Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial ( diğer çinliler dahil ) yamuk jant değişimi hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    Merhaba arkadaşlar
    bir kasise sert girmem sonucu benim çinlinin arka jantı yamuldu ve lastik hava kaçırmaya başladı. Yanaktan yamulma yaptığı için düzelir olarak nitelendirdim ve jantı söküp tuttum sanayinin yolunu. iyi bir rot balanscıya götürdüm. ilk dediği abi can taşıyosun bunun git sıfırını al..bende sözünü dinleyerek bir mondial servisine gittim. servisin verdiği fiyat 78,60 YTL jant + 25 YTL işçilik. bende pahalı olduğunu söylerek istanbul dudulludaki motor parçaları satan bir dükkandan 55 YTL ye jantı aldım. yanında birde arka fren kampanalarını 7,5 YTL ye aldım. hemen bir sokak arkasaında '' OSMANLI MOTOR '' isimli motor servisine gittim ve 20 YTL işçilikle işi hallettim. Acaba servisler ufaktan bir kazıklama mı yapıyor diye düşünmedim değil..
    Çıkan dersler
    - Kasislere sert girmeyin
    - jant önemlidir ve çinli motorlarımızın jantlarını asla düzelttirmeyin çatlama yapıyormuş
    - servisin yanı sıra başka alternatifler mutlaka vardır araştırın
    - tüm çinliler parçaları birbirine uyuyormuş ve servis harici dükkanlar ustalar daha çok ilgileniyorlarmış.

Kalın saalıcakla
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    evet güzel bilgi. teşekkürler kirki. o dudullu'da zaten kanuni'nin fabrikası olması lazım. ordan da alabilirdin fabrika satş fiyatından. servislerin kazıklama olayı da malzemenin servise gelene kadaki maliyetini çıkartma çabasıdır. ön benim n grenajın dudullu'dan esk.e gelene kaarki kargo fiyatı 15ytl. grenaj ise fabrika çıkışı yanlış htırlamıyorsam 55ytl'ydi. 15de üsüne koyarsak 70 yapıyor. bu tür hadise var yani o kazıklama olayında. hele bi de popüler bi markanın sservisliğini yapıyorsa o kargo parasını diğer malzemlere de eklemek zorunda kalıyor sevis yetkilisi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)