Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sis farı takmam mümkün mü!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    jinlun 150
    internetten aratıp çok beğendiğim, özellikle mavi halkalarına bayıldığım
    bu sis farını taktırmak için servisi aradığımda hiç tavsiye etmeyiceğini, kabloları ısıtıp yaktığını, amperi düşük olduğunu ... söyledi doğrumudur?
    bunu çözmemein yolu var mıdır? varsa maliyeti ne olur?
    motor jinlun 150 chopper

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    bu sis farları yanılmıyorsam 55/60 watt ve 2 tane akünü büyük ölçüde zorlayacagı için servis önermemiştir. bunun yerine motora xenon takman belki daha iyi bile olabilir...

Sisfarları aşırı derecede enerji tüketir.

Bu nedenle sınırlı bir şekilde kullanmak zorunda kalırsın.

Limitleri zorlayarak elektrik tesisatını ve akünü tehlikeye atmış olursun.

Seçim senin

Ayrıca sis farını kendinde takabilirsin. Zaten işin zevkide burda.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Icindeki ampullerin gucunu dusur boylece akun cabul bitmez.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım LED ile yapılan sis farlarını kullanmanı tavsiye ederim. .Hatta bu farı alıp ledli hale getirebilirsin. Çok daha şık duracak ve çok çok az akım çekecektir.

Motosikleti
    jinlun 150
    mahmutbeyde bi oto elektrikçiye gidiyorum bakalım ne diyecek

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç olmadı akü kaldırıyor, kablolar zayıfsa ekstra kablo çeker.. Bu farları kullanırsın.. Çok yüksek maliyetler çıkmaz

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Çok can canlı duruyor be.... Karaoğlana taksammı ne! ama çok parlak yaa benimkine olmaz.

--volkan-- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşım aynısını bende aldım arkadaşların da dedigi gibi lamba 55 watt ama gittim ben o lambanın 20 watt olanını buldum ve içinden 55 wattlıkları söküp 20likleri taktım baglatması kaldı bir tek. toplam maliyette 5 ytl oldu bana baglantıları yaptırdıktan sonra fotoyu çeker resimleri yollarım saygılar...

Motosikleti
    jinlun 150
    Alıntı --volkan-- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım aynısını bende aldım arkadaşların da dedigi gibi lamba 55 watt ama gittim ben o lambanın 20 watt olanını buldum ve içinden 55 wattlıkları söküp 20likleri taktım baglatması kaldı bir tek. toplam maliyette 5 ytl oldu bana baglantıları yaptırdıktan sonra fotoyu çeker resimleri yollarım saygılar...
    dostum 20 wattlık ampülleri nereden tedarik ettin bende istanbulda oturuyorum adresini verirsen bende alayım. bu arada sisleri kaça aldın montaja ne kadar istiyorlar ikitelli de bu gün sordum usta montaja 20-25 ytl istiyo

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    watt düşünce aydınlatma da düşer. eğer motora düzenli olarak biniyorsan 6 ayda bir sana akü değiştirtir bunlar zaten motosikletlerin standardı bu. en kötü ihtimalle 9 ay demişlerdi ortalama motorlarımıza taktıklarımız 35 ile 60 watt'lık arasında değişiyor. ayrıca dıştan (kontaktan bi (+) alıp, koruma demirinden ya da şasi'den de (-) aldığını kabul edersek) bir anahtar uyarladınmı kabloları da zorlamazsın

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Aynı sis farlarından eski motorumda vardı.Akünün ömrü açısından hiç önermiyorum.Haftada bir aküm bitiyordu.Ancak ayrı bir anahtar bağlayıp arada sırada açarım diyorsan olabilir
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    suzuki an125
    aynı sis farından bendede var ama 35 watt'lık ampul bulamadığım için 2 aydır kenarda duruyorlar..ist anadolu yakasında nerden bulabiliriz 35 watt'lık ampul bilgisi olan yardımcı olsun lütfen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı gecehorozu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 20 wattlık ampülleri nereden tedarik ettin bende istanbulda oturuyorum adresini verirsen bende alayım. bu arada sisleri kaça aldın montaja ne kadar istiyorlar ikitelli de bu gün sordum usta montaja 20-25 ytl istiyo
    arkadaşım sen gel buraya ben sana montajını 10 ytl ye yaptırtırım.... istanbul küçükyalıdayım.... bende sis farı kullanıyorum chooper ımda çünkü

