Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

HONDA Beat Çekiş/Hız Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,
    Öncelikle geçmiş olsun ve en kısa zamanda Motorun eski haline kvuşsun
    Şimdi, 2000km deki bir Beat, servis bakımlı ise hiçbir sorun çıkartmaz, çıkarmamalı. Bu Km de ne filtre sorunu olur, ne buji ne de kolay kolay ateşleme sistemi arızası. Yağın fazla koyulmuş olmasını aklım almıyor. Bunun hesabını iyice o servise sormalısın zira fazla yağ, dediğin gibi olumsuz etki yapmış ise motorunun bazı parçalarınıda gereksiz zorlamıştır. Böyle bir ihmal affedilmezdir bir servis için. Yağın yeni bir beat ta karamış olması da bu ihtimali güçlendiriyor kafamda Sağlıklı bir Beat yada motorda, yağ kolay kolay Kapkara Olmaz! Motorunu o ihmal eden servise A dan Z ye baktırtmanı öneririm.

Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı umitaskin84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama kesinlikle bir problem var ve yağdan kaynaklandığını düşünüyorum...
    fazla yağ soğuk yani en yoğun anında motoru kastırıyor ve sen bunu vibrasyon sanıp az daha motoru indirceksin

yağ motorun kanıdır dostum. her sabah 9 aydır üşenmeden yağmurda karda çıkartır bakarım yağına. alışkanlık işte

bende olmasam gitti japon

umitaskin84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir/Bergama ve BEAT' ımın Olduğu Her Yer :)
    Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla yağ soğuk yani en yoğun anında motoru kastırıyor ve sen bunu vibrasyon sanıp az daha motoru indirceksin

yağ motorun kanıdır dostum. her sabah 9 aydır üşenmeden yağmurda karda çıkartır bakarım yağına. alışkanlık işte

Çok üzüldüm şimdi yaaaa..

Bu saatte açık bir yer de yok ya hemen motor yağı almam lazım..
    HONDA BEAT + BEN = UZUN YOLLAR

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Gerçekten enteresan bir konu. Aklıma ne geliyor söyliyeyim mi... Bizim bu motor yağı kapakları çok meydanda değil mi sizce de? Yani kötü niyetli birisi veya bir çocuk kapağı açıp içeri bir avuç kum atsa veya su doldursa? Ne yapılabilir bunu önlemek için? Çok sıktım ama o da zamanla plastik olduğu için alışıyor, gevşiyor...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten enteresan bir konu. Aklıma ne geliyor söyliyeyim mi... Bizim bu motor yağı kapakları çok meydanda değil mi sizce de? Yani kötü niyetli birisi veya bir çocuk kapağı açıp içeri bir avuç kum atsa veya su doldursa? Ne yapılabilir bunu önlemek için? Çok sıktım ama o da zamanla plastik olduğu için alışıyor, gevşiyor...

Doğru söylüyorsun yaa belkide benim motor da dediğin gibi bir operasyona mı uğradı yoksa..

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    motor yağına öyle bir operasyon yapılsa motor kitlemezmi?heleki kum
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yağına öyle bir operasyon yapılsa motor kitlemezmi?heleki kum
    Kim bilir daha neler neler olur...

Ben yarın gideceğim bir adet castrol marka motor yağı alacağım ve yenisi ile değiştireceğim. 10 dakika rolantede çalıştırdıkdan sonra binip kontrol edeceğim.
    Bir tek şeyden korkuyorum eğer bütün bu yenilemeden sonra aynı sorunlarım devam ederse ne yapacağım hiç bilmiyorum. Servisim kapalı yenisi de açılmadı.
    Ben de gider bi yamaha bayiine falan gösteririm

Motosikleti
    HONDA BEAT

Evvvvvveettttt arkadaşlarım kardeşlerim sonunda sorunumu çözdüm
    İşte size sorunumun çözümü ve başıma gelenler..

Önce Beat' ımı bir güzel ısıttım ve karterin vidasını açtım..
    Boş bir kabı karter deliğinin altına koyarak vidayı çıkardım ve pek de kara olmayan eski yağı boşalttım.
    Motoru biraz yana yatırarak iyice boşalmasını sağladım.
    Boşaltma işlemi sonucunda eski yağı bir ölçeğe koyarak tam olarak 1LT olduğunu gördüm..
    Bu şu demek oluyor ki ilk 1000 km de yapılması gerekli olan yağ değişimi sırasında servis elemanı eski yağı tam olarak boşaltamamış.
    Neyse o adamlada biara görüşeceğiz zaten
    Daha sonra karterde tek damla bile yağ bırakmadım. Yeni almış olduğum Castrol' u tam gerektiği gibi 750 ml olarak doldurdum.
    Sonrasında motorumu 5 dk rolantada çalıştırdım ve yağ ölçümü yaptım, herşey tam standartlarına oturdu ve yağ seviyesi tam oldu.
    Karterin vidasını sıkıca kapatarak Beat' ıma tekrar marş bastım. 10 dk olduğu yerde çalıştı ve sanki bana hadi yola çıkalım mı? dermiş gibiydi
    Yola çıktık ve biraz daha ısındıktan sonra yaptığım denemeler sonucunda Beat' ımın tamamen normale döndüğünü ve daha da performans artışı olduğunu hissettim. Eve dönerek tertemiz birşekilde yıkadım ve şuanda yanıbaşımda duruyor. ve sanıyorum ki bugün beraber uyuyacağız. Ben ona aşığım o benim ikinci eşim. Hayatımın akışı bebeğim BEAT' ım artık eski sağlığına kavuştu.
    He bu arada Castrol yağı da bir tanıdıktan aldım ve 9ytl masraf ile bu sorunumu ortadan kaldırdım.

Şu anda çok mutlu ve huzurluyum. Bu bana bir tecrübe oldu aslında hepimize tecrübe oldu herkese yardım yorum ve de önerilerinizden dolayı sonsuz teşekkür ve saygıarımı sunuyorum.. Allah' a emanet olunuz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    zamane veletleri herşey beklenir özellikle scooter ların yağ kapağı çok kolay açılıyo..

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Hadi gözünaydın Ümit. Fazla yağ neymiş, zararlıymış.
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ

Şu anda çok mutlu ve huzurluyum. Bu bana bir tecrübe oldu aslında hepimize tecrübe oldu herkese yardım yorum ve de önerilerinizden dolayı sonsuz teşekkür ve saygıarımı sunuyorum.. Allah' a emanet olunuz...
    eyvallah kardeşim.forumun amacı budur zaten. yardımcı olabildiysek ne mutlu bize

Alıntı umitaskin84 adlı üyeden alıntı
    Kardeşimsin dün gece yorumunu okudum ve bu kardeş sanırım haklı dedim..

Fazla gözümde büyütüyorum dedim ve ......

Herşey için sağolasın kardeşim..
    öpüyorum gözlerinden adamım. kazasız sürüşler. takıldığın konu olursa forumda arat olmazsa aç buraya gene halletmeye çalışırız evel allah. bir sürü bilgili teknik bilgisi yüksek arkadaşlar mevcuttur. bende burdan bir çok şey örendim. şuanda motorumun ustası oldum servise uramıyorum 2-3 aydır

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Sizlere yemin ediyorum hiç bir forumda bu kadar güzel bir keyif duymadım. Sizlerle dost olmak gerçekten süper bir şey oldu benim için.

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi gözünaydın Ümit. Fazla yağ neymiş, zararlıymış.
    Evet Rigel çok teşekkür ederim..

eyvallah kardeşim.forumun amacı budur zaten. yardımcı olabildiysek ne mutlu bize
    öpüyorum gözlerinden adamım. kazasız sürüşler. takıldığın konu olursa forumda arat olmazsa aç buraya gene halletmeye çalışırız evel allah. bir sürü bilgili teknik bilgisi yüksek arkadaşlar mevcuttur. bende burdan bir çok şey örendim. şuanda motorumun ustası oldum servise uramıyorum 2-3 aydır
    digi_boy26 sana özellikle teşekkür ederim. Yardımın ve tatlı dilin insanların gönüllerine kadar işliyor. Tüm arkadaşlarıma tekrar saygılar..

