Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 zamanlı scooter motor için yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    2 zamanlı scooter motora sahibim full performance pollii yağ pompam bozuldu benzine ne kadar yağ ksrışırmam lazım 1lt benzin bazında verirseniz sevnirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial agk 125
    Kardeşim Bence Yağ Kutusunun Kapağıyla 3 Kapak Koysan Yeterlı Olur Benimde Bozuktu Bi Zamanlar Yağ Pompası Ben öyle Yapıyodum Yetio Du Fazla Koyarsan Bujıyı Yağlar Motor Tekler

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    kaba bir hesapla litrede 40-50 gr yeter

Motosikleti
    Ducati
    Selam,

ben 1:25 ile 1:50 yi tavsiye ederim

aeol

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    anlayamadım 25 grdan 50 grma kada çıkıtı 5 lt benzine 250 gr yağ koycam bu hesaba göre bi yanlışlık olmasın

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    Pompa bozulmadan önce 1lt yağ ile kaç km yaptığını biliyorsanız ne kadar eklemeniz gerektiğini bulabilirsin.kullandığım bws normal şartlarda 1lt yağ ile 800 km yapıyor.1 depo ile 130 km gidiyor.buda yaklaşık 6 depo yapar.1depo(5lt)için 0.17 lt yağ yapar.siz 1lt benzin olarak istediğinize göre 0.03 litre yani 30ml yapar.birz fazlasını koymaktan zarar gelmez.(bende daha önce hesaplama gereği duymamıştımyanlış varsa düzeltin arkadaşlar sadece mantık yürüttüm.
    ·sevgi eylem ister·

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    depoya yağ karışımı ile mükemmel bir yağlanma sağlanamaz.konan yağın bir kısmı benzinle beraber yanar. bu yüzden pompa ile yağlamada ne konuluyorsa bence biraz daha fazla koymak gerekir.

polini ve malossi markaları kullanılmış motorunda. çok kaliteli markalar ve zor bulunuyor bence biraz fazla yağ koy ki zarar görmesinler.

Motosikleti
    mz 251
    bir litreye 50 gram kadar koy ama yagın bir kısmı yanarak atılacaktır iyi yağlama yapamaz zor calışır buji yaglar bir an önce yağ pompası yaptırmaya gayret et

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ya bu 2zamanlı bws kafamı karıştırıyo bu motora kattığınız yağ normal yağdan ayrımı yani mekanizmanın yağı ayrı motora kattığınız yağ ayrı öylemi..

bide deposu kaça doluyo ve kaç km gidiyo ne kadar yakıyo..

hussarı satıp bws alacamda yardım ederseniz sevinirim..

sayfa kirliliği olmasın diye bu topice yazdım kusura bakmayın..

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki zamanlılarda karışım oranı 100:5 tir yani 1 litreye 50 gram olarak düşünmelisin
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu 2zamanlı bws kafamı karıştırıyo bu motora kattığınız yağ normal yağdan ayrımı yani mekanizmanın yağı ayrı motora kattığınız yağ ayrı öylemi..

2 zamanlı motosikletlere koyunlan mekanik yağ daha incedir.Direk silindir içerisinde benzinle birlikte yanar.Bu nedenle daha fazla yağ sarfiyatı olur ve egsoz mavi duman atar.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    sorum o değil extrema nın dediği 1 litreye 50 gram yağ koymalısın dediği yağ sadece pistona iletiliyor galiba..

ama asıl soru şu piston yanma odasına giden yağ ile
    karterde duran krank egzantrik silindir yağlanmasını sağlayan yağ ayrımı oluyor..

deposu kaça doluyo vede 10 ytl lik benzinle kaç km gidiyor..

Motosikleti
    yamaha jc100
    Bence depoya koyduğun yağ benzine sağlıklı karışmayabilir ve belli bi süre yağlı sonra yağsız benzin yakarsın. En yakın zamanda pompanı yaptır 2zamanlı bu affetmez kırıp çıkarmaya çok meraklı bunlar bi taraflarını.hem pompa devire göre yağ verip fazla yada eksik yağlamayı önler. Fakat sen bi süre idare etçem diyosan %5 yağ konuluyo

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorum o değil extrema nın dediği 1 litreye 50 gram yağ koymalısın dediği yağ sadece pistona iletiliyor galiba..

ama asıl soru şu piston yanma odasına giden yağ ile
    karterde duran krank egzantrik silindir yağlanmasını sağlayan yağ ayrımı oluyor..

deposu kaça doluyo vede 10 ytl lik benzinle kaç km gidiyor..
    Yamaha bws lerde karter yağı olmaz sadece yağ deposuna yağ koyarsın bu yağda benzine karışarak krank kolunu ve kranka bağlı olan rulmanları yağlamak içindir.
    yağ deposu bozuldugunda benzine koyarakta aynı işlem sürdürülür

Alıntı tieyennar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence depoya koyduğun yağ benzine sağlıklı karışmayabilir ve belli bi süre yağlı sonra yağsız benzin yakarsın. En yakın zamanda pompanı yaptır 2zamanlı bu affetmez kırıp çıkarmaya çok meraklı bunlar bi taraflarını.hem pompa devire göre yağ verip fazla yada eksik yağlamayı önler. Fakat sen bi süre idare etçem diyosan %5 yağ konuluyo
    Alında tam tersi yağ pompasının bozulduğunu anlayamazsın ama benzine karıştırdığın yağ herzaman benzinle kalır eşit şekilde karışmış olur
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50

mineral,yarı sentetik,sentetik olarak 2 zamanlı motosiklet yağları mevcut.BWs nin yağ deposu ayrıdır.1lt yağ ile normal kullanımda 800 km yapıyorum.benzin deposu 5.2lt dir.doldurduğum depoyla yine normal şartlarda 130 km yapıyorum.bu değerler şartlara göre azalıp artabilir.
    ·sevgi eylem ister·

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)