Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sis farı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    arkdaslar mterayes26 kanuni caracal 200 motosikletıme sis farı takmak ıstıyorum 35 watt 2tane sis farı ,,, 12v 7a akü var motorda

az once montajını izledım ve benım elımden gelmez o kadar sey servıs bunu yapabılrımı sıgorta ve röle ile cogu yere soruyorum yüzüme bönbön bakıyorlar bilen varmı yada eskişehir de kime yaptırabılrıız
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    dostum yaparlar da biraz para alırlar yani.bende aynı şekilde yaptırmak istedim ama biraz uçtular rakam konusunda sadece işçiliğe 35YTL istediler parça ayrıca bir para zaten...bence yaptırma herşey orjinalinde güzeldir

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı yalniz_prens_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yaparlar da biraz para alırlar yani.bende aynı şekilde yaptırmak istedim ama biraz uçtular rakam konusunda sadece işçiliğe 35YTL istediler parça ayrıca bir para zaten...bence yaptırma herşey orjinalinde güzeldir

35 ytl ısterse arkadas falan demem aküyü vucuduna baglarım bızım elemanın bu sanayıcı mantıgı hep aynı bır kısıden gunluk karı cıkarmak onun içinde hepsı yatıyor

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    benim motorun ön kısmında sis farı için yer vardı.kendim bağladım.bağlantıyıda far kısmı içindeki boş kablo uçlarından yaptım.zaten sis farı için koymuşlar o boş uçları.motorundaki arın arka tarafına bak boş kablo ucu varmı.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı motopirate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun ön kısmında sis farı için yer vardı.kendim bağladım.bağlantıyıda far kısmı içindeki boş kablo uçlarından yaptım.zaten sis farı için koymuşlar o boş uçları.motorundaki arın arka tarafına bak boş kablo ucu varmı.
    diyorsun ki boş kablo ucu varsa direk bağla kablo çekemeye röle , sigorta vs ye gerek yok diyorsun

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    benim motorda öyle.o boş kablo uçlarıda park lambası içinmiş.yani parkları açınca sislerde yanıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    dostum bak istanbulda olsan sana işçiliği bedawa yaptırırdım adamlar aksesuar satıo montaj işi warsa bedawa we kendılerı yapıo www.eliftuning.com adresi alın bakın

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    benim motorda öyle.o boş kablo uçlarıda park lambası içinmiş.yani parkları açınca sislerde yanıyor.
    şehir içinde yasak diye duydum sis farını senin kiler kaç watt lık sisler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    werdıgım adreste kargoda ucretsız montajda

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    satın alırken akü kaldırırmı diye sormuştum olumlu cevap alınca bağladım yandı.kaç watt olduğunu hatırlamıyorum.ama ucuzdu baya çiftini 15 ytlye almıştım.bisan roadstar topiğnde bağladığım lambaların resimleri var oradan bakabilirsin.

Motosikleti
    Artık Yok
    Bende bağladım ama sürekli kullanırsan aküden yer ve akünü bitirir uzun yolda 70-80 km hızla giderken iyi olur role neden lazım dersen hem anahtar görevi yapar hemde sis farını korur farın önündende ala bilirsin boş kablo var bende sadece parklarda yanıyor farın arkasından aldığımda direk yani normal farlarda veya farlar kapalı iken kabloya elektirik gitmediği için yanmıyor bağlantısı kolay bende daha önce bağlamamıştım ama biraz internetten yardımla oldu istersen role bağlantı uçlarını vere bilirim bir...rolesiz direkte bağlaya bilirsin biraz kablo biraz kablo ucu sigorta hepsi topu topu 5 ytl tutar

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı xufuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bağladım ama sürekli kullanırsan aküden yer ve akünü bitirir uzun yolda 70-80 km hızla giderken iyi olur role neden lazım dersen hem anahtar görevi yapar hemde sis farını korur farın önündende ala bilirsin boş kablo var bende sadece parklarda yanıyor farın arkasından aldığımda direk yani normal farlarda veya farlar kapalı iken kabloya elektirik gitmediği için yanmıyor bağlantısı kolay bende daha önce bağlamamıştım ama biraz internetten yardımla oldu istersen role bağlantı uçlarını vere bilirim bir...rolesiz direkte bağlaya bilirsin biraz kablo biraz kablo ucu sigorta hepsi topu topu 5 ytl tutar
    evet bende yukarıda yazdığımk gibi boş uçlara direkt bağladım ve parkları açınca yanıyor.

Motosikleti
    Artık Yok
    evet bende yukarıda yazdığımk gibi boş uçlara direkt bağladım ve parkları açınca yanıyor.
    Sanırım bunu bilerek yapmışlar o ucu açık bırakarak sis farı eklene bilsin diye aküye fazla yük binmesindiyede parklar yanınca elektirik gidiyor ama işlevsel değil çünki sis farı yolumuzu göremediğimiz zamanlar gerekli ve iki lambayada ihtiyaç duydumuz zamanlar daha fazla aküden direk bir kabloda çekile bilir..

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Arkadaşlar başka başlık açmak istemedim; hareket eden motorda sis lambası doğrudan akü' denmi harcıyor elektiriği? Ya da sis lambası demiyelimde tüm lambalar diyebiliriz.Lakin yaklaşık 40 km yol yaptım akşam sis lambalar açık şekilde, ışıklarda bir durdum...Marş basmıyor!Öyle kaldım cadde ortasında 5-10 dakika sonra ayakla zar zor çalıştırabildim...Motor hareket ederken akü kendini şarj ediyor diye biliyordum, ama galiba doğrudan aküden yedi...Yanlışmı biliyorum?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Zamanında bende takmıştım fakat hiç tafsiye etmem. 35 er watt nedense tasisatı orluyor sanırım. Elektrik sorunları çıkarıyor motorda. Bu nedenle bir daha yapıcak olursam güçlü zenon led lerle yapmaya çalışacağım.İYi bir ustaya yada elktrikçiye danışmadan yapmamanı öneririm.Sisler çalışırken motor aküye yatiştiremiyor.

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında bende takmıştım fakat hiç tafsiye etmem. 35 er watt nedense tasisatı orluyor sanırım. Elektrik sorunları çıkarıyor motorda. Bu nedenle bir daha yapıcak olursam güçlü zenon led lerle yapmaya çalışacağım.İYi bir ustaya yada elktrikçiye danışmadan yapmamanı öneririm.Sisler çalışırken motor aküye yatiştiremiyor.
    Teşekkür ederim, demekki bu tip sıkıntılar olabiliyor. Valla kardeşim kendi bağlamış galiba sisleri, "o şimdi asker", motor da bende emanet. Söksem bir sıkıntı, sökmesem başka sıkıntı...Birde ön sinyalleri söküp sisi onların yerine takmış, hay Allah'ım ya, kaç defa dedim olmaz diye ama! Şimde önde sinyal yok yani

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başka başlık açmak istemedim; hareket eden motorda sis lambası doğrudan akü' denmi harcıyor elektiriği? Ya da sis lambası demiyelimde tüm lambalar diyebiliriz.Lakin yaklaşık 40 km yol yaptım akşam sis lambalar açık şekilde, ışıklarda bir durdum...Marş basmıyor!Öyle kaldım cadde ortasında 5-10 dakika sonra ayakla zar zor çalıştırabildim...Motor hareket ederken akü kendini şarj ediyor diye biliyordum, ama galiba doğrudan aküden yedi...Yanlışmı biliyorum?
    Sorunuzun cevabı aşağıdaki linkte var. ;)

http://www.motosiklet.net/forum/sati...itmeyecek.html
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

Motosikleti
    Alıntı mafit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunuzun cevabı aşağıdaki linkte var. ;)

http://www.motosiklet.net/forum/sati...itmeyecek.html
    Link ve bilgi için teşekkür ederim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)