Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 HS
    Arkadaşlar bende 150 hs mondial ( turuncu ) var.Daha yeni aldım mototru 500 km de 1 ay olmadı ama ben normal bezle siliyorum.Hafif nemlendirerek.Geçmeyen lekeleri ise kolonyayla
    Acaba sizin bildiğiniz motorun plastik,demir kısımlarını silebileceğimiz ve parlatabileceğimiz yöntem varmı ?
    Çok teşekkür ederim !
    [B]Yolların Çift Teker Lordu ![/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı talha150HS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 150 hs mondial ( turuncu ) var.Daha yeni aldım mototru 500 km de 1 ay olmadı ama ben normal bezle siliyorum.Hafif nemlendirerek.Geçmeyen lekeleri ise kolonyayla
    Acaba sizin bildiğiniz motorun plastik,demir kısımlarını silebileceğimiz ve parlatabileceğimiz yöntem varmı ?
    Çok teşekkür ederim !
    ben suyla yıkıyorum.pek sabun kullanmıyorum.daha sonra iyice ama iyice kurutuyorum.pasta cila gerekliyse uygularım.en son olarak; çalıştırıp biraz geziyorum.motor ve elk.aksamları kurusun diye.

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    krom kısımlar varsa kolayla sil pırıl pırıl yapıyo diyolar.
    bu kolada her derde derman plajda guneslenırken vucuduna kola süreni bile gördüm. marka vermıycem her hangi bi kola olabılır
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    • Kolonya kullanma, matlaşır plastikler.
    • Tazyikli su kullanma, girmemesi gereken yerlere su girer..
    • Egzosun çıkışını bi naylonla örttükten sonra hortumla yıka motoru tozu gitsin,
    • sonra araba yıkama fırçası ve araba şampuanı çok iyi sonuç veriyor (motor çok girintli çıkıntılı birşey diye fırça çok faydalı oluyor)
    • kuruladıktan sonra çalıştır ve kısa bir gezinti yap, her yeri kurusun

Kolay gelsin!
    -turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

balta limanı kemik hast. karşısında bir motosiklet yıkama makinesi var muazzam yıkıyo ve sıcak hava ile kurutuyorlar fiatı 8.ytl bilginize

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    Valla yıkaması birşey değil de asıl iş yıkadıktan sonra bezle kurulamakta.

Bez dediğim de havlu olursa iyi olur (şu benzincilerin verdiklerinden mesela)
    çok iyi bir şekilde her aksamı ovarak (sadece kurulamak yetmiyor) silin.

Aynı yüzeyi defalarca silin, ve iyice kurulayın, aksi halde kalan lekelerle baş olmuyor

Herkese kolay gelsin
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Evde eski bir vücut havlusu buldum, iyice emici ama eski birşeydi..
    Denedim, harika - bir havlu bir motora yetiyor, tavsiye ederim
    ---

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Bence motora hiç su vurma.Eğer iyi kurulamazsan parçalar zamanla paslanır.Her defasında kendin temizleyecek isen Motosiklet mağazalarında özel temizleyici kimyasallar var.Onlardan yararlanabilirsin.Ama ben uğraşamam dersen yıkamacılarda yıkat ama çok iyide özellikle tanzikli hava ilede kurulat.
    Saygılar.

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    En iyisi şöle yumusak başlı fırcayla bolca köpükle (Araba Şampuan'ı Ama iyiisinden Çünki öbürleri boyayı felan matlaştırıyor )
    hertarafı yıka sonra hortumla ıyıce yıka sonra kurula kuru bezle kardes sonra arkadaslarında dedıgı gıbı bı kaç tur at kurusun ıyıce tamamdır.
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

Yıkamış kadar oldum yemin ediyorum ...
    [B]Don't Talk To Strangers ...[/B]

Motosikleti
    Suzuki GS500 '04 idi, artik yok :(
    Ben bir araba yikama sampuani, bi de araba yikama sunger seti (hassas, orta, ve kaba sungerler) aldim. Kovaya biraz sicak su, icine sampuan dokup kopurtuyorum, ve sungerlerle heryerini iyicene kopurte kopurte yikiyorum. Sicak su olunca sinek oluleri filan daha rahat cikiyor. Sonra soguk su ile duruluyorum. En son da kuru bezle guzelcene silip kurutuyorum. Cillop gibi oluyor masallah.

Motosikleti
    mondial 150 HS
    teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için.
    [B]Yolların Çift Teker Lordu ![/B]

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru bezle silip parlatmak en iyisi bence.hafif nemli bir bez veya bir elde parlatıcı bez diğer elde kuru bez.yok illa su olcaksa su tuttuktan sonra mutlaka bezle silerek temizleyin.su lekesinden nefret ederim...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    Alıntı muko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krom kısımlar varsa kolayla sil pırıl pırıl yapıyo diyolar.
    bu kolada her derde derman plajda guneslenırken vucuduna kola süreni bile gördüm. marka vermıycem her hangi bi kola olabılır
    hadi canım kola vay bee ben her gün motorda bulundurayım o zaman asidi kaçarsa parlatırmı pekibak onu bi denemek lazımben motorun plastik kısımlarını pasta cila ile parlatıyorum cam gibi parliyo bi sorun yaşamadım yalnız şu kolayı kafaya taktım bi denicem

Motosikleti
    zealsun 100 (cup)
    Bence eski bir atlet veya fanıla ile kurulayın çok ıyı su alıyor :D

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Motoru su ile yıkamadan silmeyin - motorun üzerindeki ufak toz ve kir zerrecikleri bezi sürtünce boyayı incecik çizer. Bu çiziklerden yeterince birikince kötü bir görüntü oluşturacaktır.. Su ile yıkarsanız tozun bir kısmı kayarak, bir kısmı çamur haline gelip akar gider.. -turgut
    ---

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı majör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balta limanı kemik hast. karşısında bir motosiklet yıkama makinesi var muazzam yıkıyo ve sıcak hava ile kurutuyorlar fiatı 8.ytl bilginize

uzak be orası ben gebzede oturuyorum ordan bura gelene akdar gene kirletirim ben. pasaklıyım ben

ben önce yağlı bölgelere gazyağı ve annemden aşırdığım bulaşık deterjanından yaptığım sıvıyı püskürtüyorum. çok güzel aralara falan giriyo kabartıyo çamuru biraz bekliyorum. hartumla duruluyorum. daha sonra da sıcak su sabun ve fiber bez ile ovalıyorum son bi durulamadan sonra gözle görülen yerleri kuruluyorum. çalıştırıp yola çıkıyorum 1-2 km gezdikten sonra gelip cila ve parlatma işine geçiyorum. işim bitincede eserimin karşısına geçip izliyorum.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    bendede eskiden aynı motordan vardı.mazotla siliyodun harika parlatıyor.sende dene.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Oto yıkamacıdan öğrendiğim bir yöntem: Motorun dışını küçük parçalar halinde önce nemli bezle siliyor ardından kuru bezle iyice silerek parlatıyoruz. Boylece leke kalmıyor..

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    bende de araba fıçasıyla bulaşık deterjanı var. 2-3 ez fırçaladım.sonra da kovayla suyla bi güzel duruladım.bi de kadife bezim var yeni gibi oluyo rokko'm

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler