Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Senatör hareret yapınca

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    :( Arkadaşlar motorum az kaldı elden gidiyordu. Valla verilmiş sadakamız varmış.
    İlk defa uzun yola çıktım. Uzun yol dediysem pendik Taksim 70 km var yok bilirsiniz,neyse dönüş gece 11 yolda giderken taş sesi çarpması gibi bişi geldi ama anlamadım ne olduğunu. Sonra biraz daha gidince sesin daha fazla artığını gördüm. Bir de ne göreyim motorun fanı gitmiş üzerindeki plastik aksam sürtüyor. Bende problem fazla büyük değil zannedip plastik parçayı aldım ve yola devam ettim.
    Sen misin yola devam eden pendiğe geldimki dumanlar çıkıyor oy ne oluyor derken bir baktım motor soğutma olmayınca ona bağlı tüm plastiği eritmiş. Yağ çubuğu bile erimiş. Bugün gelip servis aldı. Bakalım ne kadar hesap gelecek.Ya arkadaşlar az kalsın komple yanıyomuş. Ne olduğunu tam anlatabildim umarım.
    Benim tahminim fan vidaları gevşedi ve kırıldı.Muhakkak fana bağlı vidaları kontrol edin. Benim bakmadığım bir orası kalmıştı.:( Neyse sağlık olsun artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    VFR-800
    ilk scooter kullandıgım zamanlar çok lüzumsuz gelirdi yandaki kapak içindeki pervane'cik', kendine hayrı olmaz bunun derdim.. meger çok etkiliymiş, o süratle giderken yandan havayı çekemeyecegini düşünürdümmm..

benimde fan etrafındaki plastik malzeme kırıldı(kırılmış ), yani havasını kaçırmaya başlamış, bir kaç yüz km sonra motorumun yolda şişmeye başlamasının sebebini bu kırıklıgın oluşturdugunu anladım, ve pistonda çizikler vardı degiştirdim..

tamirciden duyduguma göre fan arızasını küçümseyip yola devam edenler motorlarını kucaklamak zorunda kalıyorlarmış, tamirci deyimiyle yatak sarıyormuşş... tamiride epey bütceyi sarsıyor..

inş pek masraf çıkmaz, ben açmışken motoru rektefiye yapıp cc sini büyüttürmüştüm, piston degiştirmek zorunda kalmıştım...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    bhty_vfr umarım dediğin gibi değildir. Şu an serviste her şey yapılmış ama motordan bir ses geliyomuş bulmaya çalışıyorlar. Umarım köü bişi yoktur..

sokemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    Alıntı BHTYR_VFR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk scooter kullandıgım zamanlar çok lüzumsuz gelirdi yandaki kapak içindeki pervane'cik', kendine hayrı olmaz bunun derdim.. meger çok etkiliymiş, o süratle giderken yandan havayı çekemeyecegini düşünürdümmm..

benimde fan etrafındaki plastik malzeme kırıldı(kırılmış ), yani havasını kaçırmaya başlamış, bir kaç yüz km sonra motorumun yolda şişmeye başlamasının sebebini bu kırıklıgın oluşturdugunu anladım, ve pistonda çizikler vardı degiştirdim..

tamirciden duyduguma göre fan arızasını küçümseyip yola devam edenler motorlarını kucaklamak zorunda kalıyorlarmış, tamirci deyimiyle yatak sarıyormuşş... tamiride epey bütceyi sarsıyor..

inş pek masraf çıkmaz, ben açmışken motoru rektefiye yapıp cc sini büyüttürmüştüm, piston degiştirmek zorunda kalmıştım...

sanırım zat150 kullanıyordun değil mi gerçi sen beni hatırlamazsın neyse...

arkadaşım hangi yagı kullanıyodun ve 10-40 mıydı ne idi söylersen sevinirim.......
    *************cAgAtAy*************
    [I]Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur...1927[/I]
    Motosiklet sürüş teknikleri eğitmeni

Motosikleti
    VFR-800
    amanın yakalandık, eski dostlar bazen denk gelior böyle.

ne günlerdi demi çagi, küçük teker üzerinde yırtınıyordum... ben seni unuturmuyum hiç. sadece biraz uzaktan seyir etmem gerek, malüm motor büyüttüm, iş düzen kurmak gerek, birkaç ay sonra yine egenin bozuk yollarında gazlarız...

ses gelmesi kötü, krank boşlugu inşallah oluşmamıştır, merakla sonucu bekliorum.. saygılar

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    çok geçmiş olsun arkadaşım allah kimsenin başına vermesin. Bu arada geriyekalan ses sorununuda insallah sorunsuz bir biçimde hallederler...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    Arkadaşlar yarın gidip alacam. Plasyik aksaan yekiden değişmiş. Usta motorun yeni ve bakımınıda yeni yaptırdığın için ciddi hasar olmadığını sesinde takmış olduğu filtrenin yapmış olduğunu söyledi Değiştirince sesde kalmamış. Yarın kendim de sesini dinliyim. Bana ninni söylüyordu umarım ninni deavm eder.)Yarın akşam sonucu yazacam arkadaşlar...

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    150 cc scooter ınız , yatak sararsa ( piston,sekman,gömlek,grank kolu) 350ytl.

deneyimli biri olarak motorunuz araretten aşırı ısınmaya başlayınca cızır cızır sesler geliyor .böyle bir durumda hemen stop edip soğumasını bekleyin

motsiklet=800 ytl...Motor yaptırmak 350 ytl:
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    VFR-800
    3 kez motor yaptıran biri olarak scooter tipi motora göre epey pahalı motor yenilemek nerdeyse 3 de 1 parası,

baktım ekonomik olsun derken zarar ediorum. bari sağlam bir motor olsun da harcadığım paraya değsin demeye başlamıştım..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    iyide motorcu kardeşim bisan Senatör modelinde su soğutma yok ki
    hararet yapsın ala ala çok şaşırdım böyle bişi olamaz yani senin dediğine göre
    mutlaka su soğutmalı olması gerekir
    Mustafa Kemal Atatürk

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    Dediğiniz gibi su soğutma yok ama hava soğutma var. Hava soğutma içinde fanın olması gerekiyor. Fan olmayınca moturum ısınmış ve onu koruyan plastik aksan erimiş.Eriyince egzoa yapışıp iyice sıcaklığı arttırmış arkadaşlar. Ama dediğiniz gibi ucuz kurtardık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)