Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter da Varyatör ve Tahrik silindir setini neden çabuk deforme olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Arkadaşlar benim makina varyatör ve tahrik seti yemeye başladı bu aralar. sürekli çabucak eritiyor, yiyor resmen. bi anormallik var. bi ay falan anca dayanıyor. orjinal honda tahrik seti taktık onları parçalamaya yaklaştırmıştı kayış kopardı. sonradan usta ücretsiz değişti şimdide yine anormalleşmeye başladı motor.bu 4.cü tahrik silindir seti ve varyatör ve oda afallamaya başladı. ilk takınca çok güzel devrinde gidiyor motor. o parçaları yedikçe motorun devri azalıyor sanki birden yüksek vitese geçer gibi motor boğulmaya başlıyor. haliyle de benzini içiyor.. Valla bu sorunu çözemedik napcaz bakalım.. canımızı sıkmaya başladı. Bukonuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

not: başlıkta "ni" ekini fazladan koymuşum kusura bakmayın...
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Hakket Ahmet bende merak edıyorum bu kacıncı yaw benımde motor aynı 14bınde daha hıc degısmedı cok enterasan???
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet.scooter'ın üzerinde epey km yapıpta daha bu parçaların ne olduğu hakkında bi fikri olmayan bile vardır. ama sağolsun biz incik boncuk bu motoru öğrenecez heryerini az kaldı.
    KIRMIZI BOĞA..

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    walla bnm motor 15 binde daha yeni arka varyatör değişiyor ön varyatörde servis diyor bi 10 bin km daha gider gibi duruyor diyor. yalnız tahrik silindir seti nedir anlamadım? bu parçayı bilmiom neresinde olur ki bu parça?

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    benimki de 12000e yaklaştı. daha motordan herhangi anormal bir ses gelmiyor. bu varyatör hızlanmayla ilgili bir parçamı? kalkışta 1-2 sn sürtünme vuruntu titreşim oluyor. sonra da alabildiğine çabucak hızlanıyor. bi 10 ya da 12sn'de 70e çıkabiliyorum.... benimki de mi zamanı geldi acaba ?

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki de 12000e yaklaştı. daha motordan herhangi anormal bir ses gelmiyor. bu varyatör hızlanmayla ilgili bir parçamı? kalkışta 1-2 sn sürtünme vuruntu titreşim oluyor. sonra da alabildiğine çabucak hızlanıyor. bi 10 ya da 12sn'de 70e çıkabiliyorum.... benimki de mi zamanı geldi acaba ?
    varyatör: kayışın arasına girdiği parçalar. tahrik silindir seti: varyatörüniçinde söktüğünüz zaman göreceğiniz yuvarlak silindir şeklinde tahminen beştane parça birde onların tam ortasında büyük bi silindir var. scooter'ın bir nevi vites görevini yapan kayışın hıza göre yükselip alçalmasını sağlan parçalar.
    dedikleriniz normal 12000 15000 km gitse gam yemem. ilk değiştirmede hemen aşındırmasada ondan sonraki değişmelerimde bu tahriksilindir setini ve sürtündüğü varyatörü çok çabuk aşındırmaya başladı. canımızıda sıktı yani nedir bu anlamadım. bu kadar çabuk aşınmaması lazım...
    KIRMIZI BOĞA..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    acaba kayışını yalnış takmış olabilirmisin
    yalnış derken yalnış numara
    eğer uzunsa kavrama esnasındaki kaçırmada fazla olacağı için varyatörü yiyor olabilir..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba kayışını yalnış takmış olabilirmisin
    yalnış derken yalnış numara
    eğer uzunsa kavrama esnasındaki kaçırmada fazla olacağı için varyatörü yiyor olabilir..
    servisin kayışı erken değiştirdiği sırada, orjinal üzerinde gelen bando marka kayış elimde duruyordu sapasağlam. geçenlerde kayışı kopartınca onu taktırdım. yine aynı oldu motosiklet. motor boğulmaya başladı yine şimdi bi açsak kesin yemiştir o parçaları. acaba parçalrın çok adi olmasındanmı kaynaklanıyor anlamadım.varyatördenmi kaynaklanıyor acaba onun kalitelisini bulabilirmiyiz. ustaya soruyorum hepsi aynı diyor. çinden geliyor. orjinal honda tahrik silindir seti taktırdım bisürü para verip. onu dahada kötü yaptı kayışıda o sıra kopartmıştı.
    KIRMIZI BOĞA..

arkadaşlar bende yamaha neos 100 var kayışla oynadıgım zaman hızı cok fark ediyor ama bitürlü spor kayış bulamadım ya hız var kalkış yok ya kalkış var hız yok bunlar için özel sport kayış varmış acaba temin edebilicegim yer varmı lütfen yardımlarınızı bekliyorum:silent:
    bu arada neos u bilmiyosanız motorları aerox 100 ile aynı lütfen yardımcı olun

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı oriko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende yamaha neos 100 var kayışla oynadıgım zaman hızı cok fark ediyor ama bitürlü spor kayış bulamadım ya hız var kalkış yok ya kalkış var hız yok bunlar için özel sport kayış varmış acaba temin edebilicegim yer varmı lütfen yardımlarınızı bekliyorum
    bu arada neos u bilmiyosanız motorları aerox 100 ile aynı lütfen yardımcı olun
    kayış konusunda sport olanını duymadım doğrusu ayrı bi topic açarsan belki senin için daha iyi olur....

bu arada arkadaşlar benim sorun acaba; varyatörün kalitesizliğinden olabilirmi. şimdi orjinal bi varyatör alıp deneyecez bakalım. deneye deneye bi hal olduk zaten.
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    çokmu sıkıştırıyosun kalkışlarda filan ? ani kalkış yapıomusun ? debriyajın nasıl? kasıntı yapıyorsa o da etkiler... kalkışlarda motor kendini sıkıyorsa hızlanmak için bence farklı bi problem var senin motorda.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çokmu sıkıştırıyosun kalkışlarda filan ? ani kalkış yapıomusun ? debriyajın nasıl? kasıntı yapıyorsa o da etkiler... kalkışlarda motor kendini sıkıyorsa hızlanmak için bence farklı bi problem var senin motorda.
    yok yahu ne sışıktırması el bebek gül bebek kullanıyoruz. yine aynı. debriyajda var daha. kalkışta belli etmesede hızlanırken oluyor. bu konuda epey tecrübe edindim zaten. 10.000 km
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler