Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gösterge modifikasyonu, fikriniz gerekiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125R
    CBR 125'imin göstergeleri ile ön siperliği arasında boş bir yerim var. gerçi şimdi eldivenleri koyuyorum oraya ama, mesleğimiz elektronikçi olmasından dolayı oraya bir ısı göstergesi yapmayı düşünüyorum. PIC ile DS18B20 ısı sensoru ile hem hava sıcaklığını hem de motor sıcaklığını aynı LCD displaye düşüreceğim. bununla beraber gosterge ışıklarını da beyaz yapmak 2. iş

soru: motor sıcaklığını en ideal olarak nereden ölcerim. ısı sensörü şöyle birşey:

daha önce otomobiller için nokia 3310 ekranı kullanarak söyle bir şey yapmıştık, bunun benzeri olacak

fikirlerinizi bekliyorum

konuyu yanlış yere mi açtım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125
    Bu arada jikleyi bir termostat ve röle aracılığı ile otomatiğe
    çevirmeyi düşünüyorum, ısı sensörleri hakkında fazla bilgim
    yok ama termostat yerine ısı sensörü ile bu iş yapılabilir mi
    diye aklıma takılıyor...
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    Alıntı dookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125'imin göstergeleri ile ön siperliği arasında boş bir yerim var. gerçi şimdi eldivenleri koyuyorum oraya ama, mesleğimiz elektronikçi olmasından dolayı oraya bir ısı göstergesi yapmayı düşünüyorum. PIC ile DS18B20 ısı sensoru ile hem hava sıcaklığını hem de motor sıcaklığını aynı LCD displaye düşüreceğim. bununla beraber gosterge ışıklarını da beyaz yapmak 2. iş

soru: motor sıcaklığını en ideal olarak nereden ölcerim.

cbr 125 sıvı soğutmalı olduğu için sıvı ısısından faydalanabilirsin meslektaşım.fakat yerleştirirken motor bloğuna yakın olan tarafı seçmelisin.yani termostat belli bir ısıdan sonra açıyor biliyorsun,sensörü termostattan sonra koyarsan yanıltır.kolaygelsin
    ·sevgi eylem ister·

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    cbr125 de zaten hararet göstergesi yokmu
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    CBR 125R
    teşekkürler kdzli, zaten ya sogutma suyuna koymayı ya da termal silikon yardımı ile sensoru bloga tutturmayı dusunuyordum. muhtemelen sogutma suyu olacak...

@satoyama
    kardeş var ama digitalini yapacağız ;)
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    bnce silindire yapıştırabilirsen arka tarafına en uygun olur CBR de zaten orası çok müsait hemde termostat ağrızasına karşı daha iyi olur harareti hemen görürsün.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    CBR 125R
    sogutma suyu deposuna yakın olan kısma mı hocam
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Peki bunu YBR de uygulayabilirmiyiz.Mesela vites kutusunun içine bu sensörü yerleştirip yağ sıcaklığını takip etmek gibi

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bunu YBR de uygulayabilirmiyiz.Mesela vites kutusunun içine bu sensörü yerleştirip yağ sıcaklığını takip etmek gibi
    sensoru koyduğun her yerden sıcaklığı digital olarak okuyup PIC yardımıyla LCD ye veya 7segment displaye gonderebilirsin ;)

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    Alıntı dookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sogutma suyu deposuna yakın olan kısma mı hocam
    madem analog gösterge var takip edip nereden algıladığını bulup sensörü oraya yerleştirmek en mantıklısı.fotoları bekliyoruz,kolaygele.peki yanına böyle bişe eklemek ister misin http://www.motosiklet.net/forum/tekn...vir-saati.html
    ·sevgi eylem ister·

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    eline sağlık güzel iş çıkarmışsın.peki buna benzer benzin göstergesi yapmak mümkün mü acaba benim motords gösterge yok ta
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)