Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Resimdeki motorumu Boyatcam Görüşlerinizi Rica Ediyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe

Şimdi arkadaşlar motorumda beni rahatsız eden bikaç fiziksel problem var. Yukarıdaki resimde bunları sizle paylamak ve yorumlarınızı almak gereğini duydum. Öncelikle motor 2002 model cbr 600 f. sanırım benden önceki sahibi motoru yan yatırmış ve grenajda çizikler var. bide ben sinyali dipten kırdım falan şimdi bunları tek tek izah edicem.
    1-disk kilidini unutmuştum ama allahtan diske zarar vermedim. motoru elimle çekerken çamurluğun parçayı kırdık. aldım cebime koydum parçayı. bunu yapıştırcaklar.
    2-sinyali bi taksinin tamponuna dokundurmuştum bi baktım sinyal sallanıyo dipten kırılmış buda onarılacak
    3-dikiz aynalarının dibinde, kafaya vidalandiğı yerlerde de boyada yer yer çatlamalar ve oksit oluşmuş hoş görünmüyo
    4-benden önceki sahip motoru düşürmüş olduğu yerde. koruma topuzuda baskıdan grenajı patlatmış. tamiratını yaptırmış ama beğenmedim işçiliği artı olarakda bu kısma siyah boya yaptırmış bide tutmuş simetri olsun diye sol grenajıda siyah yapmış berbattt
    5-tank pad takılması biraz geç akıl edilmiş kemer tokası çizikleri var
    6-tamda motorun en kıyak stickerinin olduğu yerde çizikler var façası bozulmuş garibimin
    7-egzoz tüpünü tutan aksam zamanla kaymış ve lastik boğaz egzosta hoş durmayan bi iz bırakmış (nikelaj kaplatma gibi bi durum olabilir belki ama büyük ihtimalle böle kalcak alternatif fikirlere açığım)
    8-egzos borularınnı,ayaklık ve orta sehpa aksamınıda 800 dereceye dayanıklı boya aldım onla boyuycam. sitede bi arakdaş böle bi konu açmış ordan tecrübeyle hareket edicem.
    9-jantlarında motoru boyatınca sönük durcanı düşündüğüm için boyatıcam. şuan gri gibi bi renkdeler.
    10-ön jantda aynı şekide boyatılcak
    11-gördünüz gibi çiziği kapatmak için yapılan ufak bi hile daha sticker yapıtrılımış

evet motorun görünüm tarzı dışında mekaniği harikulade güzel. boyatdım mı çok hoş olacak diye düşünüyorum.
    Şimdi görüş ve önerileri benim için çok değerleri olan sevgili dostlarım.Motoru orijinal rengi olan laciverte boyatıcam ve grenajları bu akşam boyacıya götürcez inşallah. Sizden isteğim, motorun boya ve görünümüyle ilgili alternatif fikirlerinize ihtiycım var. özellikle jant rengi konusunda çok kafam karışık. simli altın yaldız renk mi yoksa beyazmı diye çok düşünüyorum. Değerli görüşleriniz bekliyorum
    faydası olur diye bi kaç resim daha ekliyim.
    teşekkür ederim.

alttaki resimde görünen çok amatör sticker olayını bi arkadaşa yaptırdım. siyah boyalı olarak daha kötü idare edin işte

buda hoş bi resim diye düşünüyorum.

şimdi motorcu arkadaşa gidiyorum önerilerinizi orda pc açıp okuycam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bence lacivertin yanına sarı yakışır diyorum(fenerli değilim):D tabi jantları öle sevmem diyorsanız orası başka bide motorun orjinal stickerlerı her zaman daha güzel oluyor başka stickerler motoru daha çirkin gösteriyo egsoz konusunda nikelaj güzel bi çözüm olabilir;) kolay gelsin bu sayfada yeni fotoları takip edicem!

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    İnş. kısa sürede halledersiniz bu sorunları

Jantlar altın sarısı (şampanya,bej vs) renkte olursa güzel olur düşünsesindeyim ama yeni modellerin jantları siyah ve o türlüde yakışabilir.

