizim ordakiler bi baksın fikir yurutelim sonra tamirciye baktıralım tekrar gecmiş olsun sende bişi yoksa motoru salla nasılsa yaptırılır
    eyw abi bende bişiy yok aslında motorun yurur aksamındada bişiy yok ben işten gucten kacıp gelemiyorum kazayla alakası yok en kısa zamanda gelicem inş aranıza
    [COLOR="Red"][B]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    zamanında benim makina da bas bas bğıryodu hyosung gv250 idi. bir türlü çözemedik sonra bir arkadaş bir usta tavsiye etti. ona gittim. selam aleyküm dedim. adam bişey demeden yanımıza geldi. elini tek tek silindirlere koydu ve dedi ki:
    aleyküm selam, bu silindirlerden biri çalışmıyor mu?
    valla bilmiyom dedim, usta sensin. neyse bıraktık motoru,ı sonra tel açıp çağırdı, deli gibi bağırmasının sebebi, karbüratörlerden birinin diyafram dediği incecik plastik bir zar değilnmiş ve benzin silişndir içine akmış. o yüzden tek silindir çalışmıyormuş. ve seninkiyle aynı tepkileri veryodu motor. 20ytl ye düzeldi...

psikiyatrist gibi ustaymış desem.... kaç gündür kuşadasındn dönmesini bekliyorum bakımları için desem...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    zamanında benim makina da bas bas bğıryodu hyosung gv250 idi. bir türlü çözemedik sonra bir arkadaş bir usta tavsiye etti. ona gittim. selam aleyküm dedim. adam bişey demeden yanımıza geldi. elini tek tek silindirlere koydu ve dedi ki:
    aleyküm selam, bu silindirlerden biri çalışmıyor mu?
    valla bilmiyom dedim, usta sensin. neyse bıraktık motoru,ı sonra tel açıp çağırdı, deli gibi bağırmasının sebebi, karbüratörlerden birinin diyafram dediği incecik plastik bir zar değilnmiş ve benzin silişndir içine akmış. o yüzden tek silindir çalışmıyormuş. ve seninkiyle aynı tepkileri veryodu motor. 20ytl ye düzeldi...

psikiyatrist gibi ustaymış desem.... kaç gündür kuşadasındn dönmesini bekliyorum bakımları için desem...
    abi net konusucam bu usta nerde
    [COLOR="Red"][B]

Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 A DRAGSTAR
    Bende sürekli ön fren sıktığımda tekerlek kilitleniyor gibi geliyor ama aslında kilitlenmiyor, kaza psikolojisi diyorum ben, çünkü hala kafam kazada, biraz gaz verem düşecekmişim gibi oluyor, bu psikolojiyi nasıl atlatırız ki?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)