Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ybr mavi duman

Motovento
    REKLAM ALANI
    WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı kemal canbaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mein führer son sözü söylemiş bravo. ybr de 20w 40 veya 20w 50 yağ kullanılmalıdır. başka yağ kullandığınız takdirde yağ yakma rulman dağıtma debriyaj kaydırma ve benzeri bir çok sorunla karşılaşırsınız. saygılar
    6 senelik konuyu hortlattınız tebrikler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    20w 50 çok kalın bi yağ ben arabama koyuyorum o yagı arkadaş siz napyonuz. harbiden bizim türkiyede ikinci el motor almaktansa hurda almak daha iyi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    50-60.000 km devirmiş bi ybr ye 20-50....20-40 gibi yağlar kullanmak mübahtır..Cbf 150 de ise alır almaz 20-50 kullanmak vaciptir ne kadar kalın yağ olursa o kadar az yakar

kemal canbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 hyosung gt500 cbr 1100 xx
    yamahanın kendi yağı olan yamalubeye de bakabilirsiniz mineral bazlı olan 20w 40 yağdır sınıfı API SG dir. kullanma kılavuzunu açıp okuma gereği duymayan arkadaşlar için söylüyorum dört mevsim yağ diye 10 40 yağ koyuluyor ama malum sae tablosunda 10 numara yağ -25 derece gibi soğuklarda bile kullanılabilmesi demek buda yağlama kapasitesini azaltmaktadır. bildiğiniz üzere Türkiye şartlarında -10 dereceyi geçen sınırlı sayıda yer bulunmakta ordaki adama hak veririm ama genel olarak Türkiye şartlarında motosiklet için (yüksek devirlerde çalışma ve çok ısınma) 20w 40 yada 15w 50 yağ idealdir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)