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    işi çözdüğüne inan çok sevindim allah beterinden saklasın kazasız belasız
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ümit motur senle gerçekten konuştumu??

Karterin vidasını sıkıca kapatarak Beat' ıma tekrar marş bastım. 10 dk olduğu yerde çalıştı ve sanki bana hadi yola çıkalım mı? dermiş gibiydi
    olm dalga geçiyon dimi bah yoksam delü diyin tımarhaneye neyin gapaturlar..

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150

Evvvvvveettttt arkadaşlarım kardeşlerim sonunda sorunumu çözdüm
    İşte size sorunumun çözümü ve başıma gelenler..

Önce Beat' ımı bir güzel ısıttım ve karterin vidasını açtım..
    Boş bir kabı karter deliğinin altına koyarak vidayı çıkardım ve pek de kara olmayan eski yağı boşalttım.
    Motoru biraz yana yatırarak iyice boşalmasını sağladım.
    Boşaltma işlemi sonucunda eski yağı bir ölçeğe koyarak tam olarak 1LT olduğunu gördüm..
    Bu şu demek oluyor ki ilk 1000 km de yapılması gerekli olan yağ değişimi sırasında servis elemanı eski yağı tam olarak boşaltamamış.
    Neyse o adamlada biara görüşeceğiz zaten
    Daha sonra karterde tek damla bile yağ bırakmadım. Yeni almış olduğum Castrol' u tam gerektiği gibi 750 ml olarak doldurdum.
    Sonrasında motorumu 5 dk rolantada çalıştırdım ve yağ ölçümü yaptım, herşey tam standartlarına oturdu ve yağ seviyesi tam oldu.
    Yola çıktık ve biraz daha ısındıktan sonra yaptığım denemeler sonucunda Beat' ımın tamamen normale döndüğünü ve daha da performans artışı olduğunu hissettim. Eve dönerek tertemiz birşekilde yıkadım ve şuanda yanıbaşımda duruyor. ve sanıyorum ki bugün beraber uyuyacağız. Ben ona aşığım o benim ikinci eşim. Hayatımın akışı bebeğim BEAT' ım artık eski sağlığına kavuştu.
    He bu arada Castrol yağı da bir tanıdıktan aldım ve 9ytl masraf ile bu sorunumu ortadan kaldırdım.

Motosiklet.net in faydaları bir arkaşıda motoruna sağ salim kavuşturdu.Bu olayda mutlu bir sunuca ulaştı.Herkese örnek olacağını umuyorum........

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    demekki yağlama olayına çok dikkat etmek lazım. Hatta servis yağı değiştirirken başında durmak lazım adamların (:
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demekki yağlama olayına çok dikkat etmek lazım. Hatta servis yağı değiştirirken başında durmak lazım adamların (:
    Arkadaşımız kesinlikle doğru söylüyor.. Saygılar.

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ümit motur senle gerçekten konuştumu??

olm dalga geçiyon dimi bah yoksam delü diyin tımarhaneye neyin gapaturlar..
    Ya olum motorla akşam oldumu muhabbet ediyoz biz sen nediyon..

Karşılıklı ne sohbetler bi görcen sabaha kadar hemide..

Motosikleti
    HONDA BEAT _ 2006
    sana kesın servıs derım kardes motorunu kımseye alletme daha kmsı az hemen bı yetlkılı servıse gotur ;)

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beat_forum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana kesın servıs derım kardes motorunu kımseye alletme daha kmsı az hemen bı yetlkılı servıse gotur ;)
    Şu yazdığın mesajlara bir bak
    Sonrada konu tarihlerine bir bak arkadaşım..
    Topicleri hortlatıp duruyosun
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)