Egzoz tüpü de ısıya dayanıklı bir boya ile boyanabilir aslında. Marka yazan kısım kapatılarak diğer taraflar boyanabilir veya iz kalan yere lokal uygulama yapılır. (sonra kelepçe oraya denk getirilir ve iz miz belli olmaz )

Bu işlerde hep " sinek küçük mide bulandırır" işleri ;

Varlığının bir zararı yoktur ama insanın içine dert olur
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    lacivert - beyaz ve gri tonları yoğunlukta olursa sanırım cok güzel olacaktır.. güzel bir honda sticker'ı yapıştırıldığı zaman da bomba gibi birşey olur.. rast gele..
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    çok üzmüşler bu makineyi
    ama yerinde olsam boyattıktan sonra altın sarısı yapardım jantları. Çok yakışacağı kanaatindeyim
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    jantlar büyük ihitimalle altın sarı olacak sanırım ustamda yakışcağı kanaatinde. orjinal renginde boyasıda yapıldımı cillop olucak inşallah. işlemler bitince ilk işim resimleri buraya atmak olucak.ama jantlar en son boyancak hala alternatif fikirlere açığım. değişik bi fikir olursada paylaşırız tabi teşekkür ediyorum

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    depoyuda boyatacakmısın? bence ne kadar az boya ile çıkarsan o kadar iyi...motorun orjinal renkleri ,uyumu bence 10 numara...ilave olarak jantlar konusunda altın sarısı fikrine bende katılmakla beraber orjinalinden 1-2 ton açık griye boyansa nasıl olur diye düşünmeden edemiyorum,kolay gelsin

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Ben olsam jantta metalik griyi değiştirmezdim çünkü lacivertin sade ciddiliğini göstermesi için jantların koyu bir renk olmaması lazım diye düşünüyorum. Altın sarısı bence de mümkün..

Birçok plan yapılabilir. Bir motosikletin sahibi olmanın güzel yönlerinden biri de bu; gönlünden geçen motoru alabilmek ve hayal gücünle modele yakışır şekilde karakterize edebilmek..

Arkadaşa daha cok fikir verelim... ;)

nirengi74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250 SL
    bence sen en iyiysi bir ar-ge işleriyle uğraşan arkadaşı bul hatta şirinewlerde yamaha aydın motosikletin servisinde teknisyen yusuf var ona danış bu konu larda oldukca deneyimlidir ve hiç bir problem yaşamazsın tavsiyem
    Artık 3 Kişi Takılıyorum; BEN KEYFİM veKAHYASI

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    bence cantlar metalik gri kalsın,ama cantın kenarlarını laciverte boya.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Dostum Jantlara dokunacaksan SİYAH Yap ! ya da ayna gibi parlayan nikelaj jant tak ama siyah gibi yakısan yok bu motorlara

Örnek :

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    siyah jant bana çok itici gelio :S motorda beyaz veya açık ton ağırlıklı olursa belki. ama koyu tonlu motorda siyah jant pek hoş değil diye düşünüyorum

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Ayni renk 600f'in lacivert jantlisini gormustu. Cok guzel duruyor. Bir dusun derim

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    bütün alternatifler bu kadar mı

Motosikleti
    honda cbf 250 - bmw f650gs
    bu iş elbette zewk işi...

ama bende 600f olsaydı we onu boyatmayı dusunseydm..

600f icin yapılmış olan movistar granajını alırdm...

fuarda gormustum we cok hosuma gitmişti.. cok guzel bi alternatif..

adamlarda bilio o granajı alana kadar ustune koyup orjınalını alıcagını.. o yuzden fiyatlarda ucmuolardır heralde... bi araştır istersen...

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    600f için movistar mı ?
    bak aslında ben motoru movistar boyatmak istemiştim ama 600rr rengi olduğu için doğan görünümlü şahinim olsun istemedimç bunu araştırıyım. hangi firma. yani biraz araştırma bilgisi felan varmı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler