Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rialli 150 cc scooter (farklı bir sorun!)

Motovento
    REKLAM ALANI

s.a arkadaşlar öncelikle forumunuzu çok beğendiğimi sölemek istiyorum

kendime ait 150 cc bir scoterim var ve kilometresi 25.000 de

geçen yıla kadar bütün periyodik bakımlarını yaptırıyodum ve motorum saat gibi işliyodu taaki askere gittim motoru bıraktım

kardeşim kullanmıs uzun bir zaman ve motorda sorun çekmemeye tıkanmaya çalışma maya başlamıs.(Karbürator ve hava filtresinden olması gerek) sorundan sonra REKTEFiYE yapılmıs (silindir , piston , segmen , eksantrk zinciri falan) yaptırılmıs ve ogunden bu yana motorda söyle bir sorun var

rolanta pek tutmuyo ve sabahları otomatik jikle açmıyor bu karbüratör ayarlarından olabilir.

ama birde yolda sürerken normal bi çukura vurunca sanki buji nin elektiriği kesiliyor ve ateşleme duruyor gibi motor stop eder gibi oluyo ve normale dönüyor.Buji ve diğer elektrik tesisatını komple gözden geçirdim buji, başlığını ve bujiyi değiştirdim ama hala sorun devam ediyor

arkadaşlar motorumu çok seviyorum piyasa ustalarınada götürmek istemiyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

Araç Boyutu (mm) 1955 - 700 - 1095mm
    Dingil Mesafesi: 1380mm
    Kuru Ağırlık: 109kg
    Yerden Yüksekliği: 120mm
    Motor Tipi: Tek Silindir, 4 Zamanlı,Hava Soğutmalı
    Motor Modeli: 157QMJ
    Piston Çapı - Yüksekliği: 57.4mm - 57.8mm
    Sıkıştırma Oranı: 9.2:1
    Maksimum Güç : 5.9kw/7000r/min
    Ateşleme: CDI
    Marş: Elden ve koldan marş
    Kayış: CTV Bando Kayış
    Ön Lastik: 130/60-13
    Arka Lastik: 130/60-13
    Akü: 12V 7A
    Ön Fren: Disc Fren
    Arka Fren: Kampanalı Fren
    Maksimum Yük: 150kg
    Maksimum Hız: 85km/saat
    Benzin Deposu: 6L
    Benzin Sarfiyatı: 3.2 Lt./100km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı SeSSiz_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kendime ait 150 cc bir scoterim var ve kilometresi 25.000 de

geçen yıla kadar bütün periyodik bakımlarını yaptırıyodum ve motorum saat gibi işliyodu taaki askere gittim motoru bıraktım

kardeşim kullanmıs uzun bir zaman ve motorda sorun çekmemeye tıkanmaya çalışma maya başlamıs.(Karbürator ve hava filtresinden olması gerek) sorundan sonra REKTEFiYE yapılmıs (silindir , piston , segmen , eksantrk zinciri falan) yaptırılmıs ve ogunden bu yana motorda söyle bir sorun var

rolanta pek tutmuyo ve sabahları otomatik jikle açmıyor bu karbüratör ayarlarından olabilir.

ama birde yolda sürerken normal bi çukura vurunca sanki buji nin elektiriği kesiliyor ve ateşleme duruyor gibi motor stop eder gibi oluyo ve normale dönüyor.Buji ve diğer elektrik tesisatını komple gözden geçirdim buji, başlığını ve bujiyi değiştirdim ama hala sorun devam ediyor

arkadaşlar motorumu çok seviyorum piyasa ustalarınada götürmek istemiyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim
    tektek cevaplayım adamım

evet forumumuz Türkiye'nin Bir Numarasıdır diyebilirim. gelelim senin motora.

kardeşim kullanmıs uzun bir zaman ve motor çekmemeye tıkanmaya çalışmamaya başlamıs.(Karbürator ve hava filtresinden olması gerek) sorundan sonra REKTEFiYE yapılmıs (silindir , piston , segmen , eksantrk zinciri falan) yaptırılmıs ve ogunden bu yana motorda söyle bir sorun var.rolanta pek tutmuyo ve sabahları otomatik jikle açmıyor bu karbüratör ayarlarından olabilir.
    valla açıkcası biladerin acemi heralde biraz hor kullanmış motoru motorun komple koltuk aksamını sökülüp karbiratör ayarı gerekirse ayrıntılı iç temizliği gerekiyor bana kalırsa.bizim tip 150cc scooterların rektefiye sonrası ayar tutmadıgı malum ortada.motorun çekmeme sebepleri ya benzin gelişinde hortumlarda filtrede tıkanma olabilir.yani benzim az geliyodur, ya da hava fazla geliodur. yani asılırsın gaza hava fazla gelceğinden patlama az olur. rektefiyeden sonra krank'ın yeni pistona uyum sağlaması biraz uzun sürer. çüknü aşındırma olacaktır yeniden rodaj anlamında

otomatik jikle ilk çalıştırma anında yarım gazda marşa bas, çalışmaya başladığını anladığın an gazı bırak. ben öle yapıyorum(-dum kar yağmadan önce)

bunun nedeni de tahminim bujinin oturma yerinde sorun vardır ya da çukurlara girerken aşırı sarsıntıdan motor elektrik kesiyor. bunun da nedeni eğer farlarında sönüyorsa bu sarsıntıda akünün yanında bi sigorta var tekdir o. ayaklarını koyduğun yerin altında. o zamanla teli incelmiş hatta kopuk olabilir. sarsıntı anında telin bir ucu ayrılıyor sarsıntı bitince yerine tekrar geliyor.akü bağlantılarında da vardır bişey. 25.000km az değil yani. normal bi scooter 2sene de yapar tahminim. ben 7ayda 10,000 yaptım o ayrı mesele

adamım bilgilerim kadar cevap vermeye çalıştım. az çok anlar oldulk in scooterlarından :D

piyasa motorcusu değil de gene de bir markanın servisine götürmeni tavsiye ederim. varsa yakınında kanuni servisi olabilir. bizim tür motorların parçaları %80 uyum sağlamaktadır yapılır bişeyler en düzgün haline getirilir merak etme. eskişehir'de olsaydın senin motoru eskişehir'in en sağlam scooter tamircisine gösterirdik.

saol verdiğin bilgiler için teşekkür ederim artık satma zamanı geldi sanırım

nabalım

hgunarbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650
    karburatör hava alıyor gibime geliyor elektirik problemi olmayabilir eğer hava alıyorsa sana ateşleme yapmyor gibi gelebilir sana sen karburotöre bak bence o gevşek bağlanmış diyorum ben

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    hava filtresinden çıkan borunun ağzına conta yada kapak gibi bişey tak sonra sigara filtresinin genişliği kadar delik aç öyle dene genelde hava ayarı tutmadığı için zengin karışım yapamazlar gaz yemez ve tekler birde koltuğu koyduğun zaman borunun ağzını kapatmayacak şekilde olmasına dikkat et
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    Alıntı SeSSiz_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol verdiğin bilgiler için teşekkür ederim artık satma zamanı geldi sanırım

nabalım
    satma bence. yaptır bin. taksiti bitince de vitesli bişey alırsın. bunla da ekmek almaya gidersin. ben öle yapcam mesela. kalcak bu bende. bunla çarşıya filan incem vitesliyle de gezmeye gitcem çevre illere

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Özür dileyerek gördüğüm bi çelişkiden bahsedicem.Ben motoru satmıcam demişsin imzanda satılık rokko var.
    (Tabi başkasınında olabilir.)

Motosikleti
    ölesine çıkardım satılığa.satılmazsa da üzülmem yani tok satılık o. fiyata baksana eğer taksiti bitene kadar satılmazsa kalcak tabi. ayırca 1tane daha var o da siyah rokko. o servisten satılık

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özür dileyerek gördüğüm bi çelişkiden bahsedicem.Ben motoru satmıcam demişsin imzanda satılık rokko var.
    (Tabi başkasınında olabilir.)

arkadasım kafayımı yedınız türkiye yolların da 90 ı geç araba ,kamyon ,tır ,motor ,bisiklet , o süratle yarı tabuttasın unutma digi_boy abimle bayramın 3. gunu bursaya gıttık tek basıma bayır asagı 130 gordum dedım eray ufacık bır tas senı imamın kayığına sokar anam yavas dedım kendıme valla motoruda ver servısıne yapın lan sunu de tabı lan deme
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    YOK

Yardım Usta Bendede Var Rialli Fiery 150cc

Kardes sennin problemin direksiyondan aküye giden bir kablo var ön paneli çıkar ordaki kabloları kontrol et aynısı benimde başıma geldi ordaki kablonun birisi kopmuştur garanti ordandır motoru çalıştırmaya gelince kardes walla herkes benim motora hayret geliyo çünkü motor yaz -kış çalışıyo hiç zorlanmadan ben kışın sogunda bile marştan çalıştırdım motoru ayaktan hiç çalıştırmadan manyak motor ama zaten motor mondial 150 hs aynısı bütün özellikleri parçada sorun çekmessin sen motoru mondial servise götür.!

Motosikleti
    çok olmuş be yazalı bence çoktan yaptırıp satmıştır bile motoru . benim yazdıklarım yeterli olmuş zaten başka da farklı bişey söleyen olmamış. yine de gösterdiğin özveriden dolayı seni tebrik ederim TR06ses63

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)