Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zx-7r hararet

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motorum 96 model yeni aldım ve motorla yavas gidince asırı ısınıyor ve hararet yapıor ne yapmam gerek bu benim ilkj racingim yavas gidemiyorum şimdiden tesekkürler..pale:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Radyatöründe tıkanıklık olabilir.
    Sanayi bölgesinde radyatörcülere kontrol ettir gerekirse şişlet.
    Ek olarak fan muşurun hararet esnasında acıyor mu? yani fan çalışıyor mu?

Motosikleti
    yamaha jc100
    Becede radyatöründe problem olabilir, Radyatör fanına dikkat et "death" isimli arkadaşın dediği gibi. Vede zaten benim bildiğim bi süre 600F kullandım ondada yavaş giderken hemen hararete kalkıyodu zaten bildiğim kadarıyla SS ler hızlı makineler olduğu için hızlı gitmek için tasarlanmışlar yani yavaş giderken soğutmaz hızlı giderken soğutur. En azından benim bildiğim bu. Bende hızlı giderken hiçbi problem yaşamamıştım ama yavaş giderken genelde şehir içinde hep hararet yapıyodu...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı bedeviyay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorum 96 model yeni aldım ve motorla yavas gidince asırı ısınıyor ve hararet yapıor ne yapmam gerek bu benim ilkj racingim yavas gidemiyorum şimdiden tesekkürler..pale:
    Yavaş gidemiyorsan, hızlı gideceksin.
    Hızlı gidemiyorsan, başka bir motor alacaksın.

Motosikletinde hiç bir problem yok.
    Bedavaya tamircilere para bayılma.

Aldığın motosiklet hızlı gitmek için yapılmış bir motor.
    Bu nedenle yavaş gidemezsin.
    Eğer gidersen, yola değil, sürekli hararet göstergesine bakan bir sürücü kişiliği oluşturursun ki çok tehlikelidir.

Bu motorların karakteri böyle.
    Ya sen ona uyacaksın,
    ya da sen ona uyacaksın.
    Asla o sana uymaz...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Racing motorlarda hararet normaldir,hararetin düşmesi için hızlı gitmen gerekir,yalnız hararetten kastın 100-105 falansa sıkıntı yaşatmaz haberin olsun,tedirgin olmadan motoruna binebilirsin SAYGILAR

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    dostum kullandığın motorda gayet normal birr ss kullanıcısı olarak cok ufak bır trafiğe girdiğimde hemen hararet yükselır bende sayı ile gösterdiği için 103 te fln fan açar foss diye racıng makınalar trafiğe gelmez yada yavaş kullanıma zaten makınaya zarar verırsın eyer öle tın tın gıdersen kullandığın motor 750 cc 600 ün üstü hararet makınasıdır zaten

bu arada kaça aldın ? varmı eksiği gidği fln ıst. daysan eyer ustanda yoksa hemen yönlendiririm seni

bıraz hakkını verırde duzlukde maKINAYI rhatlatırsan sorun kalmaz

teşekürler

arkadaşlar hızlı giderken hiç sorun olmuyoda demekki hızlı gitmek gerekioda istanbulda bu biraz zor olacak bide motorun ilk calışmasından sonra motorun sesi biraz traktör gibi takır takır calışıyobu ufak sorumadaa cevap verirseniz cok tesekkür ederim şimdiden cok saolun..

valla ii bi ustaya ihtiyacım var 5750 ye aldım..motorun sesi güzeldiama şimdilerde nedense ısındıktan sonra sesi yerine geeliyor ilk 10 dakka sanki helikopter valla keşke almasaydım diorum da napalım aldık bi kere..

Motosikleti
    yamaha jc100
    Arkadaşım malına lafım yok ama 12 yaşında makine e eski sahibide biraz zorladıysa makineyi bide bakımları falan aksadıysa sorun olur işte. Ama ne makineler var 90 model falan mübarek kibrit gibi derler ya bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur aynen o hesap sende makineni bi servise götür elinden geliyosa ufak tefek bakımlarını kendin yap motor kullanmak araba kullanmak gibi sadece şöförlüğ gerektirmez motosiklet kullanan insan motor bilgiside olması lazım biraz motorun sesinden mesela arızasını falan biraz anlaması lazım bu iş tecrübedir zamanla oluşur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)