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sis farlaro sürekli yakılmaz. benim servisim ve elektrikçi arkjadaşım da aynını söyledi. ama angel( mavi halkalar sürekli yanabilir. sen boşver internette araştırmayı, bir parçacıya git ve düşük amperli bişeyler al. zaten sis farını sürekli yakmak yasak. haa o resmini koyduğun şeyin fiyatı 15-20 ytl. civarıydı...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    jinlun 150
    başka bi siteden alıntıdır. kendi sorumu kendim cevapladım heheheh

Senin motorun alternatoru 115W maksimum. Burayi biraz acmak lazim. Alternator dedigin nane donen sargi. Donme oranina bagli olarak urettigi akim artiyor. Yani 115W'i rolantide uretmiyorsun.

Elimde YBR servis veya kullanim klavuzu olmadigi icin bakamiyorum ama alternatorun kac devirden itibaren bu gucu urettigi klavuzda yazar. Senin motor maksimum torkunu 6500'de uretiyor. Tahminim, alternator 4000'den itibaren full guc uretiyordur. Tahmin tabii, asli klavuzda yazar.

Neyse, matematige gelelim. 70W sis farlari ile gitti. Senin on far 35W olursa, kalan 10W atesleme ve aku sarjina gidecek. Atesleme sorun degil. Cok yemez o. Ama motoru surekli kullanmiyorsan, aku duzenli olarak bosaliyorsa, bu kadarcik akimla aku sarj olmaz. Git gide gerilim kaybeder. Hele bir de motorunda alarm filan varsa, direk unut.

Eger on ampul normal 55W'liklardan ise toplamda 125W'a variyorsun. Akuyu emersin yani. Ne kadar dayanacagin akunun amper/saat'ine bagli.

Tavsiyem, sis farini sadece gereken zamanlarda kullanman. Iyimser durumda (far ampulun 35W ise) bile alternatoru dibine kadar somurmek iyi degil. En basitinden, regulatorun (konjektor) surekli yukl altinda kalacak ve isinacaktir. Bunu demisken, arada bir 10-15 dakika acik tutmanin kimseye zarari olmaz. Ozellikle motor hareket halinde ise. Sadece dikkat et, mars basarken sis farlari kesinlikle kapali olsun.

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Alıntı gecehorozu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internetten aratıp çok beğendiğim, özellikle mavi halkalarına bayıldığım
    bu sis farını taktırmak için servisi aradığımda hiç tavsiye etmeyiceğini, kabloları ısıtıp yaktığını, amperi düşük olduğunu ... söyledi doğrumudur?
    bunu çözmemein yolu var mıdır? varsa maliyeti ne olur?
    motor jinlun 150 chopper
    aynı farları yamaha dragstar 650 ye taktırdım. 4 ay oldu. devamlı açık gidiyorum. henüz bir sorun ile karşılaşmadım. ayrıca aydınlatması da çok iyi.

Motosikleti
    ramzey sport çift 125
    o sis farlarına far rölesi koyarsan tüm akım röle üzerinden geçer eğer ağırlıklı gece gezmeyip gündüzde makina çalışıyorsa sorun olacağını sanmam far rölesi olmazsa far anahtarı yada uzun kısa anahtarını yakacağına garanti veririm far rölesi zayıf akım ile yüksek akımları kontrol etme özelliği verecektir..

Motosikleti
    jinlun 150
    arkadaşlar internet üzerinden en sonunda

vede bunu
    sipariş verdim kargoya vermişler yarın işallah alırım

fiyatlarına gelince
    sis lambası 26,90
    60 cm elastik kırmızı led 26,90 (oto elektrikçi aynı ürünün 30 cm olanına 35 ytl çekmişti)
    mavi ledli sibop kapağı 7,08
    kargo 8,23 (bayağı bituzlu ama olsun)
    peşin fiyatına 12 taksit ayda 5.80 yani bedavaya internetin gözünü sevem yiğenler

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sis lambalarından bende alıcam fakat nereye koyucam benim far çok az yanıyor

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)