Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor fazla devirde tıkanıyor???

Motovento
    REKLAM ALANI
    erhanvural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILIK jinlun 125c
    slm arkadaşlar
    benim 125 cc tek silindir jinlun'um var
    ybr 125 in kopyası desem canlanır gözünüzde
    motor 6200 kmde
    Dün PO'dan benzin aldıktan sonra motorla acıbademden maslağa gitmek üzere yola çıktım ve köprü yolunda motorla her zaman gittiğim gibi devirli bir şekilde yol alıyordum
    1. ve 2. viteste aşağı yukarı 7000 devirde motorda bir tıkanma bir kesilme
    gaza cevap vermeme ve bariz bir zorlanma olduğunu farkettim
    hiç bir parçası değişmedi motorun ve
    son bakımı 5300 de yapıldı aşağı yukarı 2 ay oldu
    böyle bir sorun neden olabilir sizlere soruyorum
    şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Yeni aldigin benzinin kalitesiz olmasi ihtimali nedir acaba? Anlamak icin depoyu bosaltip (bitirebilirsin de, ya da hortumla bosaltirsin) baska bir benzinciden 95oktan kursunsuz benzin doldurup deneyebilirsin mesela..

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Servis bakımında benzin filtresine bakıldı mı, benzer durum benim başıma gelmişti, devirli kullanınca gaz kesilmesi oluyordu, ama rölantide çalışıyordu. Servise tel açtım, "filtre pislenmiştir" dediler, gerçekten söküp baktım ve dibi tortuluydu... Temizledim sorun kalmadı... Belki yani...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzınden buyuk ıhtımal,,banadaolmustu..kullanmadan depoyu bosalt yoksa bujılerınınde degısmesı gerekır
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Benzini bildiğiniz sabit bir yerden alın. Büyük ihtimalle benzindendir. Geçen arabada benzin yüzünden yolda kalıyorduk.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    bende de 7----8 binde bazen öksürüyo gibi yapıyo bakım için servise verdim ben buji veya hava ayarı diye düşünüyorum ama du bekalım ne cıkacak
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Hiç sasırmadım ben ne zaman PO dan benzın almak zorunda kalsam banada aynı oluyo motorun karakterı degısıyo marka kotulemıyorum ama Abant gezısınde de İsmail abi ye oldu PO dan aldı benzını 100 - 110 gıden motor 85 de tıkanmaya baslamıstı..... PO dan asla benzın almam.Ya BP ya SHell
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    SATILIK jinlun 125c
    herkes benzinle ilgilidir diye yazmış ama şöyle bir durum var
    benzini neredeyse motoru aldığımdan beri aynı PO'dan alıyorum hiç böyle bir sorun yaşamadım
    2.si neden sadece yüksek devirde yapsın bu teklemeyi
    7000den daha düşük devirlerde motorun performansı aynı.
    benim aklıma karbüratör geliyor.
    problem sadece pis benzin olsa motorun tüm koşullarda bu sorunu yaratması gerekmez mi ?
    sadece beyin cimnastiği yapıyorum tabi motordan anlarım desem yalan ...

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    jigle açık kalmasın?.............

Motosikleti
    SATILIK jinlun 125c
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jigle açık kalmasın?.............
    yok hayır ama hatırlattığın için saol
    sanki jigle açıkmış gibi davranıyor motor bunu söylicektim unutmuşum

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Alıntı HULK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis bakımında benzin filtresine bakıldı mı, benzer durum benim başıma gelmişti, devirli kullanınca gaz kesilmesi oluyordu, ama rölantide çalışıyordu. Servise tel açtım, "filtre pislenmiştir" dediler, gerçekten söküp baktım ve dibi tortuluydu... Temizledim sorun kalmadı... Belki yani...
    senin motorunda bu arkadaşın dediği sorunda ola bilir ozaman eğer yüksek devirlerde motorda kesilme oluyorsa benzin devrine göre motora ulaşamıyor demektir yani üst devirlerde motora benzin yetiştiremiyor demektir. pislik kaçmış olsa seninde dediğin gib alt devirlerdede tekleme yapar bence benzin filtresi varsa onu temizlettir yada yenisini al. Yoksa servise götür usta deneyip baksın ve sorunu neyse halletsin en azından bir karbüratör ayarı yaptır. Eğer bujide eskime varsa onunda ateşlemesine bakılsın bence ateşleme yaparken bujide tekliyor olabilir oda motora yansıtır haliyle olmassa birde buji alırsın duruma göre. Umarım yardımcı olabilmişimdir Hoşçakal sorununun çözülmesi dileği ile........
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

babyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125cc
    benzeri arkadaşımın başına gelmişti. Motosiklet 6000-7000 devire gelince tıkanıyordu, motorun sorunu buji kablosundaymış değiştirdik sorun kalmadı...
    [B]Atam Cumhuriyeti Sen kurdun, Onu biz koruyacağız!!! [/B]

Motosikleti
    SATILIK jinlun 125c
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motorunda bu arkadaşın dediği sorunda ola bilir ozaman eğer yüksek devirlerde motorda kesilme oluyorsa benzin devrine göre motora ulaşamıyor demektir yani üst devirlerde motora benzin yetiştiremiyor demektir. pislik kaçmış olsa seninde dediğin gib alt devirlerdede tekleme yapar bence benzin filtresi varsa onu temizlettir yada yenisini al. Yoksa servise götür usta deneyip baksın ve sorunu neyse halletsin en azından bir karbüratör ayarı yaptır. Eğer bujide eskime varsa onunda ateşlemesine bakılsın bence ateşleme yaparken bujide tekliyor olabilir oda motora yansıtır haliyle olmassa birde buji alırsın duruma göre. Umarım yardımcı olabilmişimdir Hoşçakal sorununun çözülmesi dileği ile........
    hem HULK'a hem sana teşekkürler , motorun bakımlarında hep yanındaydım benzin filtresinin temizlendiğini ya da değiştiğini hiç hatırlamıyorum. en kısa zamanda servise götürüp baktırıcam. Bujileri de 8000de değiştiririz diyordu benim usta belki de zamanı geldi

Alıntı babyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzeri arkadaşımın başına gelmişti. Motosiklet 6000-7000 devire gelince tıkanıyordu, motorun sorunu buji kablosundaymış değiştirdik sorun kalmadı...
    dediğim gibi bujiler orjinal bujileri hiç değiştirmedik,, buji kablosuna da bujilere de baktırırım işallah sadece bujidir sorun

servise götürdükten sonra sonucu yazarım buraya

Motosikleti
    SATILIK jinlun 125c
    motoru servise götürdüm , tam motoru açmaya başlıcakken servis bi baktı karbüratöre hava götüren lastiğin contası çıkmış dolayısıyla motor dışardan hava alıomuş oraya bi conta bulduk ve denedim motoru aynı sorunu yarattı fakat servis bujilerin motor fazla havayla çalıştığı için kurum yapmıştır biraz kullan geçer dedi ve gerçekten neredeyse kalmadı şu anda fakat subap ayarı yaptırmam gerekiyor yakında heralde ondan sonra tamamen tertemiz olacak motor, yardımlar için teşekkürler tüm yoran yazanlara

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Amacım marka kötülemek yada reklam yapmak değil baştan belirteyim bende biraz üst devirlerde hafif gaz almaya çalışırken motorda küçük kasılmalar (boğulma da diyebiliriz) benzini shellden ya da opetten almayı dene ;)
    Aştım artık tek teker dolaşıyorum

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    benzinde suda olabilir...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler