Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA CBR 125 in yakıt tüketimi ve son sürati nedir..

Motovento
    REKLAM ALANI

benim boyum 175 kilom 60 yane motosiklet fazla bir yük çekmeyecek.. son sürat ve yakıt nasıl olur. yardımlar ve mesajlar için şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zongsheng 125
    tahminimce hız max.135 yakıda 100 120 arası (sadece tahmin)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    CBR125R topiğinden bu bilgileri öğrenebilirsin. Arama yaparak topiği bulabilirsin.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    as t1
    sürat arıyorsanız yanlış motora akıyorsunuz bu motor sizi kurtara bilecekmi ve bu motorla fazla sürat yapmak ne kadar doğru bütçeniz uygunsa dabüyük bir makinayı tavsiye ederim
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    ben cbr 125le 160 bastım diyenleri duydum bu doğruluk payı varmı bana hiç mantıklı gelmedi

Motosikleti
    tabanvay
    125 lik makine ile senin kilon uyuyor... son süratin 160 olur sanırım... oda uygun rüzgarda yokuş aşağı....

125cclik makina iki zamanlı olmadığı sürece yakmaz abi... neyinin yakıtını soruyosun...

sınırlarda kullanırsan standartının üstünde yakar biraz o kadar...

Motosikleti
    HONDA CbR125R BlueBird
    Alıntı marten11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim boyum 175 kilom 60 yane motosiklet fazla bir yük çekmeyecek.. son sürat ve yakıt nasıl olur. yardımlar ve mesajlar için şimdiden teşekkürler..

Boyunun ve kilonun problem yaratacığını pek sanmıyorum.

Son sürati ise 140 km/h dır ( 95 oktan, katkısız kurşunsuz, ki sen bunu kullanmalısın. )

155 - 165 km/h yüksek oktanlı benzin kullanırsan ve şartlar iyi ise görebileceğin son hızdır. Daha da MAX ı yoktur bunun.

Şunu hatırlatayım, düşündüğün motosiklet hız motosikleti değil aslında, Tamam CBR ama öyle 180 görmesini de beklememek gerekir.
    ( ona bakarsan CBF 250 bile yaklaşık bu hızlarda seyrediyor otobanda, yani demek istediğim 250 lik gibi gidiyor, buda sana yeterde artarda. Bana yetiyor şahsen )

Emsallerine göre hızlı, hatta o cüssesine göre bile bence 140 bile fazla.

Yakıt tüketimine gelince scooter gibi içiyor, iyi performans veriyor.
    10 Lt. deposu vardır. 2 Lt. si rezerve ( gösterge E dedir )

Tam depo 260 - 280 km. yol alabilirsiz. ( kullanıma bağlı )

Bunların dışında kullanımı zevk verir, yanlış yapmaz, yarı yolda bırakmaz ( tabi ona bir bebek gibi bakarsan )

Düşünmeden al diyebilirim, 2. ellere de bak bi istersen.

Sıfırını şu sıralar alırmıydım?

Hayır aslında şu sıralar motosiklet almam, şu fuarlar bi gelsin geçsin derim ben.

Belkide yeni kasasını alırsın!

Hadi kal sağlıcakla.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    çat çatlasın 145 ' i geçmez ... 250 cc Hyosung zate 170 yapıyo bu nasıl 160 yapsın çok mantıksız..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

denizzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zongsheng 125
    Alıntı The massacre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr 125le 160 bastım diyenleri duydum bu doğruluk payı varmı bana hiç mantıklı gelmedi
    aynen katılıyorum dostum çok zor

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    145 dedimi kalır o seyirde devam edersin tabi motora ekstra bişi uygulamadıysan
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    80 kiloyum. 155'i görüyorum rampada...

ama bu motorda 130 dan sonrası mantıksız...

... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    cbr125 topiğini bayağıdır ıncelıyorum yakındada alıcam cbr125 yakıt tuketımı kmde 9la 11 kuruş arasında degısıyor max hızıda 140 145 dıyebılırım ama modıfıye yaparsanız 160a kadar gıder bu (ben sadece yazılanları ve okuduklarımı yazıyorum )

Alıntı The massacre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz bi arkadaşın motoruyla 2kişi max 120 yaptık tek kişide 135i geçmio 160 falan hikayedir bence....

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    160 hikaye arkadaşa katiliyorum hyo 250 cc maximum 175 zor yapiyo

Ertekin (Ertech) söylemiş ben de rampa aşağı 140 gördüm ağırlığım 90kg, Arka lastik 130'luk. Fakat düz yolda sabit yapacağı yani kasmadan yapacağı hız 125-130 km/s arasıdır. 160 km/s görmek biraz ütopik olmuş. Ayrıca benzinin oktanını değiştirmenin hatta iridyum buji takmanın hiçbir faydası yok son hıza.

Ayrıca sevgilli soruyu soran arkadaşım neden arama yapmıyorsun. Zor mu geliyor? bilmiyor musun? Bu forum herhalde en kapsamlı cbr125 topiğine sahip. Madem sen soruyorsun, ben de sorayım ne yapcan son hızı? gerçekten bu soruyu soranların ne yapacaklarını çok merak ediyorum. Son hız soracağınıza "ben ...... maksatla kullanacağım sizce uygun mu?" deseniz daha şık olmaz mı? Son hızı 160 km/s olunca sence iyi makina mı olacak? 130 olunca kötü makina mı olacak? gerçekten merak ediyorum.

Eyyy cbr125 almayı düşünen yeni arkadaşlar; bu makina şehir içi kullanımda gayet rahat, artçılı kullamıma ve şehir dışına uygun olmayan, yakıt üketimi uygun, titreşimi fazla olmayan, gençlerin ilgisini çekecek sportif görünümlü, abilerine göre oldukça emniyetli, yeni başlayanlar için ideal, ne beklediğini bilecek fazlasını beklemeyecek insanlar için oldukça tatminkar bir makinadır. Artık sormayın şu son hızı ya. Allahın şahin'i bile tokatlar seni merak ediyorsan. Bu sana koyacaksa bence hiç motosiklet alma... Kendine ve sevdiklerine zarar verme derim ben.

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    dgrmr ne gusel yazmıssın elıne saglık valla...arkadaslar bu motor hız ıcın alınmaz 140 bu makına ıcın fazladır bıle modifıye yapsanızda goremezsınz 160 falan cunku 140 ı bıle redlınede yapıo yanı gucunu kullanıo sonuna kadar.arkadasım sen ne ıstedıgıne karar ver bu motor surat ıcın alınmaz yeteneklerını gelıstırmek ıcın alınır vıteslı motor nasıl kullanılır onun ıcın alınır..ve bıde bu motora olan ask ıcın alınır...

yakıt tuketımınede gelıncede cok lımıtlerınde kullanmazsan 280 km cıvarı yapar max..

Motosikleti
    honda cbr 125
    evet ilgili baslikta herbisi yazmakta ama ben de ekliim buraya.. gerci pro bu basligi gordugu anda ucuracak zati..

60kg 1.73 mt yim
    rampada su kadar, yokus asagi uctum bu kadar gibi sacma seyler yazmak istemiyorum, son derece anlamsiz..

benim yaptigim max hiz duzlukte 130km/h ve sehir ici yakit tuketimim yaklasik 8.5 ykr yani 20 ytl ile yaklasik 235 km yol yapiyorum.
    arka teker 130 luk onun haricinde motorda bi degsiklik yok.

Shakulin

linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    2 kişi 130 gördümm tek kişi rahatlıkla 140 yaklasıyorr daha motorun yeni 5000 km de
    Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir. M.K.ATATÜRK

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı shakulin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ilgili baslikta herbisi yazmakta ama ben de ekliim buraya.. gerci pro bu basligi gordugu anda ucuracak zati..
    Yakalandınız
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)